Як оновити старі стільці (70 фото): переробка, способи декору та реставрації

Як оновити старі стільці: декор та реставрація (70 фото)

Давно настав час оновити старі улюблені стільці, які остаточно втратили презентабельний вигляд? Не поспішай викидати їх на звалище! Нехитрі інструменти і кілька годин допоможуть змінити до невпізнання навіть найпотерті меблі. До того ж, це хороша економія, адже новий комплект стане круглою сумою!

1. Потертості та брашування

Найпростіший спосіб зробити пошарпані меблі стильними та ефектними – зістарити її ще більше. Такі стільці доповнять класичні інтер’єри, прованс, бохо, шеббі-шик, скандинавські інтер’єри та навіть лофт. Мода на ретро та антикваріат регулярно повертається з невеликими перервами.

Щоб зробити звичайні декоративні потертості, спочатку пофарбуй стілець кольоровою фарбою: яскравою або пастельною під твій інтер’єр. Після висихання щільно оброби поверхню воском або парафіном і покрийте його ще шаром фарби іншого кольору поверх. Коли почнеш знімати віск наждачним папером, крізь нього почне проступати нижній шар.

Техніка створення справжніх механічних потертостей на дерев’яних меблях називається брашування. Спочатку вибери і намети місця, де вони будуть виглядати максимально природно – кути, грані, край сидіння, рельєфи, що виступають.Обробляй поверхню жорсткою металевою щіткою, яка зніматиме старе лакофарбове покриття та м’які волокна деревини.

Потертості та брашування - Як оновити старі стільці
Потертості та брашування - Як оновити старі стільці

2. Лесування

Лесування – цікава технологія фарбування, яка добре підходить для старих меблів з різних матеріалів. Нижній шар фарби просвічує через напівпрозорий верхній, завдяки чому виходить цікава гра кольору та переливи.

У роботі можеш використовувати акрил, масло, акварель та будь-які інші барвники, аж до кави або міцного чаю. Розбавляй їх водою до необхідної суміші і фарбуй стілець синтетичної пензлем або губкою. Тобі не обов’язково потрібне рівномірне щільне покриття, адже суть лесування якраз у зворотному.

Лесування - Як оновити старі стільці