Калібрахоа (60 фото) – види, посадка та правильний догляд

Калібрахоа (60 фото): види, посадка та правильний догляд

Думаєш, що калібрахоа нагадує петунію? Так і є! Ці квітучі кущики справді найближчі родичі. І якщо тобі потрібен ампельний багаторічник для кашпо чи саду, калібрахоа – саме твій варіант!

Загальна інформація

Як не дивно, калібрахоа відноситься до пасльонових. До нас вона потрапила прямо з Південної Америки, і з того часу стала шалено популярна для прикраси ділянок і балконів. Довгий час вважалося, що це і є різновидом петунії, але приблизно 30 років тому вчені довели, що у них зовсім різна структура ДНК.

Квітки не надто великі, максимум до 3 см. Але їх так багато, і вони так густо покривають крону, що це не має жодного значення. Більше того, один із найпопулярніших сортів називають «мільйон дзвіночків».

Стебла та пагони калібрахоа досить гнучкі і довгі, а ближче до землі вони поступово здерев’янюють. Листя дрібне і злегка ворсисте, простий довгастої форми. Найпоширеніший відтінок бутонів – фіолетовий, але серед селекційних сортів багато білих, жовтих, червоних, помаранчевих, рожевих та навіть блакитних різновидів.

Загальна інформація

Види калібрахоа

Серед калібрахоа є найкрасивіші прості та махрові сорти. У першому випадку бутони розпускаються гарними яскравими дзвіночками, зокрема – строкатими. А у махрових квіток – пелюстки зібрані в кілька рядів.

Алоха

Обширна та різноманітна серія, до якої входять найефектніші кольорові сорти – фіолетові, малинові, жовті та рожеві. Кущики розростаються до 45 см.

Алоха

Каліта

Найбільш пишне і буйне цвітіння на гілках, що гілкуються, потрібно шукати саме в цьому різновиді. Це найкращий вид для посушливих та спекотних регіонів.

Каліта

Кабаре

Ця серія примітна розкішним цвітінням навіть за нестачі світла. Якщо не формувати та не обрізати такий кущик, ампельні пагони витягуються до 1 м.

Кабаре

Хула

Чудовий ампельний сорт, який радує цвітінням до другої половини осені. Крім того, тут зустрічаються найоригінальніші строкаті забарвлення.

Хула

Канкан

Дуже витривалі декоративні кущики рясно цвітуть навіть за несприятливих умов. Це оптимальний варіант для новачків.

Канкан

Каліпетит

Це зовсім крихітні представники свого роду, не більше 20 см. Зате це компенсується дуже високою щільністю кущика та раннім цвітінням. Гарний варіант для вазонів.

Каліпетит

Хамелеон

Головна особливість цієї групи – в унікальному забарвленні. Протягом сезону плямисті пелюстки можуть змінювати відтінок на ще більш химерний.

Хамелеон

Догляд за калібрахоа

Серед рослин, придатних для новачків, калібрахоа точно потрапить у першу десятку. Рослина абсолютно невибаглива і не завдає клопоту.

Температура

Заморозки – чи не єдине, чого не переносить південна калібрахоа. Тому висаджувати рослини в ґрунт або виносити на вулицю можна лише тоді, коли вже точно устояла температура близько 22 градусів.

Температура

Освітлення

Обов’язково вибирай сонячні ділянки або такі самі вікна. Але пам’ятай, що треба уникати протягів та сильноговітру. В обідню годину, коли сонце найагресивніше, квіти краще притіняти або заносити в приміщення.

Освітлення

Полив

Поливати калібрахоа варто лише в міру висихання ґрунту. Рослина дуже чутлива до перезволоження, яке легко провокує появу грибка та гнилі. Обов’язково використовуй теплу воду та поливай квітку поступово. Краще навіть кілька кроків потроху.

Полив

Грунт

Калібрахоа вимагає багато ресурсів для рясного цвітіння, так що грунт обов’язково повинен бути пухким та поживним. Якщо ти готуєш суміш самостійно, додай трохи вапна для регуляції кислотності. При висадженні в кашпо на один кущ потрібно близько 2,5 кг ґрунту.

Грунт

Добрива та підживлення

Обов’язково підживлюй калібрахоа мінеральними добривами раз на 7-10 днів. Дуже зручно використовувати готові суміші у рідкому вигляді або в гранулах. Крім фосфору та калію квітці знадобиться залізо та натрій.

Добрива та підживлення

Обрізка

Рослину можна прищипувати і акуратно обрізати пагони, що витягуються, щоб сформувати красиву кулю. Найкраще робити це навесні або при пересадці у відкритий ґрунт.

Обрізка

Зимівка

Якщо ти хочеш зберегти садовий кущ на наступний рік, його потрібно акуратно викопати до холодів та пересадити у просторий горщик. Залиш калібрахоа зимувати в прохолодному місці приблизно за +12 градусів без поливу, але з хорошим і тривалим освітленням.

Зимівка

Посадка та розмноження

Калібрахоа чудово розмножується насінням, особливо якщо спочатку ненадовго замочити їх у стимуляторі зростання. Висаджуй їх у контейнери або відразу в торф’яні пігулки та залиш під плівкою при хорошому освітленні. Май на увазі, що зійдуть далеко не всі насіння, так що їх можна висаджувати щільно.

Не допускай пересихання ґрунту в тепличці, і вже за тиждень з’являться перші сходи. А через 1,5 місяці зможеш поступово розсадити їх у вазонах або підготувати до пересадки у відкритий ґрунт.

Дорослу рослину можна розмножити живцями: це набагато швидше і точно зберігає сортові якості. Наприкінці весни ріж здорові верхні пагони приблизно 7 см завдовжки, видали нижнє листя і висади їх у поживний вологий грунт.Скоро вони укоріняться, і приблизно через 2 місяці їх можна пересадити до саду.

Посадка та розмноження

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Через густоти декоративного куща при перезволоженні та переохолодженні калібрахоа легко страждає через грибки, борошнисту росу та чорну ніжку. Обов’язково видали всі підозрілі ділянки, а занадто хвору квітку краще знищити повністю із земляною грудкою. Скористайся фунгіцидами та просуши землю.

Основні шкідники – трипси та попелиця. Їх складно помітити, але вони активно поїдають листя. Крім того, у глибині можуть ховатися кладки білокрилок та павутинний кліщ. Комплексні інсектициди допоможуть тобі впоратися із цією напастю!

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Калібрахоа – фото

За калібрахоа завжди цікаво спостерігати, адже з одного підвісного кошика можуть спускатися буквально сотні кольорів. Дивись!

Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа– фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото
Калібрахоа - фото