15 найкращих фільмів за книгами Стівена Кінга

15 найкращих фільмів за книгами Стівена Кінга

Рахунок екранізацій за мотивами книг великого майстра жахів йде на десятки. Якісь були дуже хороші, якісь провальні. Але факт залишається фактом: його творчість є нескінченним джерелом натхнення для режисерів. Ми не радимо тобі все поспіль, тому вибрали 15 найкращих фільмів за книгами Стівена Кінга!

1. Сяйво (1980)

Хоч сам Кінг і недолюблює роботу Стенлі Кубріка, але вона вже стала класикою кінематографа. А у 2019 році вийшло своєрідне продовження «Сяйво» – «Доктор Сон» з Юеном Макгрегором у головній ролі.

Сяйво - Кращі фільми за книгами Стівена Кінга

2. Воно (2017)

Сімеро підлітків і невелике містечко тероризує Пеннівайз (Білл Скарсгард) – жахлива міфічна істота, яка приймає образ людських страхів. У 2019 році вийшла друга частина з Джесікою Честейн та Джеймсом Макевоєм. Є й старий міні-серіал «Воно» із Тімом Каррі 1990 року.

Воно - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

3. Крістіна (1983)

З автозаводу сходить чергова партія нових машин, і лише одна з них пофарбована у кривавий червоний колір. Ще на конвеєрі з нею починають відбуватися дивні події, і ось через два десятки років її викуповує Арні Каннінгем (Кіт Гордон). Колишній власник назвав машину Крістіною.

Крістіна - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

4. Зелена миля (1999)

Містична драма з Томом Хенксом у головній ролі отримала чотири Оскара та ще десятки нагород та номінацій. Зеленою милею називають коридор, яким ув’язнені проходять на страту. Тим часом у блоці “Е” з’являється злочинець, наділений незвичайними здібностями.

Зелена миля - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

5. 1922 (2017)

У 1922 році фермер Вілфред Джеймс (Томас Джейн) обробляє кукурудзяне поле, яке дісталося йому після вигідного весілля на Арлетт (Моллі Паркер).Арлетт мріє продати землю і виїхати в місто, і Вілфред умовляє сина позбутися матері.

1922 - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

6. Телекінез (2013)

Скромна і сором’язлива Керрі (Хлоя Морець) постійно піддається глузуванням однокласників. Приблизно в той же час вона виявляє здатність до телекінезу, яка періодично виходить з-під контролю. Це не перший фільм за цим твором: ще є «Керрі» 1976, 1999 та 2002 років.

Телекінез - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

7. Цвинтар домашніх тварин (2019)

Лікар Луїс Крід (Джейсон Кларк) із сім’єю та котом переїжджає з Бостона до маленького містечка. Сусід попереджає дітей Луїса, що їм не можна виходити на вулицю одним, бо тут небезпечно. Як і у випадку з іншими популярними творами Стівена Кінга, «Цвинтарі домашніх тварин» вже мали екранізацію 1989 року.

Цвинтар домашніх тварин - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

8. Таємне вікно (2004)

Письменник Морт Рейні (Джонні Депп) посваривсяз дружиною та страждає від творчої кризи. До того ж, на його порозі з’являється незнайомець Кокні Шутер (Джон Туртурро), який звинувачує Рейні у плагіаті.

Таємне вікно - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

9. Мізері (1990)

Письменник Пол Шелдон (Джеймс Каан) потрапляє в аварію, і його знаходить медсестра Енні Вілкс (Кеті Бейтс), а за сумісництвом – його фанатка. Енні першою читає новий роман і розлютується від кінцівки. Енні готова на все, щоб Пол переписав книгу.

Мізері - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

10. Мобільник (2006)

Після дзвінка мобільного люди несподівано починають вбивати один одного. Художник Клайтон Рідделл (Джон Кьюсак) дивом рятується та втікає в метро, ​​де зустрічає машиніста Тома (Семюел Л. Джексон). Разом вони починають планувати план втечі.

Мобіль - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

11.Темна вежа (2017)

Джейк Чеймберз (Том Тейлор) бачить загадкові сни про Стрілку (Ідріс Ельба) та Людину в чорному (Меттью Макконахі). Батьки вважають, що їхній син психічно хворий, але одного разу герої з його снів приходять за хлопчиком.

Темна вежа - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

12. Втеча із Шоушенка (1994)

Банкір Енді Дюфрейн (Тім Роббінс) звинувачується у вбивстві дружини та її коханця. У страшній в’язниці зі звірячими порядками він зустрічає несподіваного союзника Реда (Морган Фрімен). Дюфрейн та Ред планують втечу звідти, звідки неможливо втекти.

Втеча із Шоушенка - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

13. Мертва зона (1983)

Вчитель Джон Сміт (Крістофер Уокен) потрапляє в аварії, після якої на п’ять років впадає в кому. Коли Джонні приходить до тями, виявляється, що він бачить бачення з життя тих людей, яких стосується.

Мертва зона - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

14. Діти кукурудзи (1984)

Берт (Пітер Хортон) та Вікі (Лінда Хемілтон) вирушають у подорож Америкою за новими враженнями. Дорогою Берт збиває хлопчика, тільки ось у того вже було перерізане горло. Історія стала такою популярною, що зараз серія фільмів про «Дітей кукурудзи» налічує десяток фільмів. Останні датуються 2011 та 2018 роками.

Діти кукурудзи - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга

15. Іноді вони повертаються (1991)

Вчитель Джим Норман (Тім Метісон) із дружиною (Брук Едамс) та дітьми повертається до містечка дитинства. Колись саме там хулігани вбили його старшого брата, а потім загинули в залізничній катастрофі. Чи ні? Фільм має два продовження 1996 і 1998 років.

Іноді вони повертаються - Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга