Хвороби троянд – описи з фотографіями та способи лікування

Хвороби троянд: описи з фото та способи лікування

Всупереч стереотипам – троянди не надто примхливі та вимогливі. Але навіть ця королева саду не застрахована від хвороб, а може сама стати переносником інфекції. Тому важливо виявити проблему якнайшвидше. Ми підготували для тебе добірку найпоширеніших хвороб троянд із описами та фотографіями, а ще – дізналися найактуальніші способи лікування!

1. Іржа

Руді плями на листі, а пізніше і на молодих пагонах – правильний симптом іржі. Ця хвороба з характерною для грибків високою швидкістю розповсюдження. Грибниці зі спорами формуються на звороті пластин у вигляді горбків.

Навесні проводи обрізки, що проріджують, а восени прибирай усі сухі та пошкоджені гілки. На зиму оброби троянди мідним купоросом, а для лікування використовуй комплексні препарати на основі міді та цинку. Хороші результати показують фунгіциди, на кшталт Топаза та Байлетона, а ще – імуномодулятори, на зразок Циркона та Імуноцитофіту.

Жірка - Хвороби троянд, опис з фото та лікування

2.Борошниста роса

Хворобу легко помітити по білому і ніби пухнастому нальоту на листі, а ось квіти з бутонами вона майже не чіпає. У випадку з трояндами – плями спочатку набувають червоно-фіолетового відтінку. Це справжній бич всього саду та городу, адже суперечки переносяться повітрям, під час поливу, у дощові дні або разом із комахами.

Для профілактики важлива помірна вологість та циркуляція повітря. Не переливай кущі, регулярно проріджуй гілки та не зловживай азотними добривами. Обприскувати троянди настоєм коров’яку раз на півтора тижні, а при формуванні бутонів оброби Фундазолом, Топсином-М або аналогами.

Божниста роса - Хвороби троянд, опис з фото та лікування