Аліссум (70 фото): види, догляд та вирощування

Аліссум (70 фото): види та правильний догляд

Тобі на шляху, напевно, часто зустрічався аліссум, хоча ти можеш навіть не знати його назви. Він настільки популярний серед квітникарів, що важче знайти сад, в якому він не росте. Зараз розповімо, в чому секрет такого успіху і як доглядати дивовижну квітку!

Загальна інформація

Аліссум – красива трав’яниста рослина з пишним та бурхливим цвітінням. У розмовній промові його часто називають “кам’яником” за звичку селитися в горах та на скелях. У природному середовищі він росте в помірних та субтропічних широтах.

Маленькі трав’янисті кущі алісуму виростають максимум до півметра. Але вони дуже розгалужені та густі, тому здаються об’ємними та створюють розкішний пишний килим. М’ясисте листя густо вкрите сріблястими волосками, яке надає їм сизого відтінку.

У алісумів об’ємні кистевидні суцвіття, які й приваблюють садівників. У природі частіше зустрічаються жовті, білі або рожеві відтінки у всьому їхньому різноманітті. Серединка квітки нагадує крихітне яскраве вічко, а медовий аромат приваблює бджіл.

Спільна інформація - Аліссум

Види алісумів

У наших широтах особливо популярні три види – гіллястий скельний, компактний морський та витончений гірський алісум. Крім них налічуються десятки сортів різних кольорів, любовно виведені селекціонерами.

Аліссум Біг Джем

Це крупноквітковий сорт, який практично вдвічі більший за звичайні види. Найчастіше зустрічаються бузкові, лавандові та пурпурові кущики. Аліссум Біг Джем однаково добре переносить посуху та морози, а цвісти може навіть під час коротких заморозків.

Аліссум Біг Джем - Види алісумів

Аліссум «Рожевий килимок»

Це невисокі густовитисті кущі до 12 см з дрібними рожево-бузковими суцвіттями. Листя здається сизим, але насправді це просто дрібна галявина. Рожевий килимок – гарний вибір для балконів, терас, оформлення квіткових ящиків та кашпо.

Аліссум