Види та сорти лілійника – фото, назви та описи (каталог)

Види та сорти лілейника: фото, назви та описи

Багато хто плутає лілійник з лілією, і не дарма, адже вони справді схожі. Тільки ось, на відміну від лілії, це багаторічник з розвиненим великим кореневищем, декількома квітконосами, щонайменше десятком бутонів і куди більшою різноманітністю форм. Щоб тобі більше не доводилося постійно плутатися, розповідаємо про сорти лілійника з фото, назвами та описами!

1. Джаніс Браун

Гофровані пелюстки пофарбовані від молочного до яскравого рожевого, із зеленуватою серединкою. Лійкоподібний лілійник віддає перевагу сонячним ділянкам і хорошому дренажу.

Джаніс Браун - Види та сорти лілійника

2. Дитячий Фестиваль

Класичний персиково-оранжевий лілійник саме відноситься до тих, які регулярно плутають із ліліями через форму. Хоча висота стебел і рідко перевищує 50 см, але бутони розкриваються до 15 см.

Дитячий Фестиваль - Види та сорти лілійника

3. Анзак

Червоні квітки з жовтою середкою зовсім не пахнуть, але дуже великі – до рекордних 18 см. Цвітіння не найтриваліше для лілейника – в середньому, близько 30 днів.

Анзак - Види та сорти лілійника

4. Черрі Валентайн

Великі рельєфні квітки діаметром до 15 см на сонці стають ще фактурнішими. Малинову серединку у формі серця доповнює такий же малиновий кант по краю пелюсток.

Черрі Валентайн - Види та сорти лілейника

5. Найт Емберс

Насичена багряно-малинова квітка діаметром до 13 см на сонці відливає у фіолетову та змінюється, залежно від освітлення. Сорт Найт Емберс не тільки дуже ефектний, але й дуже ароматний.

Найт Емберс - Види та сорти лілійника

6.Кримсон Пірат

Сорт лілейника Кримсон Пірат відрізняється довгими та витягнутими тонкими пелюстками. Вони яскравого червоного кольору з жовтими смугами від середини та випадковими жовтими мазками.

Кримсон Пірат - Види та сорти лілейника

7. Венеціанська бахрома

Назва сорту повністю відображає особливості форми цього лілейника, пелюстки якого начебто покриті бахромою. Ця велика рослина – до 1 м у висоту та до вражаючих 19 см у діаметрі квіток.

Венеціанська бахрома - Види та сорти лілейника

8. Файр енд Фог

Великі квітки з червоними пелюстками та жовтою серединкою розкриваються до 15 см у діаметрі. Великий плюс у тому, що лілійник Файр Енд Фог може рости і цвісти у півтіні.

Файр енд Фог - Види та сорти лілейника

9. Літл Міссі

Низькорослий сорт із квітками середнього розміру цікавий відтінком, що йде у виноградно-фіолетовий.Високий і міцний квітконос Літл Міссі сильно витягується над густим листям.

Літл Міссі - Види та сорти лілейника

10. Дива Чойс

Цей гібридний сорт лілейника примітний виразним ароматом та небанальним забарвленням. Яскраві рожеві пелюстки Діва Чойс закінчуються жовто-зеленим гофрованим кантом.

Діва Чойс - Види та сорти лілейника

11. Пардон Мі

Маленький і скромний Пардон Мі виростає лише до 45 см з квітками до 7 см у діаметрі. При цьому вони дуже яскраві, насиченого червоного кольору та лійчастої форми.

Пардон Мі - Види та сорти лілейника

12. Бестселер

Назва цього лілійника говорить сама за себе – він справді дуже популярний. Зокрема, завдяки тому, що при регулярному догляді можна отримати повторне цвітіння гофрованих фіолетово-лимонних квіток.

Бестселлер - Види та сорти лілейника

13.Бургундське кохання

Ефектний гібрид виділяється дуже декоративними пелюстками та незвичайним винним ароматом. Лілійник насиченого бордового кольору розпускається в другій половині літа і цвіте до кінця.

Бургундське кохання - Види та сорти лілійника

14. Хайленд Лорд

Дуже ефектно виглядає насичений червоний колір пелюсток Хайленд Лорд, який, залежно від освітлення, набуває винного відтінку. У цього лілійника не тільки квітки, а й вузьке дугоподібне листя нагадує лілії.

Хайленд Лорд - Види та сорти лілейника

15. Бордер Мьюзік

Ніжний ванільний відтінок пелюсток Бордер Мьюзік переходить у фіолетово-малинову середину та кант. На кожному квітконосі збирається до 15 бутонів, що розкриваються по 15 см у діаметрі.

Бордер Мьюзік - Види та сорти лілейника

16. Холс Пінк

Розлий ніжно-лососевий сорт особливо схожий на лілію завдяки вужчим пелюсткам.Лілійник Холс Пінк дуже невибагливий, але найбільше цвіте на сонці і з інтенсивним поливом.

Холс Пінк - Види та сорти лілійника

17. Ред Рам

Хоча Ред Рам – низькорослий сорт заввишки до 40 см, але його покривають досить великі червоні квіти із прямими смугами від жовтої середини. Сорт хороший для тих, хто погано переносить аромати, тому що він зовсім не пахне.

Ред Рам - Види та сорти лілейника

18. Саммер Вайн

Серед червоно-жовтогарячих лілейників дуже виділяється яскравий Саммер Вайн з практично рівномірним забарвленням. Незважаючи на літню назву, сорт дуже морозостійкий, але потребує підживлення.

Саммер Вайн - Види та сорти лілейника

19. Гет Джіггі

Це один із найоригінальніших сортів лілійників через незвичайне забарвлення. Квітка Гет Джіггі до 15 см у діаметрі – це калейдоскоп білого, рожевого, малинового, фіолетового, жовтого та зеленого.

Гет Джіггі - Видита сорти лілійника

20. Беррілішес

Середньорослий лілійник густо покритий великими вишневими квітками до 15 см у діаметрі. По пелюстках Беррілішес розходиться фіолетова пляма та фіолетовий кант, які надають сорту родзинки.

Беррілішес - Види та сорти лілійника

21. Вуду Дансер

Химерний декоративний сорт складно сплутати з іншими лілійниками, адже у нього особливе все: від форми до забарвлення. Дивно, що при цьому у вдалі роки Вуду Дансер дозволяє досягти повторного цвітіння.

Вуду Дансер - Види та сорти лілейника

22. Біг Смайл

Дуже ніжний та романтичний Біг Смайл відрізняється рясним цвітінням. Квітки до 15 см делікатного кремово-жовтогарячого відтінку теж нагадують лілії, тільки ось цвітіння триває до 2 місяців.

Біг Смайл - Види та сорти лілейника

23.Блек Стокінгс

Цей лілійник часто називають «чорним» за його насичений темно-бордовий колір із контрастною яскравою жовтою серединкою. Хоч Блек Стокінгс і здається екзотичним, але він напрочуд стійкий до морозів і не потребує укриття.

Блек Стокінгс - Види та сорти лілейника

24. Близзард Бей

Ніжний рясно квітучий лілійник формує дуже акуратні кущі з щільною розеткою з вузького довгого листя. Великі квіти Близзард Бей кремового відтінку облямовані жовтим гофрованим краєм.

Бліззард Бей - Види та сорти лілейника

25. Літл Анна Роза

Компактний сорт мініатюрний у всіх аспектах: від висоти менше 50 см до маленьких делікатних квіток до 10 см у діаметрі. Пелюстки Літл Анна Троянда трохи махрові, з яскравими червоними прожилками на ніжному рожевому фоні.

Літл Анна Роза - Види та сорти лілейника

26. Блек Принц

Ще один темно-бордовий сорт лілійника цього разу виростає набагато вищим – до 1 м.Від жовтого серцевини Блек Принц розходяться виразні жовті смуги, які можуть доходити до краю пелюсток.

Блек Принц - Види та сорти лілейника