Як стати краще всіх! Кращою дівчиною, дружиною, коханкою для чоловіка, мамою. Як змінитися зовні, змінити життя

Практично всі сфери життя кожної сучасної людини повні змагань. Щоб бути успішним, мати все, що захочеться, потрібно постійно вдосконалюватися, бути краще, ніж інші.

Часто в гонитві за славою і успіхом люди забувають виховувати в собі хороше ставлення до всього, що їх оточує, і у підсумку «краще» набуває егоїстичні відтінки

Як стати краще всіх! Кращою дівчиною, дружиною, коханкою для чоловіка, мамою. Як змінитися зовні, змінити життя

Корисні поради у статті допоможуть не тільки піднятися на вершину кар’єрного і особистісного розвитку, але й знайти себе у цьому божевільному життєвому ритмі.

Як кардинально змінити своє життя на краще

Ні для кого не секрет, що без змін у собі неможливо змінити своє життя. При цьому, самі зміни повинні бути серйозними і значущими, найчастіше навіть не стосуються повсякденності. Якщо не запустити процес особистісних змін, всі дрібні цілі начебто зміни роботи або переїзд в інше місто не принесуть очікуваного ефекту.

Адже фон, що супроводжує людину постійно – різні негаразди і проблеми, старі зв’язки і знайомства, весь той багаж, що змушує триматися за старе рівень розвитку – тягне вниз не гірше каменю на шиї.

Для кожного свій шлях до змін. Одним не вистачає лише знищення згубних звичок, інші намагаються прибрати в собі всі ті риси характеру, які заважають їм стати впевненіше, самостійніше, сильніше.

Однак те, як людина збирається змінювати себе, не важливо, головне, що його бажання дійсно належить йому, і він у ньому щирий. Тоді і тільки тоді він зможе знайти гармонію з собою і зробити перший крок назустріч новій, кардинально зміненим життя.

Визначення життєвих цінностей допоможе зробити перший крок до змін внутрішнього світу

Психологи радять абсолютно всім, навіть якщо це питання ніколи не вставав перед людиною, і у нього вже є сформований шлях по створенню нового себе, написати (саме написати, а не залишити в голові) конкретний план. Тези, вказані нижче, допоможуть у його складанні.

Потрібно всього лише поставити собі питання, проаналізувати відповідь і записати його на папері:

 • Перше і найголовніше, що потрібно запам’ятати, що попереду буде чекати трудомісткий процес, і цілком можливо, що написаний зараз план зміниться.
 • Друге – визначення цінностей. В житті людини завжди є щось, що йому важливіше всього на світі. Без чіткого уявлення про те, що це ніяке, навіть саме незначне зміна в собі неможливо.Цінності допоможуть розібратися у собі, адже до цього людина міг і не підозрювати, що йому дуже важливо залишатися хорошим батьком. І тоді постане питання, а чи варто, наприклад, просиджувати години на роботі, коли є сім’я, і вони страшенно сумують?
 • Третє – визначення себе. Психологи кажуть, що у багатьох людей забобони про те, хто вони і на що здатні, формуються в ранньому дитинстві. Коли людина зрозуміє, що він думає про самого себе, він знайде ті установки, які йому заважають, і відкине їх, щоб стати іншим. Наприклад, у дитинстві йому вселили думку, що він недостатньо хороший, щоб бути краще за всіх. Після він так і не зміг добитися чогось більшого, тому що це думка долбило за нього всякий раз, коли він хотів зважитися на що-небудь. Відмовившись від цієї установки, він почне надходити так, як завжди хотів, а не так, як його запрограмували колись давним-давно.
 • Четверте – вивчення поведінки. Аналіз реакцій на різні ситуації допоможе зрозуміти, чи сходяться внутрішні установки з реальною версією себе, яка день у день з’являється перед іншими людьми. Вивчення вчинків допоможе визначити можливі напрямки, по яких піде процес самовдосконалення.
 • П’яте – визначення шляху для розвитку. Що саме потрібно змінити в собі, як саме потрібно поводитися? Що взагалі входить у цю концепцію? На цьому етапі мета становлення нового себе повинна бути внесена конкретика. При цьому вона повинна мати розумні обриси. Інтроверт ніколи з першого разу не почне відвідувати вечірки, відчуваючи себе комфортно. Егоїст ніколи не відразу почне звертати уваги на піклування інших. Важливо думати про досяжних цілях і слідувати їм, а не з космічною швидкістю прагнути до недосяжного на даному етапі ідеалу.
 • Шосте – постановка цілей. Їх необхідно зафіксувати на папері, щоб їх формулювання завжди були перед очима. Деякі психологи радять щодня вести щоденники досягнення своїх цілей – так можна буде простежити весь процес трансформації. Писати туди можна абсолютно всі – всі ситуації, які з’являються в житті, реакції на них, рефлексія (як інакше можна було б зробити).
 • Сьомий пункт нерозривно пов’язаний з попереднім. Під час цілепокладання

  Важливо правильно сформулювати свій орієнтир

  важливо правильно сформулювати свій орієнтир. Психологічні дослідження доводять, що позитивна установка (те, що людина має намір зробити) дозволяє швидше досягти наміченої мети. Негативна (те, якою людина є, або те, що він припиняє робити) в свою чергу частіше тисне на людину, змушує відчувати провину за те, що раніше він був не таким, яким мав би бути. Наприклад, якщо людині потрібно стати більш відкритим, то він не повинен писати «Я хочу перестати бути нетовариським». Навпаки, його мета повинна бути «Я буду спілкуватися з людьми як можна більше».

 • Восьме – пошуки натхнення. Зміни в житті даються важко, тому іноді необхідне джерело сил, який допоможе рухатися далі у важкі періоди. Це можуть бути які-небудь відомі особистості, герої книг або фільмів, близькі люди. Але важливо не просто орієнтуватися на зразок для наслідування, потрібно зрозуміти, як він став саме таким. Саме це допоможе досягти успіху по своєму, абсолютно унікальному шляху, а не просто йдучи по п’ятах за чужою славою.