Фунгіциди для рослин – що це таке, список препаратів, як застосовувати

Фунгіциди для рослин: що це таке, список препаратів

Кожен рік у городників та садівників розпочинається боротьба за врожай. Любителі квітів теж постійно страждають, коли улюблена клумба гине через всюдисущий гриб. Адже жодна пильність не врятує від нього повністю, тому потрібні фунгіциди. Що це таке? Спеціалізовані протигрибкові препарати. Зараз ми розповімо про них докладніше та поділимося списком ефективних засобів!

Склад фунгіцидів

Різні фунгіциди дуже відрізняються між собою за складом. Хімічні препарати концентровані та ефективні, але потребують акуратного поводження, тому що бувають токсичними. Вони можуть бути у вигляді рідин, у порошках або гранулах.

Органічні виготовлені на основі корисних живих бактерій, що пригнічують функціонування грибків. Це більш екологічний та безпечний варіант, тому їх можна використовувати навіть у приміщенні. Але часто вони є малоефективними при серйозних поразках.

Склад фунгіцидів для рослин

Принцип роботи

Фунгіциди впливають на грибок на клітинному рівні та порушують природні процеси патогенів. Через це припиняється їхнє поширення, і вони гинуть. Наприклад, препарати можуть руйнувати білок та нуклеїнові кислоти – найважливіші компоненти клітин грибкових спор.

Системні фунгіциди

Речовини проникають у саму структуру тканин і поширюються по всьому організму від коріння до кінчиків листя. Вони ефективно знищують навіть приховані суперечки, які поки що не видно неозброєним оком. Зазвичай обробку системними фунгіцидами проводять як профілактичну за розкладом.

Системні фунгіциди для рослин - Принцип роботи

Контактні фунгіциди

Речовини екстреної дії потрібні при лікуванні захворювань, які вже проявилися. Їх наносять безпосередньо на уражені ділянки, і вони відразу починають працювати. Головне – утримати речовину на рослині хоча б кілька годин, тому у разі несподіваного дощу обробку доведеться повторити.

Контактні фунгіциди для рослин - Принцип роботи