Чим підгодувати полуницю навесні для хорошого врожаю

Чим підгодувати полуницю навесні для хорошого врожаю

Ароматна солодка полуниця – радість для всіх домочадців. Але щоб урожай був справді добрим, просто сонячної погоди та регулярного поливу недостатньо. Розповідаємо, коли та чим підгодовувати полуницю навесні, щоб улітку вона плодоносила на заздрість сусідам!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Якщо після зими полуниця не поспішає випускати нові пагони та листя – їй не вистачає азотовмісних добрив. Першого року ще до посадки обов’язково потрібні суперфосфати з розрахунку 30 г на квадрат. З другого року їх вносять раз на сезон: навесні для легких ґрунтів та восени для важких.

Якщо у полуниці погано формуються зав’язі, обприскай її бором, який безпосередньо впливає на кількість врожаю. Його дефіцит позначається на стані кореневої системи та на зовнішньому вигляді кущиків у цілому. Ягоди стають деформованими, а листя – неохайними та несиметричними.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати полуницю

Кальцій бере участь у формуванні клітковини, тому без нього плоди будуть рідкими, швидкопсувними та несмачними. Відсутність йоду і марганцю загрожує розвитком сірої гнилі та грибкових захворювань. Особливо важливо їх вводити на піщаних, супіщаних та дернових ґрунтах.

Підживлення не потрібне, якщо полуниця і так занадто інтенсивно нарощує листя. Це вірна ознака надлишку добрив, через яку вона навряд чи добре зацвіте. Те саме стосується старих кущів, яким вже понад 4 роки, бо вони все одно стануть менш урожайними.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати полуницю

Найкращий час для підживлення полуниці

Полуниці підгодовують 3-5 разів на рік: від весняної підготовки до підготовки до зими. Спочатку потрібно простимулювати зростання пагонів та листя, потім – покращити врожай, а наприкінці – закласти нове коріння та нирки на наступний сезон та полегшити зимівлю.

Починай весняне підживлення, коли за вікном стабілізується тепла погода, приблизно до кінця квітня. Полуниця починає прокидатися після зими і з’являється перше листя. Але спочатку відкрий кущі, дай їм трохи адаптуватися, проведи профілактичне обрізування та прополювання.

Найкращий час для підгодівлі полуниці