Як позбутися запаху з рота: 9 швидких способів у домашніх умовах

Як позбутися запаху з рота: 9 швидких способів

Галітоз – складна назва поширеної проблеми неприємного запаху з рота. Його основні причини – неправильна гігієна, інфекції та порушення у роботі шлунка. Тому насамперед потрібно визначити причину та усунути її. А ми підкажемо тобі кілька простих способів, як позбутися цієї неприємності!

1. Скребки для мови

Щоранку разом із зубами чисти та поверхню язика, бо на ньому теж накопичуються бактерії. Для цього можна скористатися звичайною зубною щіткою, тим більше зараз є моделі із прогумованою частиною зі зворотного боку. Або використовуй спеціальні скребки, які продаються в аптеках.

Скребки для язика - Як позбутися запаху з рота

2. Ополіскувачі для рота

У магазинах та аптеках є спеціальні ополіскувачі для ротової порожнини. Вони не здатні замінити повноцінну чистку, але стануть гарним миттєвим методом порятунку від неприємного запаху.Набери в ковпачок рідину, прополоскай рота 30 секунд і хоча б півгодини після цього не кури і не їж.

Ополіскувачі для рота - Як позбутися запаху з рота

3. Пий більше води

Протягом дня наш рот очищає виключно слина, і її нестача – вірна дорога до неприємного запаху. Пий якнайбільше чистої фільтрованої води, щоб уникати сухості. Заміни нею соки, газування, каву та інші напої зі своїми вираженими запахами.

Пий більше води - Як позбутися запаху з рота

4. Петрушка

У петрушці багато хлорофілу та ефірних олій, які й надають їй характерного аромату. Її запах досить різкий, зате він точно перебиває будь-які інші. Петрушка бореться не тільки з наслідками, а й з першопричиною – летючими сірчаними сполуками під час перетравлення деяких продуктів.

Петрушка - Як позбутися запаху з рота

5.Спеції

Аніс і фенхель – класичний замінник жуйки ще з давніх-давен і досі. У складі міститься багато ароматичних масел, які нейтралізують неприємний запах із рота. Крім них підійде гвоздика, палички кориці або кардамон.

Спеції - Як позбутися запаху з рота

6. Яблука

У м’якоті яблук міститься багато фруктових кислот, які допомагають позбутися запаху з рота. Вони борються не лише з наслідками, але й з першопричиною проблеми – розчиняють сполуки сірки у крові. Тому це не просто маскування, а по-справжньому ефективний засіб!

Яблука - Як позбутися запаху з рота

7. Апельсини

В апельсині міститься багато вітаміну C, який стимулює посилене слиновиділення. А це найефективніше природне очищення зубів та язика від будь-яких забруднень. Просто з’їж трохи цитрусів, щоб перебити неприємний запах!

Апельсини - Як позбутися запаху з рота

8.Як прибрати з рота запах часнику та цибулі

Проблема цибулі та часнику не лише у їхньому власному запаху, а й у реакціях, які вони провокують. При перетравленні формуються новіз’єднання, які потім всмоктуються у кров. Через це специфічний запах з рота може зберігатися до 72 годин.

Найпростіший і очевидніший спосіб – добре почистити зуби, але це не надто ефективно. Намагайся їсти закуски з часником і цибулею до основної страви, хоча б за 20 хвилин. Запах добре поглинає картопля, морква, гриби, цитрусова цедра. Візьми горіхи та прянощі – петрушку, м’яту, базилік, корицю або гірчицю.

Як прибрати з рота запах часнику та цибулі

9. Як усунути запах алкоголю з рота

Неприємний запах від алкоголю з рота залишається через продукти розщеплення етилового спирту. Крім зубної пасти та жувальної гумки спробуй спеціальні освіжаючі спреї. Пий більше рідини, тому що вона стимулює роботу нирок і якнайшвидше виведення спирту з організму.

З’їж горіхи або жменю насіння, пожуй кілька кавових зерен, пару листя петрушки або гілочку м’яти. Добре допомагає активоване вугілля, але обов’язково дотримуйся дозування. І хоча б півгодини прогуляйся свіжим повітрям або ретельно провітри кімнату!

Як прибрати запах алкоголю з рота