Як стати краще всіх! Кращою дівчиною, дружиною, коханкою для чоловіка, мамою. Як змінитися зовні, змінити життя

Практично всі сфери життя кожної сучасної людини повні змагань. Щоб бути успішним, мати все, що захочеться, потрібно постійно вдосконалюватися, бути краще, ніж інші.

Часто в гонитві за славою і успіхом люди забувають виховувати в собі хороше ставлення до всього, що їх оточує, і у підсумку «краще» набуває егоїстичні відтінки

Як стати краще всіх! Кращою дівчиною, дружиною, коханкою для чоловіка, мамою. Як змінитися зовні, змінити життя

Корисні поради у статті допоможуть не тільки піднятися на вершину кар’єрного і особистісного розвитку, але й знайти себе у цьому божевільному життєвому ритмі.

Як кардинально змінити своє життя на краще

Ні для кого не секрет, що без змін у собі неможливо змінити своє життя. При цьому, самі зміни повинні бути серйозними і значущими, найчастіше навіть не стосуються повсякденності. Якщо не запустити процес особистісних змін, всі дрібні цілі начебто зміни роботи або переїзд в інше місто не принесуть очікуваного ефекту.

Адже фон, що супроводжує людину постійно – різні негаразди і проблеми, старі зв’язки і знайомства, весь той багаж, що змушує триматися за старе рівень розвитку – тягне вниз не гірше каменю на шиї.

Для кожного свій шлях до змін. Одним не вистачає лише знищення згубних звичок, інші намагаються прибрати в собі всі ті риси характеру, які заважають їм стати впевненіше, самостійніше, сильніше.

Однак те, як людина збирається змінювати себе, не важливо, головне, що його бажання дійсно належить йому, і він у ньому щирий. Тоді і тільки тоді він зможе знайти гармонію з собою і зробити перший крок назустріч новій, кардинально зміненим життя.

Визначення життєвих цінностей допоможе зробити перший крок до змін внутрішнього світу

Психологи радять абсолютно всім, навіть якщо це питання ніколи не вставав перед людиною, і у нього вже є сформований шлях по створенню нового себе, написати (саме написати, а не залишити в голові) конкретний план. Тези, вказані нижче, допоможуть у його складанні.

Потрібно всього лише поставити собі питання, проаналізувати відповідь і записати його на папері:

 • Перше і найголовніше, що потрібно запам’ятати, що попереду буде чекати трудомісткий процес, і цілком можливо, що написаний зараз план зміниться.
 • Друге – визначення цінностей. В житті людини завжди є щось, що йому важливіше всього на світі. Без чіткого уявлення про те, що це ніяке, навіть саме незначне зміна в собі неможливо.Цінності допоможуть розібратися у собі, адже до цього людина міг і не підозрювати, що йому дуже важливо залишатися хорошим батьком. І тоді постане питання, а чи варто, наприклад, просиджувати години на роботі, коли є сім’я, і вони страшенно сумують?
 • Третє – визначення себе. Психологи кажуть, що у багатьох людей забобони про те, хто вони і на що здатні, формуються в ранньому дитинстві. Коли людина зрозуміє, що він думає про самого себе, він знайде ті установки, які йому заважають, і відкине їх, щоб стати іншим. Наприклад, у дитинстві йому вселили думку, що він недостатньо хороший, щоб бути краще за всіх. Після він так і не зміг добитися чогось більшого, тому що це думка долбило за нього всякий раз, коли він хотів зважитися на що-небудь. Відмовившись від цієї установки, він почне надходити так, як завжди хотів, а не так, як його запрограмували колись давним-давно.
 • Четверте – вивчення поведінки. Аналіз реакцій на різні ситуації допоможе зрозуміти, чи сходяться внутрішні установки з реальною версією себе, яка день у день з’являється перед іншими людьми. Вивчення вчинків допоможе визначити можливі напрямки, по яких піде процес самовдосконалення.
 • П’яте – визначення шляху для розвитку. Що саме потрібно змінити в собі, як саме потрібно поводитися? Що взагалі входить у цю концепцію? На цьому етапі мета становлення нового себе повинна бути внесена конкретика. При цьому вона повинна мати розумні обриси. Інтроверт ніколи з першого разу не почне відвідувати вечірки, відчуваючи себе комфортно. Егоїст ніколи не відразу почне звертати уваги на піклування інших. Важливо думати про досяжних цілях і слідувати їм, а не з космічною швидкістю прагнути до недосяжного на даному етапі ідеалу.
 • Шосте – постановка цілей. Їх необхідно зафіксувати на папері, щоб їх формулювання завжди були перед очима. Деякі психологи радять щодня вести щоденники досягнення своїх цілей – так можна буде простежити весь процес трансформації. Писати туди можна абсолютно всі – всі ситуації, які з’являються в житті, реакції на них, рефлексія (як інакше можна було б зробити).
 • Сьомий пункт нерозривно пов’язаний з попереднім. Під час цілепокладання

  Важливо правильно сформулювати свій орієнтир

  важливо правильно сформулювати свій орієнтир. Психологічні дослідження доводять, що позитивна установка (те, що людина має намір зробити) дозволяє швидше досягти наміченої мети. Негативна (те, якою людина є, або те, що він припиняє робити) в свою чергу частіше тисне на людину, змушує відчувати провину за те, що раніше він був не таким, яким мав би бути. Наприклад, якщо людині потрібно стати більш відкритим, то він не повинен писати «Я хочу перестати бути нетовариським». Навпаки, його мета повинна бути «Я буду спілкуватися з людьми як можна більше».

 • Восьме – пошуки натхнення. Зміни в житті даються важко, тому іноді необхідне джерело сил, який допоможе рухатися далі у важкі періоди. Це можуть бути які-небудь відомі особистості, герої книг або фільмів, близькі люди. Але важливо не просто орієнтуватися на зразок для наслідування, потрібно зрозуміти, як він став саме таким. Саме це допоможе досягти успіху по своєму, абсолютно унікальному шляху, а не просто йдучи по п’ятах за чужою славою.
 • Як змінитися вже сьогодні, з чого починати

  Щоб стати краще, можна почати діяти вже сьогодні. Необхідно просто зробити маленькі кроки на цьому шляху.

  Важливі кроки на шляху до успіху:

 • Відзначити маленьку перемогу. Навіть якщо це всього лише доделанная вишивка – це вже привід порадіти. Нарешті вийшло зробити те, що не виходило вже дуже давно!
 • Проаналізувати минулий день і дати йому оцінку. Що вийшло сьогодні зробити? Відповідь на це питання буде мотивувати протягом всього шляху.

  Оцінка минулого дня для досягнення поставленої мети

 • Зайнятися спортом. Не обов’язково записатися у спортивну секцію, можна просто зробити зарядку. Дослідження показують, що фізичні вправи надають позитивний вплив на організм, тим самим формуючи силу волі, щоб досягнути бажаного. Досить завести звичку пару раз в день присідати або нахилятися, і результат не змусить себе чекати.
 • Зробити те, що давно хотілося. Зміни на краще починаються з досягнення заповітних мрій. Психологи радять зробити перший крок до своєї мрії, не відкладаючи його на потім. Достатньо лише почати, і потім вже важко зупинитися.
 • 5 запитань, на які потрібно відповісти самому собі

 • «Чи Правильно я поставив цілі?»
 • «Позитивно чи я мислю?»
 • «Як я ставлюся до труднощів?»
 • «Що я роблю, щоб стати кращим?»
 • «Що може мені допомогти досягти моєї мети?»
 • Як вийти з зони комфорту

  Поняття «зона комфорту» передбачає зручний для людини ритм життя: він знає, як вирішувати ті чи інші проблеми, чим займеться завтра, що він приготує на вечерю.

  З боку може здатися, що це гарний стан, коли людина всім задоволений, але така рутина не дає побачити ті можливості, які він випускає.

  Психологи вірно оцінюють зону комфорту як уявне ідеально місце. Насправді це жахлива пастка, крайнім ступенем якої є деградація особистості

  Але не варто боятися. Потрібно всього лише знайти в собі сили, щоб зробити щось нове:

 • Зміна розпорядку дня. Кожен день проходить однаково: підйом, умивання, сніданок, дорога на роботу або навчання за звичним маршрутом, робота/навчання безпосередньо, перерва на обід в їдальні або кафе неподалік, знову робота/навчання, шлях додому, звичайні домашні справи, сон. А що, якщо трохи змінити? Встати трохи раніше звичайного, зробити зарядку? Піти іншим шляхом, пообідати в іншому місці, замість звичного порядку вечірніх справ виконати їх в іншій послідовності? Здається, що це так просто і так мало, але нові емоції сколихнуть рутинне життя і дадуть сили до більш масштабних звершень.
 • Зміна оточення. Однакові люди навколо — теж рутина, але не обов’язково відмовлятися від звичних зв’язків і починати все з чистого аркуша. Можна записатися в який-небудь клуб – наприклад, курси по дизайну або спортзал. Там будуть нові люди і нові знайомства, які теж можуть стати надихаючим поштовхом на шляху до нового собі.
 • Спонтанна поїздка. Невеликі подорожі – теж струс. Навіть якщо шлях буде не далі, ніж до сусіднього міста. У процесі поїздки у людини можуть з’явитися нові думки та ідеї, які потім можуть лягти в основу його нової версії.
 • Розширення меж звичної діяльності. Чому б не зробити те, що до цього не входило в основні обов’язки? Адже без спроби спробувати ніколи не відомо до кінця, є здібності до цього. Можливо, цей досвід допоможе людині просунутися в професійному плані.
 • Експерименти з зовнішнім виглядом. Зовнішнє оновлення зачіпає і внутрішнє, тому навіть зміни в гардеробі здатні перевернути життя з ніг на голову. А вже якщо зміни торкнуться зачіски або нового макіяжу…
 • Звички, які заважають змінити життя в кращу сторону

  Перше, що слід зробити — відмовитись від шкідливих звичок. Але вони не завжди можуть бути шкідливими тільки фізично.

  Зрозуміло, немає нічого хорошого в тому, щоб палити або кусати нігті, але є і інші звички, які згубно впливають на духовний стан. Саме вони заважають кардинальних змін.Насамперед, це звичка постійно шукати собі схвалення з боку. Навіщо?

  Невпевненість в собі? Ця звичка провокує робити не те, що хочеться, а те, за що похвалять

  Вибирати спеціальність, яка потім буде затребувана, шукати хобі, які будуть вигідно виглядати в резюме. Чи варто намагатися догодити всім і намагатися бути схожим на тортик, якщо рано чи пізно у кого-небудь все одно знайдеться алергія»?

  Друга шкідлива звичка – це звичка спускати все на самоплив. Ні, безумовно, сподіватися – це добре, але тільки до того моменту, поки звичка сподіватися на краще змушує кинути все і плисти за течією. Щоб стати кращою версією себе, необхідно працювати над собою. Тільки так можна досягти успіху.

  Така звичка – звичка порівнювати себе з іншими. Відмова від цієї звички допоможе зрозуміти, що не потрібно ставати краще всіх, адже кожна людина унікальна. Постійно порівнювати себе з кимось більш успішним означає не поважати себе.

  Звичка маніпулювати оточуючими для досягнення своїх цілей призводить до того, що людина розчаровується в собі і не вірить у свої сили.

  Звичка маніпулювати оточуючими для досягнення своїх цілей

  Відмова від самостійних дій призводить до деградації, оскільки людина, якого за ручку привели до бажаного, ні чого не навчився

  Замість цього краще намагатися знайти свій власний шлях до мети, під час якого можна вирости як морально, так і фізично.

  Як стати гарною людиною в душі

  Можливо, для когось світ цілком і повністю складається з егоїстів, злих і невдячних людей, негідників і брехунів, але це не так. Немає ні поганих, ні хороших людей, просто всі погані якості – це маска, захисна реакція від тих, хто носить таку ж.

  І щоб уникнути такого лицемірства, потрібно не так багато:

 • Повага. Багато в чужих очах стають краще за всіх на світі, просто виявляючи повагу до інших людей. Чому? Які б то не було «негативні» якості просто не сумісні з повагою до оточуючих.
 • Золоте правило «робити так, як хочеться, щоб чинили з вами». Це правило дійсно працює, як би воно не звучало банально.
 • Уміння слухати, чути і розуміти. Прояв уваги і участливости по відношенню до інших і робить людину доброю.
 • Гідне прийняття критики. Обґрунтована критика завжди є поштовхом до подальшого розвитку, а на порожні слова немає сенсу ображатися.
 • Молитва Миколі Чудотворцю, яка змінить життя на краще

  Поради психолога: як налагодити сімейне життя

  Якщо виникла необхідність щось змінити в родині, значить, вони є цінністю. Це послужить хорошим фундаментом для побудови гармонійних взаємин.

  Ось що радять психологи, щоб зрозуміти, як стати найкраще для своєї коханої:

  Як стати гарною дружиною

  • Зменшення емоційного навантаження в парі допоможе знизити напругу в парі. Часто в душі людини таїться безліч образ до того, кого він вважає найбільш близьким. Ці невдоволення накопичуються довгий час і згодом виливаються у масштабні сварки і конфлікти. Зниження негативного напруження призведе до побудови сімейного щастя.
  • Уважність до себе. Постійна віддача у бік чоловіка може довести жінку до такого стану, що вона перестає виглядати красиво і свіжо. Разом з в’яненням зовнішнього вигляду приходить втома, відсутність бажання робити що-небудь, перетворення всіх справ низку важких обов’язків. Приділити трохи часу кожен день на себе допоможе дружині не тільки перетворити себе і відпочити від побутової рутини, але і змістити увагу з гаряче коханого чоловіка на інші об’єкти. Це дасть іноді так необхідну свободу у стосунках.
  • Турбота і мотивування свого чоловіка. Іноді проблеми в сім’ї виникають від того, що дружина, знаючи свого чоловіка досить довго, перестає в нього вірити, забуваючи про те, як це важливо. Трохи віри в сили свого партнера допоможуть йому знайти сили для звершень.

  Як стати гарною коханкою

 • Як стати краще для свого чоловіка в ліжку? Звичайно ж, тоді, коли жінці відомі всі його бажання і коли вона готова їх виконати.
 • Для багатьох чоловіків відміну відносин з дружиною і з коханкою в тому, що для останньої, зустріч з ним – справжнє свято. Так що ж заважає жінці сприймати близькість з чоловіком так яскраво і радісно, що йому захочеться повертатися до улюбленої знову і знову?

  Хороша дружина завжди з готовністю відгукується на бажання чоловіка

 • Чоловік повинен відчувати себе чудово, і саме дружина повинна дарувати йому це почуття.
 • Створення атмосфери – теж важливо. Тому ідеальна дружина і коханка в одному флаконі знає, як це зробити.
 • Готовність до експериментів. Якщо у чоловіка є нереалізовані сексуальні фантазії, дружина повинна допомогти у їх здійсненні, щоб у чоловіка не було і думки про те, щоб шукати когось на стороні.
 • Як стати гарною господинею

  Щоб стати хорошою господинею, необхідно, насамперед, не залишати свого чоловіка голодним. Смачна їжа для будь-якої людини важлива і приємна, тому не варто позбавляти чоловіка задоволення. Тут головне не вдаритися в експерименти – далеко не всім людям подобаються екзотичні страви.

  Важливим умінням гарної господині є створення домашнього затишку. При цьому важливо пам’ятати про особистому просторі кожного з членів сім’ї

  Прибирання не повинна повністю порушувати «порядок» робочого столу чоловіки, особливо, якщо він займається яким-небудь хобі.

  Грамотне розподіл витрат теж немало важливо. Це дозволить зберегти гроші на якісь інші вкладення, будь то покупка нової пральної машинки або звичайний сезонний шопінг.

  Як стати хорошою мамою

  Хороша мама повинна бути гарною в усьому. В ній присутня життєлюбність і терпіння (сталеві нерви знадобляться в різних ситуаціях від істерик чада до спроб когось образити), вона уміє підтримувати і цінувати свою дитину, при цьому обмежуючи і виховуючи його в ті моменти, коли він щось робить не так.

  Мама не тільки вихователь і вчитель, але ще й прекрасний кухар, і хороша домогосподарка. Також вона розумна і освічена, щоб зуміти відповісти на тисячі «чомучок» своєї дитини. Крім усього іншого хороша мама не віддає себе дітям цілком, у неї теж є свої мрії і захоплення – тільки таку маму обожнюють діти і поважає чоловік.

  Дієві способи для кар’єрного росту та успіху в роботі

  Якщо зростання в кар’єрному плані є ключовим поняттям у розвитку, то необхідно розуміти, що для кожної професії шлях професійного саморозвитку сильно відрізняється.

  Ось деякі способи, які допоможуть вирости в наступних професіях:

  Як стати хорошим керівником

 • Виконання своїх прямих обов’язків. Незважаючи на те, що керівник вище за інших за статусом, це не означає, що у нього є право не дотримуватися режиму роботи, займатися чимось своїм, перекладати свої обов’язки на підлеглих.
 • Вміння цінувати своїх співробітників. Успіх – це сукупність зусиль кожної людини в команді. Тому кожен заслуговує заохочення, навіть на словах.
 • Уміння організовувати роботу. Керівник повинен направити всіх підлеглих у правильне русло, інакше робота застопориться. Тому важливо виробляти такий навик, як планування всієї діяльності.
 • Бажання вдосконалювати свої вміння. Темп сучасного життя настільки швидкий, що знання про щось змінюються практично кожен рік. Хороший керівник повинен покращувати свої навички, щоб потім потрапити в незручне становище.
 • Як стати хорошим юристом, адвокатом

  Хороший юрист або адвокат – це людина, яка знає всі нормативні документи. Тому спеціаліста даної професії відрізняє хороша пам’ять.

  Також важливо бути в курсі, оскільки зараз вноситься безліч поправок до законів, з-за чого студент-першокурсник часто знає ситуацію краще, ніж практикуючий юрист.

  Корисно мати здатність мислити систематично, щоб вміти швидко адаптуватися до умов постійно змінюваної дійсності

  Ще одна корисна риса адвокатів – грамотна, добре поставлена мова. Ораторська майстерність є ключовим умінням. Також корисно розвивати системне думку, щоб вміти швидко реагувати на зміни.

  Як стати кращим редактором глянцю

  Кращий редактор глянцевого журналу:

  • Володіє управлінськими навичками. Необхідно скласти план номери, узгодити його зі спонсорами, розподілити роботу між журналістами і зібрати все в один випуск.
  • Має творчі навички. З одного боку це здається марним, адже завжди можуть виникнути ситуації, коли хтось щось не встиг, не зробив або зробив недостатньо якісно. Редактору іноді доводиться дописувати, допрацьовувати і навіть писати з нуля тексти, складати теми для номерів, придумувати ідеї для фотосесій.
  • Уміння контролювати процес. Затримувати випуск журналу категорично заборонено, а це означає, що редактор повинен своєчасно роздати роботу, зібрати її, віднімати, передати верстальщику, забрати готовий номер і передати його в друкарню до дедлайну.

  Як стати хорошим менеджером по продажам

  Хороший менеджер з продажу має поставлену мова, яка переконає покупця придбати товар. Він розбирається в процесі виробництва товару, щоб зуміти дати відповіді на всі виникаючі питання. Це прекрасний і чесний порадник, здатний дати саме те, що потрібно покупцеві.

  Як стати хорошим лікарем

 • Освіченість. Погано інформованого у своїй галузі лікаря ніколи не стати хорошим фахівцем.
 • Вміння слухати і співпереживати пацієнту. Хворі хочуть виговоритися, тому дане якість піде лікаря тільки в плюс.
 • Серйозне ставлення. Іноді пацієнти дуже ранимі, і почуття гумору у лікаря буде трохи не до місця.
 • Пацієнт повинен дізнатися від лікаря все про свою хворобу, і вміння піднести навіть саму погану новину так, щоб у хворого не опустилися руки – важливий навик.
 • Турбота про здоров’я також підніме лікаря в очах пацієнта.
 • Як стати хорошим психологом

  Часто психологією починають займатися, тому що хочуть розібратися в собі. Визначити мотивацію в цьому занятті дуже важливо, оскільки це стане орієнтиром у подальшому розвитку.

  Хорошого психолога відрізняють три характеристики: інтелект, професіоналізм і здоров’я. Недостатньо просто слухати і співпереживати людям. Це, безумовно, важливо, але набагато важливіше розбиратися в чужих проблеми і знаходити шляхи їх вирішення.

  Цьому дуже допоможуть хороша пам’ять, чітке мислення і працьовитість. Також потрібно пам’ятати, що робота психологом пов’язана з великими фізичними та моральними навантаженнями, тому важливо відразу привчити себе до ведення здорового способу життя, щоб мати міцне здоров’я.

  Як стати хорошим продавцем

 • Хороший продавець відноситься до кожного клієнта як до особистості. Немає схожих один на одного покупців, і до кожного потрібен свій підхід. Хороший продавець знає, як його знайти.
 • Хороший продавець вміє тактовно і природно розвіяти всі сумніви покупця.
 • Також хороший продавець чесний – у майбутньому це якість завжди приваблює інших клієнтів.
 • Корисно зрідка заохочувати покупців маленькими подарунками або безкоштовними зразками. Хороший продавець знає, що це допоможе встановленню довірчих відносин між клієнтом і компанією без відкритого натяку купити що-небудь.
 • Хороший продавець піклується про клієнтів і тому ретельно упаковує товар як з точки зору безпеки для продукту, так і з естетичної точки зору.
 • Як стати хорошим фотографом

  Перш за все, для того, щоб стати хорошим фотографом, необхідно придбати відповідні знання і навички. Вивчати теорію можна як самостійно, так і на спеціальних курсах.

  Далі – практика. Як можна більше практики. Чим більше практикується фотограф, тим цікавіше і якісніше у нього виходять фотографії.

  Але найважливіше, це пошук себе. Зараз існує безліч фотографів, багато ідей було знято, тому важливо знайти свій унікальний стиль, який висловить індивідуальність.

  Як стати хорошим учителем

  Хороший вчитель вміє керувати класом. Хтось робить це завдяки своєму авторитетові, хтось просто встановлює рамки, порушення яких загрожує покаранням.

  Також хороший учитель заздалегідь планує урок: що за матеріал буде входити, які завдання дати класу, яке завдання буде поставлено в якості домашньої роботи.

  Хороший вчитель не орієнтується на думки про учнів, він ставить оцінки справедливо і неупереджено

  Він завжди впевнений у тому, що кожен учень чує і розуміє його. Він вірить у своїх студентів і в те, що вони зможуть досягти.

  Як стати хорошим бухгалтером

  Хороший бухгалтер – це відповідальний, уважний і терплячий чоловік. Він пунктуальний і педантичний, вміє логічно мислити і має посидючості.

  Він уважний до цифр, вміє якісно вести всю документацію і вірно розраховувати належні відрахування кожному співробітнику. Він добре знає всі правила і закони, здатний проаналізувати економічний стан компанії.

  Також він повинен бути впевненим користувачем комп’ютера, оскільки більша частина розрахунків проводиться в спеціальних програмах.

  Як стати хорошим офіціантом

  • Офіціант повинен мати добру пам’ять. Потрібно вміти орієнтуватися в залі, щоб не плутатися між людьми, яким призначений замовлення.
  • Буде корисно завести дружбу з кухарями, щоб налагодити відносини в новому колективі. Цьому може посприяти взяття на себе брудної роботи, наприклад, з очищення тарілок.
  • Важливо бути уважним до клієнтів. Це не тільки допоможе стати кращим, але також підвищить заробіток допомогою чайових.

   Хороший офіціант — уважний офіціант

  • По можливості потрібно намагатися у вільний час виконувати другорядну роботу – розстановка серветок, наповнення кави-машин і формочок для льоду. Усе це допоможе виробити образ ідеального працівника в очах оточуючих.

  Як стати хорошим програмістом

 • Знання основ. Це головний ключ до успіху, причому, не тільки в даній спеціальності.
 • Розуміння процесу роботи коду. Це відрізняє хорошого програміста від інших.
 • Спілкування з іншими програмістами. Одна голова – добре, а форум програмістів, де можна навчити інших і навчитися самому – краще.
 • Простота в кодах. Не обов’язково показувати всім свої вміння у написанні довгих і складних програм, достатньо, щоб вона була простою, логічною і, що немало важливо, що працює.
 • Як стати хорошим ріелтором

  У хорошого агента з нерухомості завжди під рукою база всіх квартир компанії з характеристиками. Це дозволяє йому не втратити клієнта, не відпустити його до конкурентів, а продати саме ту квартиру, що є у нього в списку.

  Більш того, ріелтор – це завжди хороший психолог, який прислухається до побажань клієнта і іноді впливає на їх трансформацію в зручну для себе бік. Хороший ріелтор не скупиться на рекламні компанії, оскільки саме вони є основним способом залучення клієнтів.

  Як стати хорошим перукарем

  • Щоб стати хорошим перукарем, потрібно вчитися у кращого з кращих. В ідеалі це навіть не курси, а безпосереднє учнівство у майстра.
  • Прагнення до творчості важливо, оскільки течії моди змінюються практично щодня, і хороший перукар зобов’язаний стежити за новими моделями стрижок, зачісок і фарбувань.
  • Хороший перукар завжди спілкується з клієнтами. Для багатьох салон – це своєрідне місце відпочинку, і, щоб не втратити клієнтів, перукар повинен допомогти їм розслабитися.
  • Впевненість у собі і в своїх рішеннях дуже важлива. Перукар повинен точно знати і відчувати, яка з моделей підійде клієнту, а яка – ні. При цьому він зобов’язаний пояснити, чому цей вибір не дуже удачі, і запропонувати альтернативу, яка клієнту доведеться по душі.

  Відмовитися від «старого себе» на шляху до нового життя – це нелегко, але можливо. Важливо пам’ятати, щоб бути краще завтра, потрібно працювати над собою вже сьогодні!

  Сильна мотивація для зміни свого внутрішнього світу:

  Як стати кращою дівчиною, дружиною, коханкою для чоловіка, мамою. Як змінитися зовні, змінити своє життя:

  Змінити життя, виключивши шкідливі звички: