Запашний тютюн (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Запашний тютюн (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

На перший погляд, запашний тютюн – не найочевидніша назва, особливо для новачків. Насправді ж за ним ховається декоративна квітуча рослина з чудовим ароматом, що приваблює бджіл. І саме про цю дивовижну дивину ми хочемо розповісти сьогодні!

Загальна інформація

Запашний тютюн – придбання з Південної Америки, і його популяризації у Європі сприяв заінтригований Христофор Колумб. У рідних широтах ця багаторічна рослина, але у нас її вирощують як однорічник.

Трав’янистий кущик заввишки від 20 до 90 см відноситься до пасльонових і радує різноманітністю. У нього прямі пагони з великим зеленим листям і жорстким опушенням. Забарвлення квіток може бути різним, але найчастіше зустрічаються рожеві, фіолетові, білі та жовті сорти.

Цікава особливість у тому, що запашний тютюн розпускає бутони надвечір. І надвечір посилюється його виразний аромат, який попутно здатний відлякувати шкідників. Цвітіння триває з червня до вересня.

Загальна інформація

Види запашного тютюну

По суті, ця загальна назва цілої категорії декоративних рослин. Спробуємо розібратися з основними різновидами, які становлять інтерес для квітникарів!

Лісовий тютюн

Це високорослий вигляд, який витягує свої стебла до 1,5 м. Але вже з’явилися карликові сорти до 25 см. Листя і бутони здаються пониклими, і в цьому є чарівність.

Лісовий тютюн

Тютюн Сандер

Ефектний садовий гібрид, якому вже понад сотню років. Його особливість у тому, що великі яскраві квітки позбавлені запаху. Є білі та червоні сорти.

Тютюн Сандер

Тютюн Лангсдорфа

Розлий ефектний однорічник, який зацвітає химерними витягнутими дзвіночками зеленого відтінку. Висота кущиків варіюється від 80 до 120 см.

Тютюн Лангсдорфа