Як стати хорошою людиною. Правила, поради, відповіді

Як змінитися і стати краще, більше хорошою людиною, цікавить багатьох сучасних людей, які прагнуть до нових вершин. Якщо не бути добрим і готовим завжди прийти на допомогу, то навряд чи вийде досягти задоволення життям, справжнього внутрішнього щастя.

Як стати хорошою людиною, з чого почати.

Крім того, це тримає самооцінку на високому рівні, тому вигідно не тільки навколишнім, але й самій людині. Шлях становлення важкий і пов’язаний з величезною кількістю труднощів. Доведеться в першу чергу ламати себе, свої попередні звички, а також дуже багато рефлексувати.

Хто такий добрий чоловік?

Психологи впевнені, відповісти на це питання однозначно не можна.

Кожна людина має своє уявлення про те, кого вважати хорошим

Не завжди те, що говориться, дійсно має значення на практиці, так як ті критерії, які називаються, стають зовсім несуттєвими перед іншими.

Саме тому не можна бути хорошим для всіх. Те, що прийнято в одному суспільстві, зовсім неприйнятним в іншому.

Наприклад, у компанії питущих людей непитущий буде білою вороною, і навряд чи він буде користуватися якимось повагою. А якщо він відмовиться пити, то, як мінімум, на нього будуть звернені косі погляди.

Але ось в компанії закоренілих ЗОЖников людина, навіть помірно вживає алкоголь, буде вважатися поганим. Тому треба дивитися по ситуації.

Не можна сказати, що хороша людина завжди пристосовується до норм інших. Він цілком може нав’язувати свої вимоги, але робить це обережно і непомітно для оточуючих.

«У чужий монастир зі своїм статутом не лізуть.» Але будь статут якоюсь мірою передбачає, як стати лідером і встановлювати свої правила.

Будь статут передбачає, як стати лідером і встановлювати свої правила життя!

Справжній лідер завжди буде здаватися хорошим в очах більшості при тому, що він не намагається пристосуватися

Зовсім необов’язково завжди прагнути до лідерства, але от бути відповідальним (а це одна з головних його рис) бути обов’язково!

Якщо спробувати дуже приблизно узагальнити, що досить складно, враховуючи різноманітність соціальних норм.

Хороший людина має такі риси характеру:

 

  • Сила волі потрібна для того, щоб постійно вдосконалюватися. Це не тільки якість хорошої людини, але й обов’язкова умова того, як ним стати. Без сили волі не можна користуватися популярністю у інших людей, тому що впровадження нових звичок – це процес важкий. Хто боїться труднощів і лінується – не отримає нічого, а терпіння і труд все перетруть.
  • Відповідальність та вміння жити, у тому числі і завтрашнім днем. Спочатку необхідно розвивати відповідальність за себе (розуміння того, що вчинки будуть мати наслідки завжди, навіть якщо вони не усвідомлюються), а потім тренувати це якість по відношенню до інших. Ось тут і починається доброта.

    Саморозвиток – процес нескінченний

  • Рефлексія. Це здатність людини поглянути на себе зі сторони, а також розуміти причини власних вчинків і взагалі, все, що відбувається в голові. Без рефлексії неможливо саморозвиток, тому що немає розуміння, з чого починати, наскільки просунулися до мети, без неї неможливий вольовий контроль.
  • Стресостійкість. Без здатності справлятися зі стресами неможлива сила волі. Стрес негативно позначається на самоконтроль людини, тому що так влаштований мозок. Мигдалеподібне тіло, яке відповідає за реакцію «бий/біжи» у разі уявної або реальної загрози просто вимикає розум, щоб не доводилося думати занадто багато, коли справа стосується виживання.

 

Але це далеко не все, що потрібно для саморозвитку.