Хвороби полуниці – описи з фотографіями та способи лікування

Хвороби полуниці: описи з фото та способи лікування

На шляху між тобою та ароматним урожаєм стиглої полуниці регулярно стають хвороби. Найчастіше це грибкові ураження, які з’являються через неправильний догляд, погану погоду, шкідників або інші рослини. Адже вся плантація може загинути за лічені тижні! Краще зустрічати проблему у всеозброєнні, тому ми вже підготували описи хвороб із фотографіями та з’ясували способи лікування!

1. Антракноз

Небезпечний грибок вражає всю плантацію полуниці та інші культури по сусідству. Для нього дуже сприятливі дощові, але теплі весняні дні. На листі з’являються бурі плями, що тріскаються, на пагонах – виразки, коріння гниють, а плоди покриваються темними плямами і муміфікуються.

Грибок є дуже стійким до препаратів, тому на першому плані профілактика. Витримуй відстань між грядками, вчасно вноси імуномодулюючі підживлення, двічі до появи зав’язей обприскай полуницю Бордоською рідиною або препаратами на основі сірки. Для лікування використовуються фунгіциди, такі як Метаксіл, Антракол або Квадрис.

Антракноз - Хвороби полуниці, опис з фото та лікування

2. Фузаріоз

За півтора місяці хвора рослина поступово в’яне і повністю гине. А за цей час воно вражає інші грядки полуниць, ягідних чагарників та городніх культур.

Важливо обробляти весь посівний матеріал, висаджувати лише здорові саджанці, вчасно вносити калій та вапно. Для лікування хвороби використовуй Фундазол, Бенорад, Нітрофен та подібні препарати.

Фузаріоз - Хвороби полуниці, опис з фото та лікування

3. Різоктоніоз

Це поширений згубний грибок, який переноситься майже всіма можливими способами. Він вражає кореневу систему, через що кущики перестають рости, нижнє листя темніє, а окремі пагони чорніють і відмирають. Для профілактики найголовніше – підтримувати імунітет полуниці.

Обов’язково обробляй коріння перед посадкою, дотримуйся принципів сівозміни, вибирай під полуничні грядки рівні сонячні ділянки. Уникай сусідства з картоплею та не використовуй картопляний компост. До висадки саджанців обробь ділянку Гамаїром, Екстрасолом або подібними препаратами.

Ризоктоніоз - Хвороби полуниці, опис з фото та лікування