Чому жовтіють і сохнуть листя у баклажанів: основні причини, чим підгодувати

Чому жовтіють і сохнуть листя у баклажанів

Завжди нестерпно шкода, коли улюблена розсада сохне, жовтіє та чахне. Головне – якнайшвидше з’ясувати причину, чому це трапляється, та вжити заходів. Саме станом листя можна визначити перші тривожні симптоми. Це стосується всіх грядок, і баклажани не стали винятком. Розповідаємо!

Основні причини

Все досить передбачувано – це неправильне полив, освітлення або режим підживлення. Але іноді виникають проблеми серйозніші, і грядки атакують шкідники та хвороби. Ті ж жовті рослини реагують на стрес після зміни умов, несподіваних заморозків або занадто жорсткої обробки.

Основні причини - Чому жовтіють і сохнуть листя у баклажанів

жовтіє нижнє листя

Коли жодних інших симптомів і причин немає, то жовтизна нижнього листя може бути природним біологічним процесом. Наприкінці сезону рослина поступово готується до зими. А на початку активного розвитку – спрямовує ресурси на молоді та сильні пагони для майбутнього плодоношення.

Жовкне нижнє листя у баклажанів

жовтіє верхнє листя

Жовтизну нижнього листя ще можна проігнорувати, але коли страждають молоді верхні пагони – це тривожний симптом.

– Через дефіцит або погане засвоєння азоту рослина не набирає зелену масу повною мірою, а листя росте слабким і чахне;

– Якщо не вистачає заліза, то жовтина розходиться від прожилок. Не рекомендується використовувати солі, щоб не порушити засвоєння фосфору;

– Листя у баклажанів підсихає і жовтіє від кінчиків через брак кальцію. Її потрібно якнайшвидше усунути, тому що вона позначається і на врожаї;

– Через брак бору разом із листям можуть відмирати і зав’язі. Але спочатку пластини жовтіють і деформуються в основі;

– Якщо плями хаотичні, нерівномірні або строкаті – це майже гарантовано грибок. Вони бувають різними, але методи боротьби є спільними для всіх. Для профілактики не забувай про сезонне протигрибкове обприскування.

Жовтіють верхні листки у баклажанів