Як почистити пральну машину від накипу, бруду, цвілі та запаху – 8 простих способів

8 способів, як почистити пральну машину

З крана тече чиста вода, у тебе вдома стоять фільтри на фільтрах, а з усіма речами ти звертаєшся, ніби вони з шовку – і навіть це не панацея від засмічення, накипу та плісняви ​​у пральній машині. Тож не забувай періодично її чистити, щоб потім не довелося терміново шукати майстра. Розповідаємо 8 ефективних способів, як!

1. Як почистити пральну машину від накипу?

То ж напевно доводилося чистити чайник від накипу лимонною кислотою? Той самий принцип стане в нагоді і з пральною машиною – нагрівальні елементи, по суті, однакові. Всип 100 г кислоти у відсік для порошку та постав найдовший режим на температуру 90 градусів.

Під час прання слідкуй за звуками: якщо накипу занадто багато, воно відпадає шматками і іноді забиває слив. Ти зрозумієш, що це сталося, якщо машина почне гудіти і торохтіти. Тоді її потрібно відключити, дістати шматок накипу вручну і продовжити прання далі.

Коли закінчиш, перевір, щоб шматочків накипу не залишилося в барабані. Обов’язково подивися під ущільнювачем та в ньому, ще раз перевір слив – і можеш нарешті відпочити. Таке профілактичне чищення рекомендують робити раз на 5-6 місяців.

Як почистити пральну машину від накипу

2. Як почистити машинку від бруду?

Щоб вимити бруд із барабана пральної машини, візьми пачку кухонної соди та м’яку ганчірку або губку. Насип її прямо на ганчірку і вручну вимивай резервуар, поки бруд і наліт не почнуть відходити. Не змиваючи, залиш машинку постояти приблизно на півгодини, і інтенсивно протри содою ще раз. Після цього запусти експрес-прання на високій температурі.

Як почистити пральну машину від бруду

3. Як почистити пральну машину від цвілі?

Цвіль не любить кислоти, луг і високу температуру, так що і методи будуть відповідні. Візьми півсклянки оцту, але в такому разі посеред прання постав паузу, почекай 1-2 години, і тільки тоді закінчуй. Оцтовим розчином 1:2 оброби всі відкриті та доступні поверхні пральної машини.

У садівників-любителів будинку, напевно, знайдеться порошок мідного сульфату. Якщо це про тебе, зроби з нього розчин: 50 г на 5-літрове відро води. Обробити рідиною всі поверхні та деталі прання разом з контейнером, барабаном та манжетами, почекай 3-4 години, та запусти полоскання.

За тим самим принципом можна використовувати і лужну кальциновану соду. Вона справляється із забрудненнями краще і швидше, ніж звична харчова. Головне потім – ретельно витерти її з усіх вузлів та з’єднань вологою губкою.

Як почистити пральну машину від цвілі

4. Як позбутися запаху в пральній машині?

Якщо явних слідів цвілі чи інших проблем немає, але неприємний запах виразно відчувається – засип кілька пакетиків лимонної кислоти (100-150 г) у відсік для порошку. Вибери найдовший режим на найвищій температурі та прокрутіть прання вхолосте.

Як позбутися запаху в пральній машині

5. Чищення зливного фільтра

Зливний фільтр вловлює сміття, великі ворсинки, нитки, кнопки, гудзики та інші дрібниці, щоб не засмічуватись каналізація. Саме тому його обов’язково потрібно регулярно вичищати раз на кілька місяців. Інакше вміст починає пліснявіти, гнити, смердіти, а то може й зовсім забити стік.

Як почистити зливний фільтр у пральній машині

6. Чистимо манжету пральної машини

Манжета– це ущільнювач дверцят барабана, у складках якого накопичуються миючі засоби, бруд, дрібне сміття. Саме там найчастіше з’являється грибок та цвіль, так що не забувай вичищати і її. Для цього акуратно зніміть ущільнювач викруткою, проводячи по колу, щоб не зіпсувати гуму.

Витри манжету ганчір’ям і замочіть її ненадовго в тазу з миючим засобом або відбілювачем. За цей час можеш вимити дверцята і барабан. Промий ущільнювач проточною водою, дочекайся поки все насухо просохне і встав на місце.

Як почистити манжету пральної машини

7. Як прочистити зливальний шланг?

З часом на внутрішніх стінках зливного шланга накопичується бруд та наліт. Якщо з машинки неприємно пахне, але ти не можеш знайти причину, зазирни в нього. Щоб прочистити шланг, увімкни коротке прання на максимальній температурі. Якщо це не допоможе – простіше замінити його на новий, адже це фактично витратний матеріал.

Як прочистити зливний шланг у пральній машині

8. Як почистити відсік для порошку?

Хоча саме в лоток засипаються всі миючі засоби, це не заважає йому бути найбруднішим відсіком машини.А все тому, що в ньому постійно залишається трохи води – а це сприятливе середовище для грибка та бактерій. У більшості машин, щоб дістати лоток, потрібно натиснути на спеціальний язичок у відсіку для ополіскувача.

Вимий відсік від нальоту проточною водою і замочіть на кілька годин у воді з миючим засобом. Потім вичисти щіткою і пройдися ватяними паличками по всіх кутах та стиках. Ще раз промийте чистою водою і залиште сохнути на повітрі.

Коли виймеш відсік – просвіти ліхтариком канали для подачі миючих засобів. Якщо помітиш бруд чи цвіль – прочисти їх маленьким тонким йоржиком. Зазвичай канали засмічуються саме через брудний лоток, а не навпаки, так що краще стежити за ним вчасно.

Як почистити відсік для порошку в пральній машині