Лібідо у жінок — що це таке

Сексуальна енергія у жінок проявляється і у бажанні бути красивою, бажання подобатися, ні в чому не зобов’язує флірті і навіть безпосередньо впливає на самооцінку жінки. І якщо езотерики, прояснюючи сутність лібідо у жінок (що це таке), вважають за краще використовувати термін сексуальна енергія, то психологи і психотерапевти для цього явища використовують саме термін «лібідо».

Що це таке жіноче лібідо

Якщо ще років 20 тому термін «лібідо» був застосуємо в основному до чоловіка, то вже сьогодні визнана роль лібідо і в житті жінки. Визначаючи, що це таке, необхідно сказати, що це поняття, розроблене Зигмундом Фрейдом, означає статевий інстинкт або сексуальне бажання. Таким чином, лібідо у жінок – це бажання і прагнення до сексуальної близькості.

У кожної жінки лібідо проявляє себе абсолютно по-різному – в однієї – нестримне прагнення інтимної близькості з сексуальним партнером, а в іншої – менш виражена сексуальна активність

Найголовніше, щоб в парі знаходилися ті люди, сексуальні потреби яких збігаються, адже ігнорування сексуальних проблем в парі може призвести і серйозних конфліктів між коханими.

Чому відбувається зниження лібідо

На лібідо у жінок негативно впливає безліч факторів, але основні всього два. І ось що це таке:

  • Стрес. Сучасний ритм життя ставить перед жінкою досить багато цілей, а це погано позначається на здоров’ї жінки в цілому. Божевільний режим, в якому живе більшість жінок, зовсім не залишає жінці часу на характерне для її природи розслаблення, спокій, споглядання і насолоду простими домашніми справами.

Втома від активного життя, часто вимагає ризику діяльності, викликає виділення в організмі такого гормону, як кортизол, який запускає реакцію розслаблення і блокування зовнішньої проблеми. Одночасно з цим, кортизол викликає звуження судин, що в свою чергу провокує малий приплив крові до органів малого тазу, а це негативно позначається на сексуальній активності.

    • Гормональна контрацепція. Достеменно відомо, що вживання контрацептивів веде до зниження лібідо, при їх вживанні знижується рівень естрогену і тестостерону, із-за чого знижується також рівень лібідо. Таким же чином діє на лібідо і вживання антидепресантів.

 

Існують деякі захворювання, що роблять вплив на лібідо, серед таких захворювань на першому місці стоять захворювання головного мозку, а також пухлини і запальні процеси. Ці захворювання можуть, як знизити рівень лібідо, так і підвищити його. Проблеми в емоційній сфері, образи, недостатнє спілкування зі своїм партнером – все це знижує рівень лібідо.

Основні причини зниження лібідо у жінок

Виявивши у себе проблеми з лібідо, жінка не знає, до якого лікаря звернутися і чи варто взагалі звертатися. У зв’язку з тим, що знижений рівень лібідо може сигналізувати про наявність серйозних захворювань, при виникненні сексуальних проблем необхідно звернутися до ендокринолога, кардіолога або навіть нейрохірурга.