Купальниця (60 фото) – види, посадка та правильний догляд

Купальниця (60 фото): види, посадка та правильний догляд
Однорічники – це, звичайно, добре. Але що про красиві квітучі багаторічні рослини? І тут на допомогу садівникам приходить яскрава та ефектна купальниця. Вона розпускається на початку літа, і кожна її квітка схожа на маленьке сонце!

Загальна інформація

Купальниця – трав’янистий жовтець багаторічник, поширений майже по всіх континентах. Вона воліє селитися на луках, галявинах і біля річок. У деяких регіонах її називають квіткою троля, адже вважається, що саме ця рослина найбільше подобається міфічним лісовим істотам.

Висота купальниці сягає 90-100 см. Гіллясті стебла вкриті простим лопатевим листям із зубчастим краєм, яке знизу збирається в прикореневу розетку. Діаметр ефектних махрових квіток, схожих на золоті кулі – до 8 см.

Купальниця активно пускається у зріст у квітні і стрімко набирає обертів на сонці. Вже до травня можна побачити перші бутони, а цвітіння триває до 3 тижнів. За останні роки селекціонери вивели багато гібридних сортів на будь-який смак.

Загальна інформація

Види купальниці

Купальниця дуже легко перезапилюється між собою, через що можна навіть самостійно та випадково вивести пару нових гібридів. Але спочатку розберемося з основними різновидами!

Європейська купальниця

Лісовий сорт, який культивують уже понад 300 років. Вона добре почувається навіть у умовах Західного Сибіру. Це багаторічник висотою 1 м із великими кулястими квітками.

Європейська купальниця

Рихла купальниця

Маленький кущик до 25 см у діаметрі виглядає дуже об’ємним та пухнастим. Але вид отримав свою назву не за це, а за пухку кореневу систему, яка дуже легко розділяється для розмноження.

Рихла купальниця