Як швидко заснути за 1 хвилину, якщо не спиться

Як швидко заснути за 1 хвилину, якщо не спиться?

Стреси, перевтома, постійна метушня – в результаті годинами крутишся в ліжку. А наступного дня ходиш, наче з тебе вичавили всі соки. Досить це терпіти! Ми зібрали 12 простих та ефективних способів, як швидко заснути буквально за 1 хвилину, навіть якщо не хочеться спати!

1. Закрий штори та відкрий вікно

Для міцного та здорового сну організму потрібна темрява, а також прохолода. Навіть якщо тобі подобається вигляд нічних вогнів, він навряд чи до вподоби твоїй нервовій системі. А нестача свіжого повітря заважає не тільки швидко заснути, але й не дає потім легко прокинутися.

Закрий штори та відкрий вікно - Як швидко заснути за 1 хвилину

2. Зроби коротку розминку

Йдеться не про повноцінне спортивне тренування, так що не потрібно одягати спортивну форму і розстеляти килимок. Досить хоча б трохи нахилятися, поприсідати або просто потягтися. Є багато програм із спеціальними комплексами легких вечірніх розтяжок для міцного сну.

3. Дихай правильно

Найпоширеніший метод – це дихання на рахунок.Ляж зручніше і розслабся, потім перевір, щоб кінчик язика знаходився за верхніми передніми зубами. Видихни повітря ротом і вдихай носом, відраховуючи до 4. Затримай дихання на рахунок 7 і після цього повільно видихни ротом, рахуючи до 8. Повтори весь цикл 4-7-8 до п’яти разів.

4. Моргай навпаки

Під час неспання ми тримаємо очі відкритими і моргаємо, щоб їх зволожити. Тут все навпаки: опусти повіки, повільно порахуй до 10, розплющ очі і швидко закри їх знову. Поступово збільшуй інтервал, доки не заснеш.

Моргай навпаки - Як швидко заснути за 1 хвилину

5. Закочуй очі

Вважається, що найприродніше становище під час сну – це коли очні яблука закочуються за повіки. Спробуй зробити це навмисне і затриматися в такому стані. Ти здивуєшся, але цей спосіб справді допомагає дуже швидко заснути!

6. Розслабляйся поступово

Розслабляй кожну частину тіла, піднімаючись від кінчиків пальців ніг до верхівки. Відчуй кожен суглоб, м’яз та кожен сантиметр тіла. Не поспішай – все має відбуватися природно, уповільненою хвилею, начебто медитація.

7. Слухай тишу

Позбудься музики, телевізора та інших сторонніх шумів, і послухай тишу. Спробуй вловити шум вітру і листя, квакання жаб, поїзд, що проїжджає, або кішку, що шарудить пакетом.Але не фокусуйся на цих звуках, а навпаки – відсікай, щоб залишитися наодинці з тишею.

Слухай тишу - Як швидко заснути за 1 хвилину

8. Візуалізуй мрії

Не потрібно думати про робочі завдання, дрібні помилки та негаразди. Візуалізуй лише приємні події. Уяви себе мандрівником казковим Середзем’ям або сплануй інтер’єр будинку своєї мрії. До речі, існує думка, що чим частіше ми візуалізуємо свої бажання – тим швидше вони здійснюються!

9. Розкажи собі казку

Почни вигадувати найпростішу і нехитру казку, яку хочеш розповісти своїй внутрішній дитині. Дай сюжету розвиватися у голові самостійно і не займайся його аналізом. По суті це ще одна варіація техніки візуалізації.

Розкажи собі казку - Як швидко заснути за 1 хвилину

10. Сім добрих речей

Уяви сім хороших речей, які сталися з тобою за попередній день. Це можуть бути будь-які дрібниці, від смачної кави в новій кав’ярні до покупки симпатичних шкарпеток. Прокручуйте в голові кожну деталь і образ цих подій.

11.Повітряна куля

Уяви, що дивишся на велику повітряну кулю, яка плавно погойдується в повітрі або на воді. Дивись тільки на нього і не дозволяй стороннімдумкам себе відволікати. Якщо збиваєшся – повертайся до цього образу скільки знадобиться.

12. Об’ємні об’єкти

Уяви свій будинок, будь-яку іншу будівлю або пам’ятку. Подумки обійди об’єкт з усіх боків, наближайся і віддаляйся, начебто розглядаєш його на об’ємній карті. Це ще один із самих медитативних способів, як можна швидко заснути!

Об'ємні об'єкти - Як швидко заснути за 1 хвилину