Декор старих дверей своїми руками – 12 красивих ідей, як оновити, реставрацію та прикрасу (фото)

Декор старих дверей своїми руками: 12 гарних ідей

Навіть найнадійніші та найякісніші двері з часом вигорають, дряпаються і затираються. Лак тріскається і каламутніє, фарба сколюється, дерево – розсихається. Але це можна використовувати для створення власного унікального і неповторного стилю. Досить підійти до питання творчо – і тобі не доведеться позбавлятися старих дверей і витрачати час на походи будівельними магазинами. Ми вже готові запропонувати кілька ідей!

1. Фарбування

Найпростіший спосіб освіжити двері з мінімальними змінами дизайну квартири – це перефарбувати їх у новий колір. Вибирай однотонну заливку, якщо віддаєш перевагу мінімалізму, або виділи окремі частини – якщо любиш складніші художні рішення.

У маленьких класичних кімнатах добре виглядають світлі двері, а ось у лаконічному монохромному мінімалізмі її можна перетворити на самостійний акцент. Для цього вибирай насичені червоні, жовті, зелені та сині відтінки.

Найкраще підійде акрилова фарба: з нею легко працювати, вона екологічна, не має запаху, підходить для приміщення та нешкідлива для здоров’я. Особливо це важливо, якщо йдеться про двері до спальні або дитячої кімнати.

Фарбування - Декор старих дверей своїми руками

Перед фарбуванням підготуй основу, адже фарба лягає тонким шаром і не приховує дефектів. Відшліфуй і прогрунтуй поверхню, зачепи сильні сколи і тріщини спеціальними герметиками. Рекомендується наносити фарбу рівними смугами зверху вниз або зліва направо.

Якщо двері фактурні, спочатку профарбуй вставки, потім – центральні планки, і тільки потім – боки. А щоб зберегти свіже покриття надовго – покрий фарбу шаром глянсового або матового лаку.

Ще один простий прийом фарбування – розбризкування фарби поверхнею хаотичними плямами. Таке оздоблення одночасно створює в приміщенні творчу атмосферу художньої майстерні. Для розбризкування підійдуть жорсткі кисті, зубні щітки і навіть зубочистки.

Фарбування - Декор старих дверей своїми руками