20 найкращих японських фільмів, які варто подивитися

20 найкращих японських фільмів, які варто подивитися

Культура Японії дуже багатогранна та захоплююча. Не дивно, що багато хто хотів би відвідати цю країну і поринути у розсип найдавніших традицій місцевого народу. Щоб відчути азіатський дух, не обов’язково купувати квиток до Токіо. Достатньо включити один із 20 найкращих японських фільмів, які варто подивитися всім шанувальникам східноазіатського колориту!

1. Легенда про Нараяма (1983)

У невеликому селі панують дикунські звичаї, покликані регулювати чисельність населення. Одна з традицій полягає в тому, що діти всіх 70-річних людей похилого віку повинні відносити батьків на гору Нараями і залишати там помирати. Тацухею (Кен Огата) незабаром доведеться вчинити так само зі своєю матір’ю.

Легенда про Нараяма - Найкращі японські фільми

2. Син у батька (2013)

Сім’ю відомого архітектора вражає новина: їхній син виявляється нерідним, бо ще у пологовому будинку його випадково переплутали з іншим немовлям. Знайшовши справжнього спадкоємця в нетрях, батько сімейства не знає, що робити далі.

Син у батька - Найкращі японські фільми

3. Бути з вами (2004)

У центрі сюжету – сім’я, яка переживає втрату коханої дружини та мами. Чоловік звинувачує себе у смерті дружини, вважаючи, що вона пішла дуже рано через його поганий характер. А маленький син перекладає всю відповідальність він. Якось під час прогулянки вони знаходять дівчину з амнезією, яка як дві краплі води схожа на їхню кохану жінку.

Бути з вами - Найкращі японські фільми

4. Атака Титанів (2015)

Людство зіткнулося із серйозною загрозою – навалою Титанів-людожерів. Для порятунку було збудовано три стіни, за якими і сховалися всі, хто вижив. Проте один із ворогів – Колос – пробив оборону.

Атака Титанів - Найкращі японські фільми

5. Надувна лялька (2009)

Нодзомі (Пе Ду На) – секс-іграшка, що ожила, яка вивчає навколишній світ. Проте її господар не знає, що вона не просто лялька. Незабаром дівчина закохується в іншого чоловіка і перед нею постає нелегкий вибір.

6. Пішки-пішки (2008)

Юкарі та Рета Екояма (Юї Нацукава та Хіросі Абе) – літня подружня пара, яка на згадку про трагічну подію з минулого вирішує скликати всіх дітей на сімейну вечерю. Кожен із гостей розповідає різні випадки з життя, тим самим розкриваючи та доповнюючи історію всіх Екояма.

Пішки-пішки - Найкращі японські фільми

7. Жало смерті (1990)

Дії фільму розгортаються в середині XX століття, а в центрі сюжету виявляється подружжя на межі розлучення. Як долатимуть цю кризу двоє немолодих, але колись шалено закоханих партнера?

Жало смерті - Найкращі японські фільми

8. Магазинні злодюжки (2018)

Це драма про життя японської сім’ї, яка явно не може похвалитися статком. Єдиний легальний заробіток головних героїв – пенсія літньої бабусі, а для харчування родичі періодично здійснюють невеликі магазинні крадіжки.Якось батько підбирає на вулиці маленьке дівча, але з цього моменту звичне життя сімейства починає змінюватися.

Магазинні злодюжки - Кращі японські фільми

9. Лінда, Лінда, Лінда (2005)

Музичний гурт, що складається зі школярок, готується до важливого фестивалю. Але виступ перебуває на межі зриву, тому що вокалістка вирішила залишити колектив майже напередодні концерту. У спробах урятувати ситуацію дівчата звертаються за допомогою до корейської учениці, яка дуже погано знає місцеву мову.

Лінда Лінда Лінда - Найкращі японські фільми

10. Сутінковий самурай (2002)

Сейбей (Хіроюкі Санада) – дуже бідний сім’янин, який живе з двома доньками та літньою матір’ю. Але після зустрічі з колишньою подругою його життя потроху змінюється.

Сутінковий самурай - Найкращі японські фільми

11. Лабіринт страху (2009)

Група однокласників безтурботно проводила час у парку атракціонів, коли одна з дівчаток стала жертвою нещасного випадку. Компанія переляканих підлітків вирішила втекти з місця події. Проте через 10 років скривджений дух дівчини відродиться, щоб помститися.

Лабіринт страху - Найкращі японські фільми

12. Феєрверк (1997)

Нелегке життя Нісі (Біт Такесі) штовхає його на злочин – пограбування банку. Зробивши прощальні подарунки колишнім друзям, він разом із дружиною вирушає у подорож.

Феєрверк - Найкращі японські фільми

13. Царство (2019)

Синь (Кенто Ямадзакі) та Пяо (Ре Есідзава) – два маленькі хлопчики-раби, які мріють стати генералами. Незабаром дороги парубків розходяться. Але доля знову зведе їх за дуже дивних обставин.

Царство - Найкращі японські фільми

14. Норвезький ліс (2010)

Це історія про любовний трикутник між головним героєм Тору Ватанабе (Кен’їті Мацуяма), дівчиною його загиблого друга та хороброю студенткою. Кого вибере серце хлопця?

Норвезький ліс - Найкращі японські фільми

15. Щоденник Уміматі (2015)

Три дівчини приїжджають на похорон батька, який покинув їх ще в дитячому віці заради іншої сім’ї. Тут вони знайомляться із Сюдзю (Сюдзю Хіросе) – своєю зведеною сестрою. Щоб дізнатися більше про батька і знайти спосіб примирення з матір’ю, дівчата пропонують новоявленій родичі вирушити з ними до рідного міста.

Щоденник Уміматі - Найкращі японські фільми

16. Третє вбивство (2017)

Мікумі (Кодзі Якусе) визнається у тяжкому злочині, за який йому загрожує смертна кара. Його адвокат Сігеморі (Масахар Фукуяма) спочатку не розуміє, навіщо йому братися за цю справу. Проте, вивчивши факти, визнання підсудного та всіх, хто замішаний у справі, правозахисник приходить до висновку, що Мікумі невинний.

Третє вбивство - Найкращі японські фільми

17. Королівська битва (2000)

Для регулювання розростання населення і виходу з кризи влада Японії створює жорстокий проект. Групу дітей відправляють на острів, де за три дні вони мають убити одне одного. Ті, хто вижив і в результаті отримали свободу, стане лише один з них.

Королівська битва - Найкращі японські фільми

18. Прихований меч (2004)

Мунедзо (Масатосі Нагасе) випадково зустрічає Кіе (Мацу Такако) – дівчину, яка колись слугувала в його будинку. Герой дізнається, що її чоловік жорстоко знущається з дружини. Самурай забирає постраждалу до себе та наполягає на розлученні. Однак, таке рішення створює чоловікові безліч проблем.

Прихований меч - Найкращі японські фільми

19. Ніхто не впізнає (2004)

Сімейство з чотирьох дітей та їхньої матері переїжджає на нову квартиру. Якось батько залишає малюкам записку про те, що їй потрібно відлучитися у справах і вона повернеться до Різдва. Однак у намічений день жінка не з’являється вдома, як і день, тиждень, місяць по тому.

Ніхто не впізнає - Найкращі японські фільми

20. Ті, що пішли (2008)

Втративши основну роботу, Дайго Кобаясі (Масахіро Мотокі) повертається із дружиною на батьківщину. Тут він знаходить вакансію у турагентстві та вирішує спробувати влаштуватися у фірму. Чоловіка одразу ж наймають, обіцяючи йому великі гроші. Однак незабаром виявляється, що в оголошенні про прийом на роботу була друкарська помилка, і чоловікові доведеться працювати в ганебній для японців ритуальній службі.

Ті, що пішли, - Кращі японські фільми