Лібідо у жінок — що це таке

Сексуальна енергія у жінок проявляється і у бажанні бути красивою, бажання подобатися, ні в чому не зобов’язує флірті і навіть безпосередньо впливає на самооцінку жінки. І якщо езотерики, прояснюючи сутність лібідо у жінок (що це таке), вважають за краще використовувати термін сексуальна енергія, то психологи і психотерапевти для цього явища використовують саме термін «лібідо».

Що це таке жіноче лібідо

Якщо ще років 20 тому термін «лібідо» був застосуємо в основному до чоловіка, то вже сьогодні визнана роль лібідо і в житті жінки. Визначаючи, що це таке, необхідно сказати, що це поняття, розроблене Зигмундом Фрейдом, означає статевий інстинкт або сексуальне бажання. Таким чином, лібідо у жінок – це бажання і прагнення до сексуальної близькості.

У кожної жінки лібідо проявляє себе абсолютно по-різному – в однієї – нестримне прагнення інтимної близькості з сексуальним партнером, а в іншої – менш виражена сексуальна активність

Найголовніше, щоб в парі знаходилися ті люди, сексуальні потреби яких збігаються, адже ігнорування сексуальних проблем в парі може призвести і серйозних конфліктів між коханими.

Чому відбувається зниження лібідо

На лібідо у жінок негативно впливає безліч факторів, але основні всього два. І ось що це таке:

 • Стрес. Сучасний ритм життя ставить перед жінкою досить багато цілей, а це погано позначається на здоров’ї жінки в цілому. Божевільний режим, в якому живе більшість жінок, зовсім не залишає жінці часу на характерне для її природи розслаблення, спокій, споглядання і насолоду простими домашніми справами.

Втома від активного життя, часто вимагає ризику діяльності, викликає виділення в організмі такого гормону, як кортизол, який запускає реакцію розслаблення і блокування зовнішньої проблеми. Одночасно з цим, кортизол викликає звуження судин, що в свою чергу провокує малий приплив крові до органів малого тазу, а це негативно позначається на сексуальній активності.

  • Гормональна контрацепція. Достеменно відомо, що вживання контрацептивів веде до зниження лібідо, при їх вживанні знижується рівень естрогену і тестостерону, із-за чого знижується також рівень лібідо. Таким же чином діє на лібідо і вживання антидепресантів.

 

Існують деякі захворювання, що роблять вплив на лібідо, серед таких захворювань на першому місці стоять захворювання головного мозку, а також пухлини і запальні процеси. Ці захворювання можуть, як знизити рівень лібідо, так і підвищити його. Проблеми в емоційній сфері, образи, недостатнє спілкування зі своїм партнером – все це знижує рівень лібідо.

Основні причини зниження лібідо у жінок

Виявивши у себе проблеми з лібідо, жінка не знає, до якого лікаря звернутися і чи варто взагалі звертатися. У зв’язку з тим, що знижений рівень лібідо може сигналізувати про наявність серйозних захворювань, при виникненні сексуальних проблем необхідно звернутися до ендокринолога, кардіолога або навіть нейрохірурга.

Симптоми

Складно простежити симптоми зниження лібідо у жінок. Ось що це таке:

 • відсутність оргазму і потреби в ньому;
 • пригнічений настрій, депресія;
 • відсутність порушення навіть за умови сексуальної прелюдії;
 • ігнорування і навіть уникнення сексуального контакту;
 • відсутність думок про секс, фантазій на інтимну тему і еротичних снів.

Присутність у житті одного або декількох симптомів — сигнал до необхідності відвідування лікаря і лікування існуючої проблеми

Зниження лібідо – це не виключно лише проблема жінки, але проблема пари, тобто чоловік, який перебуває у відносинах з жінкою, повинен розуміти всю важливість проблеми і поставитися з повною серйозністю до її подолання, уникаючи глузувань або невдоволення з приводу інтимного життя. Обох в парі важливо пам’ятати, що зниження лібідо може призвести до серйозних порушень в організмі.

Жіночі гормони: назва, норма – таблиця

Для хорошого самопочуття жінки вкрай важливий стабільний гормональний фон. Він відповідає і за зовнішній вигляд (стан волосся, нігтів і шкіри), і за психологічне самопочуття та емоційний настрій. Навіть невелике відхилення від норми гормонів викликає сильні зміни в життєдіяльності і самопочуття жінки. Які норми кожного гормону в організмі допоможе дізнатися таблиця.

Гормони, що впливають на рівень лібідо у жінок

Найменування гормонуНорма в організмі жінкиЕстрогенГоловний жіночий гормон, який відповідає за цикл менструацій, фігуру жінки і за стан статевих органів. Норма – 10-192 пг/млОкситоцинГормон, формує прихильність до людини і довіру, його норма — від 0,8 до 2,2 нг/мл При надлишку виникає надмірна примхливість, плаксивість і нав’язливість.ТестостеронОдин з важливих гормонів, що відповідають за сексуальний потяг. Він виробляється яєчниками і наднирковими і нестача цього гормону негативно позначається на прояві лібідо, а його надлишок спричиняє прояв агресії. Норма гормону — 0,31-3,79 нмоль/л.ЛГ та ФСГГормони, відповідальні за роботу статевої системи в цілому і статевого потягу зокрема.

Естрогени — симптоми нестачі і надлишку

Один з найголовніших гормонів жіночого організму – естроген. Він відповідає і за злагоджену роботу нервової системи, і за роботу статевих органів, і за зовнішній вигляд, і навіть за роботу серця і судин.

Якщо у жінки бракує цього гормону, відбувається ряд порушень в роботі організму, що відбивається на загальному фізичному стані жінки і на її зовнішності

При нестачі естрогену зникають менструації, і зменшується розмір матки, що згодом може привести до безпліддя. До того ж знижуються інтелектуальні здібності, і з’являється емоційна нестійкість, з’являється крихкість кісток, погіршується постава, а волосся стає тьмяним і безжиттєвим. До іншого жінка стає більш гладкою, навіть незважаючи на те, що не переїдає, вживає не дуже багато їжі.

При нестачі естрогенів відбувається повна відмова від інтимних стосунків, проявляються захворювання сечостатевої системи і на цьому тлі відзначається велика стомлюваність і сонливість.

При надлишку естрогену у жінок збільшується вага тіла, виникають сильні головні болі і болі в грудях, з’являється набряклість, нудота і навіть блювота. Перевищені показники естрогену уповільнюють обмінні процеси, з-за чого виникає зашлакованість організму. До того ж надлишок естрогену в організмі може викликати зростання пухлин.

Нормалізувати рівень естрогену можна, якщо ввести правильне харчування, виключивши продукти тваринного походження і кави. Також лікарі радять вести активний спосіб життя для нормалізації гормонального фону. У разі сильного відхилення від норми естрогену краще звернутися за допомогою до лікаря.

Прогестерон — симптоми нестачі і надлишку

Основна функція гормону прогестерону – підготовка і підтримання організму під час вагітності. Відповідно, підвищення гормону відбувається перед можливим настанням вагітності, у разі, якщо цього не відбувається, рівень прогестерону знижується.

Однак якщо виникає нестача цього гормону в жіночому організмі, то жінці вкрай складно завагітніти, а в разі якщо вона вагітна, існує ризик викидня.

При зайвої частки гормону в організмі на рівні фізичного здоров’я виявляються пухлини грудей, сильні головні болі і анемія. На психологічному тлі може з’явитися депресія, різка зміна настрою, зниження лібідо.

Тестостерон — симптоми нестачі і надлишку

Враховуючи ту роль, яку відіграє тестостерон в організмі жінки – це і зміцнення кісток, і спалювання надлишків жирової маси, і підтримання рівня холестерину в крові, підвищення стресостійкості, і навіть запобігання депресії.

Одна з важливих функцій тестостерону – посилення лібідо

Недолік цього гормону – серйозна загроза здоров’ю жінки, симптоматика нестачі тестостерону така: збільшення ваги, уповільнення обміну речовин, в’яла шкіра, сухі і ламкі волосся, надмірна пітливість, безсоння, зниження інтелектуальних здібностей і зниження сексуальних бажань.

При надлишку тестостерону також з’являються наслідки, серед яких не тільки прояв агресії, збій менструального циклу, випадання волосся на голові, але і поява так званих небажаних волосся на тілі, угреватая шкіра, ожиріння.

Фолікулостимулюючий гормон — симптоми нестачі і надлишку

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) відповідає за синтез гормону естрогену з тестостерону. Недолік гормону ФСГ може спровокувати появу різних захворювань, наприклад, таких, як безпліддя. Також при нестачі цього гормону можуть бути мізерні менструації. Зайве вміст даного гормону в крові, навпаки, призводить до кровотечі не в період менструації, до появи кісти яєчника, а також зловживання алкоголем.

Як називається головний жіночий гормон

Зрозуміло, всі гормони в сукупності так чи інакше впливають на рівень лібідо, але серед них є один з тих, чию роль у прояві сексуального потягу складно применшити – це естрадіол. Саме він впливає на сексуальну активність і палкість, впливає на закоханість і наш життєвий тонус. При його недоліку відбувається придушення інтересу до сексуального задоволення.

Які гормони виробляють надниркові

Небагато знають про те, що наднирники крім своєї основної діяльності також виробляють гормони. Гормони, що виробляються залозами, можна розділити на кілька груп:

 • статеві, до них відносяться андрогени, які регулюють статеві функції і сексуальний розвиток;
 • мінералокортикоїди, до них відносять альдостерон і дезоксикортикостер, що відповідають за мінеральний і водний баланс організму;
 • глюкокортикоїди, до них відносять кортизон, кортизол і кортикостерон, що відповідають за вуглеводний обмін.

Гормони щитовидної залози

Від правильної роботи щитовидної залози залежить і обмін речовин, і серцева діяльність, і процес травлення, і лібідо у жінок – ось що це таке. Навіть при невеликих порушеннях в її роботі досить серйозно страждає організм.

Тому необхідно стежити за своїм здоров’ям і своєчасно обстежуватися у ендокринолога. Щоб дослідити гормони щитовидної залози, стандартно необхідно здати 4 аналізу крові. Якщо аналізи показали наявність щитовидних вузлів, то додатково здаються такі аналізи:

 • тест на антитіла до тиреопероксидазе;
 • Т3;
 • Т4;
 • кальцитонін;
 • ТТГ.

Як підняти лібідо

Підняти лібідо будь-якій жінці неважко, якщо його згасання не пов’язано з важкими захворюваннями. Існує кілька простих і доступних способів підняти лібідо:

 • Перестати порівнювати себе з іншими і спробувати полюбити себе такою, яка ти є. Це, звичайно, означає, що всі свої недоліки неодмінно потрібно перевести в гідності.
 • Зайнятися інтимної гімнастикою, яка зміцнює м’язи піхви, а завдяки припливу крові до органів малого тазу відбувається посилення лібідо.
 • Спробувати афродизіаки, тобто відшукати для себе тебе аромати, які провокують вас на сексуальні пригоди. Можна використовувати свічки, ароматичні масла і лампи. Відомо, що хорошими є афродизіаками троянда, сандал, герань, ваніль.
 • Почати застосовувати медичні препарати, що збільшують сексуальні можливості.

Як підвищити лібідо після пологів

Часто після пологів відбувається зниження сексуальної активності. Щоб запобігти сімейні проблеми, які можуть виникнути на цьому грунті, потрібно:

 • Намагатися виспатися при будь-якій можливості.
 • Правильно харчуватися, вживати в їжу овочі, фрукти, горіхи і зелень.
 • Більше перебувати на свіжому повітрі.
 • Займатися гімнастикою, фітнесом або танцями.

Як підняти лібідо при прийомі протизаплідних

Деякі контрацептиви не тільки захищають від небажаної вагітності, але і мають такий побічний ефект, як зниження лібідо. При виборі протизаплідних засобів краще вибирати ті контрацептиви, які не впливають на лібідо.

Якщо проблема вже існує, то краще перестати вживати ці препарати, після чого сексуальний потяг відновиться, щоб цей процес пройшов швидше, можна, порадившись з лікарем, попросити підібрати правильне лікування, що включає лікувальну гімнастику і терапію.

Як підвищити жіночі гормони

Про низький рівень естрогену можуть говорити такі симптоми у жінок, як нерегулярні менструації, болю під час них, погіршення працездатності і безсоння.

Підвищити естроген допоможе правильно збалансоване харчування, основу якого будуть складати молочні продукти, злакові і бобові, нежирне м’ясо і риба. Особливо добре підвищують рівень цього гормону морква і помідори, фініки, гранати. А ось від кави доведеться відмовитися, замінюючи його зеленим чаєм.

Естроген в таблетках

Підвищити естроген можна і за допомогою гормональних препаратів. Як правило, лікар порадить своїй пацієнтці вибрати контрацептиви з необхідною дозою естрогену, а також такий препарат, як «Токоферол» — джерело вітаміну Е.

Препарати для підвищення лібідо

В будь-якій аптеці можна придбати таблетки, підвищують рівень лібідо жінок. Серед таких препаратів можна назвати «Forte Love», «Сіаліс», жіночий варіант «Віагри» та інші.

Ці препарати забезпечують приплив крові до органів малого тазу, що сприяє появі сексуального бажання, а також нормалізують гормональний фон, але всі вони мають побічні дії, тому захоплюватися їх вживанням не варто.

Будь гормонів не вистачає при клімаксі

При настанні менопаузи у різні фази клімаксу спостерігається недолік гормонів з подальшим припиненням вироблення естрогену і прогестерону, тому в такий період в житті жінки важливо приймати препарати, штучно підтримують необхідний рівень гормонів в організмі.

Масаж для підвищення лібідо

Позитивно впливає на рівень лібідо еротичний масаж. Він не тільки сприяє створенню сприятливої атмосфери між партнерами, але і підвищить рівень лібідо.

Щоб оволодіти мистецтвом еротичного масажу, зовсім не обов’язково проходити навчання на спеціалізованих курсах, головне – не боятися пробувати щось нове і довіритися своїм сексуальним фантазіям.

Вправи для підвищення лібідо

Одні з найбільш відомих вправ для підвищення лібідо у жінок – методика гінеколога Арнольда Кегеля.

Ось що це таке:

 • Неквапливе стиснення, під час якого потрібно максимально напружити м’язи, і порахувати до трьох.
 • Розслаблення.
 • Повторне стиснення інтимних м’язів і утримування їх в такому положенні до 20 секунд.

Ще одна вправа — «Сахаджоли» відноситься до інтимної гімнастики, підсилює лібідо. Суть цієї вправи в тому, що в піхву поміщається невеликий предмет, який необхідно стискати і розтискати. Вважається, що жінка, що займається такою гімнастикою, автоматично стає більш привабливою у чоловіків.

Продукти, що містять жіночі гормони. Список

 

Лікарі вивчали вплив різних продуктів на рівень лібідо і виявили, що існують ті продукти, які підвищують його:

 • банани;
 • морепродукти;
 • темний шоколад;
 • імбир;
 • селера;
 • часник;
 • фініки.

Як підвищити лібідо народними засобами

Відновити лібідо допоможе мед. Можна приготувати з нього корисну суміш. Для цього знадобляться такі продукти, як мигдаль (можна замінити волоськими горіхами) і мед. Чудово підвищує лібідо настоянка, приготована на основі родіоли рожевої. Її необхідно застосовувати перед статевим актом по 2 ст. ложки.

Гарбузове насіння також допоможуть впоратися з проблемою лібідо у жінок (що це таке розказано на початку статті). Необхідно лише проростити насіння, заливши їх невеликою кількістю води, а вже через кілька днів їх можна вживати в їжу в чистому вигляді або додавати в салат.

Не варто забувати і про користь фіточаїв, для них можна використовувати верба-чай, шавлія, імбир, а також ягоди чорниці або суниці.