Як стати хорошою людиною. Правила, поради, відповіді

Як змінитися і стати краще, більше хорошою людиною, цікавить багатьох сучасних людей, які прагнуть до нових вершин. Якщо не бути добрим і готовим завжди прийти на допомогу, то навряд чи вийде досягти задоволення життям, справжнього внутрішнього щастя.

Як стати хорошою людиною, з чого почати.

Крім того, це тримає самооцінку на високому рівні, тому вигідно не тільки навколишнім, але й самій людині. Шлях становлення важкий і пов’язаний з величезною кількістю труднощів. Доведеться в першу чергу ламати себе, свої попередні звички, а також дуже багато рефлексувати.

Хто такий добрий чоловік?

Психологи впевнені, відповісти на це питання однозначно не можна.

Кожна людина має своє уявлення про те, кого вважати хорошим

Не завжди те, що говориться, дійсно має значення на практиці, так як ті критерії, які називаються, стають зовсім несуттєвими перед іншими.

Саме тому не можна бути хорошим для всіх. Те, що прийнято в одному суспільстві, зовсім неприйнятним в іншому.

Наприклад, у компанії питущих людей непитущий буде білою вороною, і навряд чи він буде користуватися якимось повагою. А якщо він відмовиться пити, то, як мінімум, на нього будуть звернені косі погляди.

Але ось в компанії закоренілих ЗОЖников людина, навіть помірно вживає алкоголь, буде вважатися поганим. Тому треба дивитися по ситуації.

Не можна сказати, що хороша людина завжди пристосовується до норм інших. Він цілком може нав’язувати свої вимоги, але робить це обережно і непомітно для оточуючих.

«У чужий монастир зі своїм статутом не лізуть.» Але будь статут якоюсь мірою передбачає, як стати лідером і встановлювати свої правила.

Будь статут передбачає, як стати лідером і встановлювати свої правила життя!

Справжній лідер завжди буде здаватися хорошим в очах більшості при тому, що він не намагається пристосуватися

Зовсім необов’язково завжди прагнути до лідерства, але от бути відповідальним (а це одна з головних його рис) бути обов’язково!

Якщо спробувати дуже приблизно узагальнити, що досить складно, враховуючи різноманітність соціальних норм.

Хороший людина має такі риси характеру:

 

 • Сила волі потрібна для того, щоб постійно вдосконалюватися. Це не тільки якість хорошої людини, але й обов’язкова умова того, як ним стати. Без сили волі не можна користуватися популярністю у інших людей, тому що впровадження нових звичок – це процес важкий. Хто боїться труднощів і лінується – не отримає нічого, а терпіння і труд все перетруть.
 • Відповідальність та вміння жити, у тому числі і завтрашнім днем. Спочатку необхідно розвивати відповідальність за себе (розуміння того, що вчинки будуть мати наслідки завжди, навіть якщо вони не усвідомлюються), а потім тренувати це якість по відношенню до інших. Ось тут і починається доброта.

  Саморозвиток – процес нескінченний

 • Рефлексія. Це здатність людини поглянути на себе зі сторони, а також розуміти причини власних вчинків і взагалі, все, що відбувається в голові. Без рефлексії неможливо саморозвиток, тому що немає розуміння, з чого починати, наскільки просунулися до мети, без неї неможливий вольовий контроль.
 • Стресостійкість. Без здатності справлятися зі стресами неможлива сила волі. Стрес негативно позначається на самоконтроль людини, тому що так влаштований мозок. Мигдалеподібне тіло, яке відповідає за реакцію «бий/біжи» у разі уявної або реальної загрози просто вимикає розум, щоб не доводилося думати занадто багато, коли справа стосується виживання.

 

Але це далеко не все, що потрібно для саморозвитку.

З чого почати: міркування, правила, поради

Для початку слід розвивати рефлексію.

Якщо в голові крутиться запитання, як стати хорошою людиною, — це вже дуже хороший знак. Значить, в якійсь мірі це якість розвинене

Але потрібно дивитися, щоб не було крайнощів. Рефлексія і самоаналіз – це не самокопання і самобичування.

Тренування сили волі — шлях до самовдосконалення

Люди останньої категорії піддають себе зайвому стресу, що суперечить четвертому пункту минулого підрозділу. Крім того, самокопання непродуктивно.

Людина може днями займатися самоаналізом, але так ні до чого і не прийти. Чому? Тому що в стані сильного емоційного потрясіння здатність тверезо міркувати знижується на 70%.

Під рефлексією та самоаналізом слід розуміти спокійне обдумування відповіді над питанням, як покращити себе.

Ось деякі правила для розвитку рефлексії:

 

 • Необхідно читати книги з саморозвитку, паралельно задаючись питанням: а як це стосується мене? А може, у мене теж таке є?
 • Необхідно запитувати себе «а як би вчинив? я ідеальний?». Всі люди неідеальні, і не можна бути повністю хорошим. Тому критикувати себе за це не можна. Плюс цього питання в тому, що людина визнає, що зараз він схибив і намічає маршрут саморозвитку. Але при цьому не критикує і дає собі право чинити неправильно.
 • Важливо тренувати силу волі.

 

Як стати хорошою людиною вже завтра. Інструкція

З чого почати, щоб досягти успіху і не зупинятися на досягнутому. Роби правильні вчинки сьогодні, щоб стати краще вже завтра!

Ось як стати хорошою людиною вже завтра!

 • Не потрібно поспішати. Саморозвиток – процес нескінченний. Це не означає, що випливає з-за цього кидати спроби ставати краще. Якщо людина сподівається, що настане точка, коли він буде вважати себе хорошим і поспішає до неї, нічого не вийде.
 • В один момент часу необхідно тренувати тільки один навик. Не слід намагатися охопити одночасно.
 • Потрібно вважати хороші вчинки. Це самий універсальний рада. Через деякий час виникне прагнення, щоб цифра стала ще більше. Але без сили волі людина навіть забуде вважати.
 • Слід дарувати людям позитивні емоції. Якщо людина вважає вчинок хорошим, але інші його таким не вважають, то гріш ціна такому вчинку. Тому необхідно дивитися на емоції іншого.
 • Важливо тренувати емпатію. Це необхідно робити для того, щоб розпізнавати найтонші емоційні нотки інших людей.

Як стати хорошою людиною згідно Біблії, християнства, православ’я

Головне християнське правило говорить: «Возлюби ближнього свого, як самого себе». Це головний принцип, якому потрібно слідувати, щоб стати хорошою людиною. Як?

Для початку слід почати цікавитися іншими людьми, і все стане зрозуміло

Християнські якості корисні для саморозвитку.

Також дуже важливо не впадати в гординю з приводу своїх добрих вчинків і сприймати їх як належне.

Смирення – дуже потрібна християнська якість. Не можна з найменшого приводу пишатися своєю «хорошестью», бо за життя не можна завжди бути хорошим. У будь-якому випадку людина здатна згрішити, а якщо рефлексія не розвинена, то він навіть не дізнається про це.

Дуже важливо молитися. Тексти молитов в православ’ї і християнстві, в цілому, побудовані так, щоб людина розуміла, до чого прагнути.

Корисно читати Новий Завіт, де ця тема детальніше розписана. Гарна книга – Добротолюбіє, в якій святі отці описують свій досвід боротьби з спокусами і самовдосконалення.

Як стати хорошою людиною згідно ісламу?

Щоб стати хорошою людиною згідно ісламу, потрібно відповідати дуже великої кількості критеріїв.

Ось деякі з них:

 

 • Віра і богобоязливість. Всі людські чесноти, не підкріплені вірою в Аллаха, не будуть мати ніякого значення після смерті, хоча в житті справжньої, природно, користь від них буде неоціненною.
 • Розум та інтелект. Аллах наказує кожному мусульманину намагатися рости інтелектуально, тому що сама ця віра заснована на раціональному осмисленні свого життєвого шляху.
 • Фізична сила. Природно, вона потрібна для того, щоб захищати слабких і допомагати їм, а не для задоволення егоїстичних забаганок.
 • Успішність у бізнесі. Підприємництво – це не тільки можливість заробити, але і забезпечити інших людей роботою і грошима, а також давати клієнтам те, що їм потрібно. Так що це добра справа, і історія знає багатьох успішних підприємців, які сповідують іслам.
 • Респектабельність. Зовнішній вид мусульманина повинен бути відмінним і відповідати законам шаріату.
 • Корисність для суспільства. Система проста – хороша людина той, хто корисний іншим людям.
 • Вміння жити в сім’ї з усіма необхідними для цього якостями: відповідальністю, вмінням заробляти, виховувати дітей тощо.

 

Як змінитися і з егоїста стати хорошою людиною

Спочатку потрібно розібратися, хто такий егоїст. Це людина, яка робить щось тільки для себе, а іншим – нічого.

Зовсім необов’язково ставати альтруїстом і позбавляти себе усіх можливих задоволень заради інших, але потрібно вчитися шукати баланс

 

Всі в якійсь мірі егоїстичні, і це нормально. Але якщо постійно відрікатися від себе, то і якість допомоги іншим буде низьким.

Щоб перестати бути егоїстом і стати хорошою людиною, потрібно зосередитися на тому, щоб робити добро. Можна почати з простої речі – уважності до інших. Потрібно вчитися вгадувати їх потреби.

Спілкуючись з людиною, варто час від часу замислюватися над питанням: «а що він хоче?», «чого йому не вистачає?», і давати йому це.

Як стати хорошою людиною для друзів

У кожній соціальній групі свої норми і закони. Отже, універсальних порад, як стати хорошою людиною для друзів, не існує.

Але ось деякі рекомендації:

 

 • Відповідальність. Це якість корисно абсолютно з будь-якими людьми.
 • Почуття гумору. Той, хто дарує радість іншим, автоматично здається більш гарним, навіть якщо інших добрих вчинків він не робить. Людям подобаються позитивні емоції. І тому людина, з яким весело, буде однозначно в плюсі.

  Хороший чоловік — хороший друг!

 • Вміння прийти на допомогу. Увага – в той момент, коли вона дійсно потрібна. Ось для цього слід розвивати емпатію, щоб розуміти, доречна допомога чи ні.
 • Ерудиція. З розумними людьми цікаво. Якщо знати багато цікавих фактів, різноманітних життєвих порад і рекомендацій, то це однозначно плюс.
 • Уміння слухати. Без уміння слухати не вийде домагатися розташування інших людей.
 • Уміння говорити. Ерудиція тісно співіснує із вмінням говорити. Якщо розповідати цікаві факти нудно, то можна стати схожим на зануду, а не на ерудованого людини.

 

Як стати хорошою людиною для дівчини

Бути гарним хлопцем – це ціле мистецтво, і в декількох рекомендаціях його не описати повністю.

Ось деякі поради хлопцям:

 

 • Бути чесними. Якщо постійно брехати, то дискомфорт отримає не тільки дівчина, але й сам хлопець. Кожному хочеться довірчих відносин, а це річ обопільна. При правильному відношенні до одержуваної один від одного інформації відносини будуть розвиватися самі собою.
 • Позитивні емоції. Потрібно бути позитивним і ні в якому разі не перевантажувати дівчину проблемами. При цьому необхідно відкрито виражати власні почуття. Слід бути більш оптимістичними, тоді й не доведеться приховувати негатив, щоб подобатися дівчині.
 • Потрібно запам’ятовувати все, що вона говорить. І мізки будуть розвиватися, і відносини зміцняться. Дуже часто сварки бувають із-за того, що у хлопця погана пам’ять. Він дійсно погано запам’ятовує, але при цьому дівчина думає, що вона йому не потрібна. Це неймовірно приємне відчуття, коли інша людина пам’ятає якусь дрібницю, яка була озвучена півроку, а то й кілька років тому.
 • Романтика – це мистецтво створювати позитивні емоції і перетворювати рутину в казку. Необхідно освоювати це ремесло, і тоді дівчина буде задоволена хлопцем.
 • Робити компліменти. Тільки ідеальний комплімент виходить мимоволі, щиро. Головне, не соромитися говорити компліменти.

 

Як стати хорошою людиною для дитини

Щоб стати хорошим чоловіком (батьком чи матір’ю), необхідно мати авторитет, а не нав’язувати його своєму синові або доньці. Як? Необхідно пояснювати свою позицію, а не примушувати дитину.

 

Ні в якому разі не можна дотримуватися одного з цих стилів виховання:

 

 • Домінуюча гиперпротекция. Це коли батьки в усьому контролює дитини,нав’язує йому свій спосіб життя, змушує робити те, що скаже. Призводить до злочинної поведінки, алкогольної та наркотичної залежності або суїциду. Причина проста – дитина потребує любові, і якщо її дають в поганій компанії, то він і йде туди. А якщо взагалі не знаходиться людини, який здатний дарувати любов, то це призводить до самогубства.
 • Попустительная гиперпротекция. Тут батько занадто опікає дитину, виконуючи найменші його примхи. Призводить до того, що останній росте егоїстом і повною протилежністю хорошої людини.
 • Гипопротекция. Це коли батьки взагалі не приділяють дитині уваги або намагаються відкупитися від любові.
 • Випадкове виховання. Батько сильно залежить від настрою. Якщо настрій поганий – карає ні за що, якщо хороше – нагороджує ні за що. Таке виховання створює сильну травму і навіть підвищує ризик шизофренії у сина або дочки.

 

Як швидко стати хорошою людиною

Швидко стати хорошою людиною неможливо, тому що цей маршрут довжиною в життя. Темп просування по цій дорозі прямо залежить від зусиль, які людина прикладає. Ось для цього і потрібна сила волі.

Контроль емоцій і дій на неадекватну поведінку людей — дуже важлива якість хорошої людини.

вміння контролювати свої дії і гнучко реагувати на ситуацію є найбільш важливим, щоб отримати повагу від інших людей

Як стати гарною людиною в спілкуванні

Необхідно контролювати власні емоції, не хвилюватися при спілкуванні. Якщо людина розвине в собі всі ці якості, то його будуть вважати хорошим у спілкуванні.

Не можна поспішати, розвиваючи себе, так як стати хорошою людиною непросто. Для цього потрібно врахувати безліч чинників, змінити свій характер і ставлення до інших людей.

Корисні відео-ролики, про те, як стати хорошою людиною, з чого почати

Як стати хорошою людиною, з чого почати:

Як стати кращим у своїй справі: правила, поради для дівчат і чоловіків:

Порція корисних навичок для саморозвитку: