Фрезія (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Фрезія (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Ефектні та пишні суцвіття на тонких стеблах, ніжний аромат, різноманітність забарвлень – це основні причини, чому квіткарі у всьому світі люблять фрезію. Щоб вона росла дійсно красивою та здоровою, доведеться попрацювати. Розповідаємо!

Загальна інформація

Фрезія – трав’янистий багаторічник, який потрапив до нас прямо з Південної Африки. Він відомий завдяки ніжному квітковому аромату з деревними та цитрусовими нотками. У Європу фрезія потрапила близько 300 років тому, і довгий час залишалася рідкісною благородною квіткою.

Корнева система фрезії – бульбоцибулина, а належить вона до сімейства ірисових. У природному середовищі вона росте у вологих місцях серед чагарників та вздовж доріг. Розгалужені кущі виростають до 1 м і густо покриваються односторонніми суцвіттями до 5 см завдовжки.

Загальна інформація

Види фрезії

У рід фрезій входить близько 20 різновидів, але серед садівників найчастіше використовуються гібридні сорти. У будь-якому випадку спробуємо розібратися докладніше!

Фрезія Армстронга

Той самий вид, який став основою більшості сучасних гібридів.Це середньоросла фрезія до 70 см заввишки з яскравими червоними або рожевими суцвіттями із 3-5 дзвіночків.

Фрезія Армстронга

Біла фрезія

Її ще називають надламаною, і це дуже компактний, але дуже витончений вигляд. Висота тонких пагонів не перевищує 40 см, але при цьому вони увінчані великими мітельчастими суцвіттями з 2-5 квіток.

Біла фрезія

Запашна фрезія

Один з найароматніших різновидів із виразним запахом конвалії. До того ж, запашна фрезія має дуже об’ємні суцвіття, до 7 яскравих жовтих бутонів у кожному.

Запашна фрезія