Хвороби листя у петунії: описи з фото та способи лікування

Хвороби листя у петунії: описи з фото, лікування

Здається, що ніжна петунія заповнює своїм буйним цвітінням весь вільний простір. За розсипом бутонів практично не видно листя – і тут починаються проблеми. Саме на листі насамперед проявляються майже всі хвороби петунії. Тому періодично оглядай клумби, а ми розповімо, на що звернути увагу!

Листя жовтіє і сохне

Звичайно, петунію цінують не за листя, а за гарне цвітіння. Але це не привід ігнорувати стан рослини в цілому, адже хвороби можуть занапастити її повністю.

– При нестачі вологи в спекотні дні листя сохне, а якщо води занадто багато – жовтіють і гниють;

– На яскравому сонці за склом або при попаданні крапель води можуть залишитися сухі опіки;

– Якщо рослині не вистачає харчування, воно жовтіє і чахне, тому важливі комплексні сезонні підживлення. Буйно квітучі петунії поглинають багато корисних компонентів;

– Дрібні жовті плями разом із білими і чорними точками залишаються, коли петунію поїдають трипси. Пізніше пошкоджене листя блисне і стає сріблястим;

– Світлі жовті візерунки, що нагадують хитрі ходи – це і є сліди переміщення мінерів;

– Молода розсада петуній жовтіє плямами, якщо їй не вистачає заліза.

Листя жовтіє і сохне - Хвороби листя у петунії

Бурі плями на листі петунії

Якщо листя петунії покривається плямами рудих, коричневих та бурих відтінків – швидше за все, це грибок. Від нього добре допомагає обробка спеціалізованими фунгіцидами.

– Руді плями іржі частіше з’являються на вуличних петуніях у дощові прохолодні дні, але іноді покривають і кімнатні рослини;

– На листі слідом за стеблом з’являються гнилисті бурі плями, коли у петунії фітофтороз;

– Округлі рудуваті плями поступово витягуються і поєднуються при ураженні бурою плямистістю.

Бурі плями на листі - Хвороби листя у петунії

У петунії чорніє листя

Петунія – не найпримхливіша та чутлива до хвороб рослина. Тому якщо її листя починає чорніти і явно псуватися – пора бити на сполох!

– При бактеріальному опіку листя та пагони ніжної петунії начебто згоряють;

– Чорна ніжка спочатку вражає стебло, але поступово може підніматися по рослині вище;

– Чорний наліт, який на перший погляд можна стерти – це сажистий грибок. Найчастіше він розвивається на рослинах, уражених попелицями.

Чорніє листя - Хвороби листя у петунії

Білий наліт на листі петунії

З білим нальотом на листі стикаються і садівники, і власники домашніх вазонів. В основному це грибок, який чудово почувається в літні дощові дні.

– Білий наліт залишає борошниста роса, яка любить тепло та вологу;

– Світлий сірий наліт поверх коричневих плям з’являється, коли петунія хворіє на сіру гниллю. Причини – загущення клумб, похолодання чи надлишок азоту;

– Вологі бурі плями покриваються м’яким білим нальотом, якщо це біла гнилизна. Найчастіше вона з’являється у вологий час у занадто густих посадках;

– Павутинний кліщ покриває частини петунії тонким білим павутинням. На пластинах залишаються дрібні жовті крапки, а потім засихають.

Білий наліт на листі - Хвороби листя у петунії

Скручується листя у петунії

Якщо листя згортається і при цьому виглядає зовсім млявим – петунії не підходять умови утримання.Але обов’язково відстежуй, чи немає інших симптомів, щоб не прогаяти хворобу!

– Краї листя петунії загортаються, а самі листя витягуються, якщо їм не вистачає світла;

– При ураженні попелиць листові пластини деформуються,а в окремих ділянках ще й жовтіють;

– Легке скручування з знебарвленими плямами залишає після себе білокрилка. Якщо листя пошкоджено занадто сильно – незабаром воно засохне.

Скручується листя - Хвороби листя у петунії