Чому жовтіє листя у орхідеї – що робити

Чому жовтіє листя у орхідеї: що робити?

Квіткарі цінують орхідею за її ніжну та делікатну красу. Але таку тендітну витонченість обов’язково потрібно берегти і правильно її доглядати. Тому якщо ти бачиш, що листя орхідеї почало жовтіти, потрібно негайно вживати заходів. Розповідаємо, які!

У орхідей жовтіє листя: причини та рішення

Покупка в розпал цвітіння

Більшість квітникарів-початківців після покупки вже квітучої орхідеї в магазині роблять одні й ті ж помилки. Не потрібно намагатися довше зберегти красу квітки, яка і так перебуває у стресі через зміну обстановки. Дай йому адаптуватися до нового місця без різких пересадок, надмірного поливу та постійних підживлень. Найкраще відправ квітку на двотижневий карантин і просто спостерігай за її станом.

Купівля в розпал цвітіння - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Погана якість води

Якщо вода для поливу занадто жорстка, згодом вона викликає хлороз листя. Пластини жовтіють, але прожилки залишаються яскравими та зеленими.У такому разі потрібно пересадити орхідею в новий ґрунт, підгодувати спеціалізованими препаратами та використовувати для поливу дистильовану, талу або добре відстояну воду.

Погана якість води - Чому жовтіє листя у орхідеї що робити

Надлишок вологи

Намагаючись дати орхідеї якнайбільше вологи, новачки часто переливають її. Через це грунт стає занадто щільним, туди не проникає повітря, коріння гниє, а листя жовтіє. Терміново скоротить полив, якщо листя ніби розм’якшується, а коріння або стебло темніє. Контролюй вологість субстрату за допомогою дерев’яної палички.

Надлишок вологи - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити

Брак вологи

Дефіцит вологи теж загрожує проблемами, адже орхідея починає просто засихати. Справа може бути в дуже рідкісному поливі або в дуже сильному дренажі. Терміново збільш обсяги поливу, а кімнатні вазони ще й можна поставити в таз із теплою водою на 20-30 хвилин.

Нестача вологи - Чому жовтіють листя у орхідеї що робити