Як почистити праску від пригару в домашніх умовах: 8 ефективних способів

Як почистити праску від пригару в домашніх умовах?

У міру використання поверхня праски неминуче брудниться. Від цього не застраховано навіть найдорожчу техніку з ультрамодним покриттям. І тобі навряд чи вдасться уникнути напасті, але це не привід панікувати та засмучуватися! Розповідаємо 8 способів, як самостійно почистити праску від пригару в домашніх умовах та не зіпсувати техніку!

1. Оцет

Це найпростіший і перевірений часом метод для свіжого та застарілого пригару. Про запах можеш не турбуватися – досить добре провітрити кімнату, щоб він пішов.

Тобі знадобиться:
Кілька ложок столового оцту та кам’яної солі.

Що робити:
У металевій мисці або каструлі змішай оцет із сіллю навпіл, постав на маленький вогонь і дочекайся, поки сіль розчиниться. Стеж за тим, щоб оцет не закипав. Охолоди масу і протрій нею поверхню праски м’якою ганчіркою або губкою. Якщо якісь плями залишаться, потримай суміш на них буквально пару хвилин і протріть м’якою щіткою. Забери залишки розчину серветкою і кілька разів пропрасуйте розігрітою праскою непотрібну ганчір’я перед використанням.

Як почистити праску від пригару оцтом у домашніх умовах

2. Сода

Це дуже легкий та делікатний спосіб чищення праски, який підходить для легких забруднень. Головне – не користуйся металевими губками та іншими жорсткими абразивами, щоб не подряпати покриття.

Тобі знадобиться:
Кілька ложок води та соди.

Що робити:
З’єднай воду і соду так, щоб отримати густу пасту і розподіли її по підошві праски за допомогою ганчірки, а потім акуратно протріть. Праску нагрівати не потрібно – з холодного все також відійде. Пригар майже миттєво розчиниться, а розлучення прибереш звичайною вологою губкою.

Як почистити праску від пригару содою в домашніх умовах

3. Сіль

Якщо є, візьми морську сіль – вона швидше вбирає будь-який бруд у себе. А заразом це чудовий природний антисептик – вийде ще й дезінфекція. Тільки бери сіль без барвників, ароматизаторів та добавок.

Тобі знадобиться:
Щільний аркуш паперу та ложка солі.

Що робити:
Злий з праски всю воду, вимкни пару та нагрій її на максимальній потужності. Розсип на старій наволочці або щільному паперовому листі ложку великої солі рівним шаром.Прогладь її кілька разів туди-назад – і пригар сам відійде. Головне – не тисни надто сильно, щоб не подряпати об соляні кристали поверхню підошви.

Як почистити праску від пригару сіллю в домашніх умовах

4. Зубна паста

Зубна паста – досить дієвий, але водночас делікатний засіб для праски. Як і у випадку з сіллю, краще підійде найпростіша та бюджетна без добавок, барвників та ароматизаторів.

Тобі знадобиться:
Крапля зубної пасти.

Що робити:
Тобі вистачить зовсім небагато пасти – її потрібно нанести по підошві праски тонким шаром. Найбрудніші місця трохи потріть окремо і залиши все на 5-10 хвилин, поки паста роз’їсть пригар і наліт. Витріть поверхню і кілька разів прасувати непотрібну ганчірку для остаточного очищення.

Як почистити праску від пригару зубною пастою в домашніх умовах

5. Перекис

Прибрати будь-які плями, розлучення і наліт можна звичайним аптечним перекисом. Це універсальний засіб для чищення для різних забруднень, тому знадобиться не тільки для праски.

Тобі знадобиться:
Флакон перекису водню.

Що робити:
Смочи вній ганчір’я або ватяний диск і акуратно три поверхню підошви праски. Цей спосіб добре поєднується з будь-якими іншими: наприклад, сіллю або содою. Якщо якісь ділянки не очистяться відразу – після такої обробки відмити їх буде набагато простіше.

Як почистити праску від пригару перекисом у домашніх умовах

6. Парафін

Це не найпростіший, але делікатний і дуже ефективний метод для чищення будь-яких прасок. Підготуйся, що розплавлений парафін тече, тому краще поставте вниз якийсь непотрібний лоток або дощечку.

Тобі знадобиться:
Парафінова свічка та бавовняна тканина.

Що робити:
Потрібно загорнути свічку в стару наволочку або будь-який шматок бавовняної тканини та акуратно протерти підошву праски. Головне – оберни свічку так, щоб парафін не потрапив на поверхню. Його важко вичистити, якщо він заб’ється в отвори, так що ти ще довго брудниш речі при прасуванні.

Як почистити праску від пригару парафіном у домашніх умовах

7.Ацетон

Намагайся не розлити ацетон на пластикові частини праски, щоб нічого не зіпсувати – він таки надто агресивний. За підошву можеш не переживати – з цим покриттям нічого не станеться.

Тобі знадобиться:
Рідина для зняття лаку.

Що робити:
Прибрати сильний пригар, що прилип поліетилен або синтетику можна ацетоном. Підійде рідина для зняття лаку і звичайний ватний диск – просто три плями, поки вона не зникне. Якщо в тебе є безацетонова змивка – вона теж підходить, тому що принцип той самий.

Як почистити праску від пригару ацетоном у домашніх умовах

8. Як уникнути утворення пригару на прасці?

Головне – завжди виставляй відповідну температуру для різних видів тканини, а не гладь светри та білизну на одному режимі. Після використання витирай підошву праски м’якою ганчіркою, щоб наліт не накопичувався і не присихав. Делікатні речі, чутливі до температур (шерсть, синтетику), гладь через підкладку. Інакше можна зіпсувати і одяг, і праску одночасно, а тобі це ні до чого!

Як уникнути утворення пригару на прасці