З чим носити чорні оксфорди: високі або низькі, з якими шкарпетками, фото і відео ради

Жіночий одяг та взуття здебільшого прийшли з чоловічого гардероба: штани, сорочки, жакети, фраки і так далі. Не обійшла ця доля і чоловічі черевики-оксфорди, які благополучно перекочували в гардероб дівчат. Різноманітність жіночих оксфордів велике і за кольором, і за дизайном, і за матеріалом. А з чим носити чорні оксфорди, які вважаються класикою?

Що таке оксфорди?

Оксфорди – це різновид чоловічих класичних туфель. Стандартні оксфорди постають у вигляді шкіряних напівчеревиків на низькому широкому каблуці, з заокругленим або вузьким носом. Поверх бічних частин нашита передня частина, обов’язково присутній шнурівка і спеціальний візерунок (перфорація).

Історія оксфордів

Ці туфлі прийшли до нас із міста Оксфорд ще в 19 столітті. Студенти носили напівчоботи із закритою шнурівкою, потім на цю зручну модель звернули увагу чоловіка вищого суспільства, і через якийсь час оксфорди вже були неодмінним атрибутом всіх поважних чоловіків. На фото того часу всі чоловіки в оксфордах, це свідчить про популярність цієї моделі.

У 20-х роках минулого століття «оксфордетты», саме так назва напівчеревиків адаптувалося до жіночого гардеробу, з’явилися у дівчат. Звичайно, завдяки жінкам, суворі оксфорди стали більш елегантними і жіночними, урізноманітнювалися візерунки і кольори. Дами подбали і про підборах, якого практично не було, у ХХ столітті зустрічалися жіночі оксфорди з висотою каблука до 8 сантиметрів.

Зараз ці туфлі постають перед нами у різних кольорах і матеріалах. В епоху зародження оксфорди були зроблені виключно з чорної або коричневої шкіри. На вулицях сучасного міста ви можете побачити туфлі лаковані, з замші, нубука, з щільної тканини найрізноманітніших кольорів, з металевими деталями, драпіровками з гіпюру, бісеру, в’язаними елементами тощо. Дівчата можуть значно розширити список своїх образів, завдяки оксфордам наших днів.