Калібрахоа (60 фото) – види, посадка та правильний догляд

Калібрахоа (60 фото): види, посадка та правильний догляд

Думаєш, що калібрахоа нагадує петунію? Так і є! Ці квітучі кущики справді найближчі родичі. І якщо тобі потрібен ампельний багаторічник для кашпо чи саду, калібрахоа – саме твій варіант!

Загальна інформація

Як не дивно, калібрахоа відноситься до пасльонових. До нас вона потрапила прямо з Південної Америки, і з того часу стала шалено популярна для прикраси ділянок і балконів. Довгий час вважалося, що це і є різновидом петунії, але приблизно 30 років тому вчені довели, що у них зовсім різна структура ДНК.

Квітки не надто великі, максимум до 3 см. Але їх так багато, і вони так густо покривають крону, що це не має жодного значення. Більше того, один із найпопулярніших сортів називають «мільйон дзвіночків».

Стебла та пагони калібрахоа досить гнучкі і довгі, а ближче до землі вони поступово здерев’янюють. Листя дрібне і злегка ворсисте, простий довгастої форми. Найпоширеніший відтінок бутонів – фіолетовий, але серед селекційних сортів багато білих, жовтих, червоних, помаранчевих, рожевих та навіть блакитних різновидів.

Загальна інформація

Види калібрахоа

Серед калібрахоа є найкрасивіші прості та махрові сорти. У першому випадку бутони розпускаються гарними яскравими дзвіночками, зокрема – строкатими. А у махрових квіток – пелюстки зібрані в кілька рядів.

Алоха

Обширна та різноманітна серія, до якої входять найефектніші кольорові сорти – фіолетові, малинові, жовті та рожеві. Кущики розростаються до 45 см.

Алоха

Каліта

Найбільш пишне і буйне цвітіння на гілках, що гілкуються, потрібно шукати саме в цьому різновиді. Це найкращий вид для посушливих та спекотних регіонів.

Каліта