Дитячі поробки з паперу своїми руками поетапно: 110 фото незвичайних ідей

Майстер-клас по створенню цікавих поробок з паперу для дітей. Великий вибір готових ідей, шаблони, схеми, трафарети, а також багато фото з описом.

Більшість різноманітних виробів, у тому числі практичного застосування, виготовляється з паперу. Такий матеріал простий, доступний і легко обробляється. Коли малюк підростає, йому багато що стає цікаво створювати своїми руками. Паперові вироби, зроблені з близькими людьми, зазвичай доставляють особливу радість обом сторонам.

В інтернеті величезна кількість фото дитячих виробів з паперу з покроковим описом рукоділля. Можна разом з дитиною вибрати найбільш цікаві та пізнавальні вироби і разом створити маленьке «чудо».

Корисний ефект

Коли малюк працює над виробом, він не тільки зайнятий, зацікавлений і налаштований на результат. Непомітно відбувається вплив на його підсвідомість в позитивному відношенні. Дитина розвиває в собі потрібні навички.

Дитячі поробки з паперу своїми руками допомагають пальчикам ставати міцніше і впевненіше тримати предмети. Відчуваючи щільність, фактуру, колір паперу, його підсвідомі відчуття запам’ятовують їх.

Що потрібно підготувати для роботи

Для захоплюючої подорожі у світ творчості знадобляться досить звичайні предмети: різнокольорові аркуші паперу або картону, невеликі ножиці із заокругленими кінчиками, лінійка, олівець, клей (канцелярський). Треба зуміти налаштувати малюка на потрібний лад.

Знадобиться зовсім небагато терпіння і вміння та дитячі вироби з кольорового паперу прикрасять кімнату різними персонажами з мультиків, барвистими рослинами, казковими героями, птахами, звірами. Мало що може нафантазувати маленький творець.

Чим зайнятися в дитячому садку?

Для дітей у садочку відводяться спеціальні години для творчої самореалізації. Вихователі, батьки і самі діти єдині в одному — створювати своїми руками вироби з паперу в дитячому саду чудове проведення часу.

Робота з папером всіх кольорів веселки завжди не важка. Зате скільки радісних і веселих моментів вона доставляє. Дитячі вироби з кольорового паперу виставляються на видному місці, щоб кожен бажаючий міг помилуватися на них.

На різних сайтах представлені різноманітні види паперових «творінь». Вихователь може вибрати і запропонувати на вибір своїм підопічним, щоб вони виконали їх правильно і порадували мам, татусів, дідусів і бабусь.

Цікаві ідеї

Легкі дитячі поробки з паперу приємно радують око і можуть стати гарним подарунком для дорогої людини. Є кілька нескладних варіантів, які найбільш користуються успіхом, як у маленьких, так і у дорослих.

«Квітка ромашки»

Будь-якій дитині подобається це рослина з яскравою жовтою серединкою і ніжними білими лепесточками по краях. Зробити його самому велике задоволення. Щоб створити свою ромашку слід запастися картоном, ПВА, ножичками і різнокольоровими аркушами паперу.

Послідовність дій:

 • папір білого кольору расчерчивается за допомогою лінійки простим олівцем. Її нарізають на смужки однакової довжини;
 • на жовтому тлі обводяться невеликі кружечки і акуратно вирізаються;
 • на зеленій папері креслять по лінійці лінії і вирізують три смужки;
 • знадобитися вирізати кілька зелених листочків;
 • білі смужки для пелюсток склеюються петельками;
 • на картонку приклеюються всі деталі в місцях, які змальовані олівцем.

Казкова «рибка золота»

Дитина в чотири роки може виготовити з паперу власну виріб у формі золотої рибки. Що потрібно? Кругла пластикова тарілочка – раз. Щільний картон – два.

Далі все по списку: ножиці, різнокольорові паперові листи, канцелярський клей, олівці, декоровані елементи для рибки. Послідовність:

 • пластикову тарілочку перевертають на картонку і простим олівцем обводять;
 • вирізається отриманий коло;
 • вичертити трикутник всередині іншого кола;
 • вирізати його. Це хвіст рибки;
 • склеїти картонний круг і трикутник разом;
 • наклеїти зверху жовту папір і прикраси;
 • вирізати блакитний гурток і чорний поменше для ока і наклеїти його.

Просто і швидко. Можна грати з нею або просто милуватися як прикрасою.

«Метелик»

Зробити не просту метелика, а незвичайну з дитячих долоньок. Контури однією, а потім другою долоні дитини акуратно обводяться на кольоровому папері, а потім вирізуються.

Таке цікаве заняття обов’язково захопить малюка, і він завжди з задоволенням буде всім показувати свою унікальну метелика. Маса позитивних емоцій.

Зберігши унікальну річ у майбутньому можна час від часу порівнювати долоні з тими, які були «зовсім недавно». Послідовність:

 • спочатку дитина щільно прикладає одну долоньку до звороті кольорового паперу;
 • контур ретельно обводиться олівцем;
 • те ж саме проробляється з другою долонею;
 • процедура повторюється ще раз на аркуші паперу іншого кольору;
 • ці чотири елемент (крила метелика) приклеюються на поверхню білого аркуша картонки;
 • намалювати овал (тіло метелика) на аркуші кольорового паперу і ножицями акуратно його вирізати;
 • наклеїти між крилами-долоньками.

Красива і незвичайна готова аплікація.

«Маленьке сердечко»

Діткам дуже подобається все яскраве і незвичайне. Тоді будь-який процес створення вироби цікавий і таємничість. Для запропонованого варіанту потрібно яскрава різнобарвна папір з гофрованої основою плюс щільний картон. На щільному аркуші викреслюється рівна форма серця. Можна скористатися трафаретом 20х20 см.

Необхідно вирізати його і додатково нарізати з гофрованого паперу невеликі квадрати розміром 2х2 див. З допомогою клею промащуються маленькі ділянки сердечка. На ці місця клеїться квадратик. Зубочистка знадобитися для того, щоб підняти краї. Так заповнюється вся поверхня.

«Весела гусениця»

Мила виріб принесе задоволення всім. Обов’язково треба підібрати яскраві соковиті тони паперу. На картон-основу наклеюються різнокольорові кружечки, вирізані ножицями. Вони повинні відрізнятися за розміром. Голова – це найбільший круг. Хвостик – самий маленький гурток.

Всі елементи клеяться на картон за допомогою ПВА. Чорний фломастер чудово підійде для очей і рисок особи, а чорна папір – для волосків і невеликих ріжок.

«Божа корівка»

Для тулуба вирізається коло з червоного картону. Дрібні чорні кружечки наклеюються разом з смужкою на нього. Лапки та голову вирізають також з паперу чорного кольору. Їх треба підклеїти до внутрішньої сторони. Кольоровий картон використовується для очей і вусиків.

Застосування готових форм

Для створення об’ємних виробів на сайтах з дитячої творчості пропонуються спеціальні шаблони дитячих виробів з паперу. Їх просто скачують, роздруковують і використовують у роботі. З їх допомогою можна створити цілу композицію цікавих паперових фігурок.

Об’ємна форма паперових виробів

Дитячі об’ємні вироби з паперу робити цікаво, але трохи важче. Знадобиться запастися терпінням. Зате результат порадує всіх учасників. Наприклад, «об’ємний котик».

Досить аркуша паперу форматом А4, ножиць і клею. Ось тут необхідний шаблон, який завантажується і вирізається. Шию згинають як гармошку, а хвіст треба закрутити у вигляді спіралі. У шаблонної частини суцільних ліній прорізаються чотири надрізу. Лапки по лінії згину приклеюються до картонці.

Фото дитячих виробів з паперу