Чубатка (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Холотка (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Якщо тобі подобаються незвичайні квітучі дзвіночки, зверни увагу на хохлатку! Витончені кущі розбавляють газон і гармонійно вписуються у складні квіткові композиції. А ще чубатка вміє дивувати – наприклад, чи ти можеш повірити, що вона відноситься до макових?

Загальна інформація

Трав’яниста чубатка поширена по всій Північній півкулі і чудово адаптована до нашого клімату. Вона рано і дуже рясно цвіте, славиться своїми цілющими властивостями і зовсім невибаглива.

Стеблі чубатки рідко виростають вище 45 см, зате коренева система напрочуд потужна і гілляста. Вона йде глибоко під землю і покривається бульбовими наростами, що забезпечує таку витривалість рослини, а заодно допомагає перезимувати багаторічним сортам.

Різне листя чубатки нагадує мініатюрну папороть. На фоні їх сріблясто-сизі нальоту ще яскравіше виглядають кистевидні суцвіття. У кожному налічується до 35 трубчастих дзвіночків усіх відтінків білого, жовтого, рожевого та фіолетового. Зацвітає чубчик у квітні.

Всі види чубатки використовуються в народній медицині. Також молоде листя можна використовувати для кулінарних потреб. Тонкий аромат квіток приваблює корисних комах, і взагалі хохлатка – добрий медонос.

Загальна інформація

Види чубатки

В основному чубатки класифікують по регіону проростання, тому що кількість їх видів давно перевалила за 300. У російських садах найчастіше використовуються форми лісової чубатки.

Шляхетна чубатка

Це високий кореневищний вид до 80 см у висоту з яскравим зубчастим листям. Жовті квітки з темною облямівкою зібрані в щільні суцвіття верхівкового типу.

Благородна хохлатка