Чому жовтіє листя у орхідеї – що робити

Чому жовтіє листя у орхідеї: що робити?

Квіткарі цінують орхідею за її ніжну та делікатну красу. Але таку тендітну витонченість обов’язково потрібно берегти і правильно її доглядати. Тому якщо ти бачиш, що листя орхідеї почало жовтіти, потрібно негайно вживати заходів. Розповідаємо, які!

У орхідей жовтіє листя: причини та рішення

Покупка в розпал цвітіння

Більшість квітникарів-початківців після покупки вже квітучої орхідеї в магазині роблять одні й ті ж помилки. Не потрібно намагатися довше зберегти красу квітки, яка і так перебуває у стресі через зміну обстановки. Дай йому адаптуватися до нового місця без різких пересадок, надмірного поливу та постійних підживлень. Найкраще відправ квітку на двотижневий карантин і просто спостерігай за її станом.

Купівля в розпал цвітіння - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Погана якість води

Якщо вода для поливу занадто жорстка, згодом вона викликає хлороз листя. Пластини жовтіють, але прожилки залишаються яскравими та зеленими.У такому разі потрібно пересадити орхідею в новий ґрунт, підгодувати спеціалізованими препаратами та використовувати для поливу дистильовану, талу або добре відстояну воду.

Погана якість води - Чому жовтіє листя у орхідеї що робити

Надлишок вологи

Намагаючись дати орхідеї якнайбільше вологи, новачки часто переливають її. Через це грунт стає занадто щільним, туди не проникає повітря, коріння гниє, а листя жовтіє. Терміново скоротить полив, якщо листя ніби розм’якшується, а коріння або стебло темніє. Контролюй вологість субстрату за допомогою дерев’яної палички.

Надлишок вологи - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Брак вологи

Дефіцит вологи теж загрожує проблемами, адже орхідея починає просто засихати. Справа може бути в дуже рідкісному поливі або в дуже сильному дренажі. Терміново збільш обсяги поливу, а кімнатні вазони ще й можна поставити в таз із теплою водою на 20-30 хвилин.

Нестача вологи - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Надлишок добрив

Щоб продовжити гарне цвітіння орхідеї, багато хто починає регулярно її підгодовувати. Але надлишок добрив призводить до того, що рослина починає гинути. Наприклад, кінчики листя жовтіють через перегодівлю орхідеї кальцієм.

Надлишок добрив - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Брак добрив

Квітучі декоративні рослини потрібно обов’язково підгодовувати за графіком, щоб вони нарощували листя та бутони. Жовті нерівномірні плями на листі орхідеї можуть свідчити про нестачу харчування. Разом із листям поступово жовтіють та відмирають нижні пагони, якщо вчасно не виправити ситуацію.

Нестача добрив - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Сухе повітря

Тропічні орхідеї люблять вологий теплий клімат, а повітря в наших широтах набагато сухіше.Особливо ця проблема часто зустрічається біля кімнатних вазонів, які стоять на підвіконні біля плити або над радіатором.Якщо бачиш, що листя почало жовтіти і підсихати, купи зволожувач, постав поруч миску з водою або обприскуй орхідею з пульверизатора.

Сухе повітря - Чому жовтіє листя у орхідеї що робити

Неправильне освітлення

Орхідея досить примхлива, причому у різних сортів різні вимоги до освітлення. Одним потрібне яскраве сонце, а іншим – півтінь, тому обов’язково переконайся, що твоя квітка росте там, де потрібно саме йому. Через нестачу сонця у тканинах орхідеї гірше виробляється зелений пігмент, а через надлишок з’являються сонячні опіки. У першому випадку – листя жовтіє більш рівномірно, а у другому – точково, у місці опіку.

Неправильне освітлення - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Гниння коріння

Гниння кореневої системи проявляється по-різному, але у багатьох сортів орхідей саме через це починає жовтіти листя. Найчастіше причина у переливі чи перезволоженні. У такому випадку потрібно якнайшвидше витягти орхідею з горщика, максимально позбутися старого грунту і зрізати коріння, що гниє.

Оброби всі зрізи товченим вугіллям, зеленкою або спеціальним антисептиком, а потім пересади в новий ґрунт. Ще якийсь час жовте листя опадатиме, але замість нього виросте здорове.

Гниєння коріння - Чому жовтіє листя у орхідеї що робити

Шкідники та паразити

На листі орхідей люблять селитися павутинний кліщ і попелиця, причому вони ховаються на звороті. Якщо на них з’явився ще дивний наліт та липкість, перевір пластини з усіх боків. Коли до неї додаються бурі нарости – це щитівка, яку приваблює соковите листя.

Жовтий колір, бурі крапки та сріблястий наліт, що нагадує напилення – вірні ознаки трипсів. А якщо в комплекті із жовтизною йде деформація листових пластин – швидше за все це нематоди. Обережно промий орхідею мильним розчином та обробляй інсектицидами!

Шкідники та паразити - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Хвороби та інфекції

Якщо округлі жовті плями поступово темніють і поширюються по всьому листю та стеблам – швидше за все, це грибок.Найпоширеніші проблеми орхідеї – антракноз, борошниста роса та сіра гнилизна. Всі вони лікуються однаково: радикальним обрізанням хворих ділянок та обробкою фунгіцидами.

Бактеріальна плямистість проявляється у вигляді темної жовтизни на м’якому листі. В основному вона вражає старі пластини, тому достатньо їх обрізати та обробити зріз вугіллям або йодом. А за підозри на вірус, орхідею потрібно негайно відселити від інших та обробити антибіотиками. Навіть швидкі заходи можуть не допомогти у такому разі, але віруси трапляються досить рідко.

Хвороби та інфекції - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Природні причини

У всіх листків є свій життєвий цикл, і вони поступово старіють і в’януть. У цьому випадку першими відмирають нижнє листя, і жовтіти вони починають поступово і з країв. Найчастіше цей процес повторюється після цвітіння, на початку весни чи взимку.

Ще одна можлива причина – адаптація до різкої зміни умов, але тоді слідом за відмерлим листям невдовзі мають з’явитися молоді та зелені. У такому разі, якщо решта умов є точно в порядку, тобі теж не потрібно нічого робити.

Природні причини - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Що робити, щоб листя орхідеїне жовтіли?

Якщо проблема в неправильному догляді за орхідеєю, то тобі потрібно якнайшвидше налагодити здоровий режим. Коли проблема в грибку чи інфекції – скоріше видали пошкоджені фрагменти та оброби рослину фунгіцидами. А от якщо справа у вірусі чи запущеній кореневій гнилі – орхідею, на жаль, краще знищити.

Що робити щоб листя орхідеї не жовтіло