Анютини очі (60 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Анютині очі (60 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Здається, що братки дуже схожі на фіалки, і дійсно їх можна назвати гібридом. Вигадливо пофарбована серединка робить їх яскравими та оригінальними на тлі інших синіх або фіолетових кольорів. Адже бувають інші відтінки. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

У світі братки частіше знають під назвою віола. І ця садова культура відома вже багато століть, починаючи з часів монастирських садів. Згодом з’явилися гібридні форми, і найпопулярніша з них – віола Віттрока.

У братків невелике темне листя із зубчастим краєм. Квітки досить великі, іноді навіть до 10 см у діаметрі. Вони складаються з чотирьох великих пелюсток, три з яких дивляться нагору. Але це не єдина існуюча форма.

Найчастіше забарвлення верхньої та нижньої пелюстки відрізняється, а по центру формується контрастне вічко. Залежно від умов, братки вирощують як дворічну або багаторічну рослину.

Загальна інформація

Види братків

Навіть у дикій природі існує кілька сотень різновидів братків всіх уявних і неймовірних забарвлень. Адже не дарма вони поширені по всьому світу, від субтропіків до північних регіонів!

Запашні братки

Цей вид відомий своїм ароматом та різноманітністю синіх та фіолетових відтінків. Саме цю віолу широко використовують у косметології та парфумерії.

Запашні братки>

Рогаті братки

Садовий багаторічник, який отримав свою назву через химерне наростання за бутоном. Висота пагонів досягає 25 см, і листя витягнуті. Діаметр кольорів здебільшого – близько 5 см.

Рогаті братки

Однобарвні братки

Всі пелюстки пофарбовані в один однорідний колір. Але допустимі прожилки, дрібні цятки або смужки на нижній пелюстці. Дуже популярні жовті та білі сорти.

Одноколірні братки>