Фунгіцид Хорус: опис та інструкція із застосування.

Фунгіцид Хорус: опис, інструкція із застосування

Стан плодів безпосередньо залежить від правильного догляду за грядками, і захист від хвороб чи грибків тут далеко не на останньому місці. Останніми роками досвідчені дачники все частіше вибираю фунгіцид Хорус за його універсальність. У препарату майже немає аналогів за рахунок специфічного принципу дії. А ми вже з’ясували все докладніше та підготували інструкцію із застосування!

Принцип дії фунгіциду

Активний компонент Хоруса – речовина ципродиніл, яка становить 3/4 всього обсягу препарату. Це системний фунгіцид для лікування плодових культур та винограду. Він використовується для профілактики, але добре справляється з запущеною паршею.

Ефективність Хоруса зберігається навіть за температури +3 і до +25 градусів, тому на початку сезону у нього практично немає рівних. Вже за дві години дощ не зможе змити його з листя, тому не потрібно повторювати обприскування через негоду.

Принцип дії - Фунгіцид Хорус інструкція із застосування

Ципродиніл відмінно пригнічує розвиток мікроорганізмів, стійких до інших фунгіцидів. Після обробки формується тонка захисна плівка, яка запобігає поширенню хвороби. Він не вступає в реакцію з пестицидами і не викликає стійкості та звикання у патогенів.

У Хоруса, порівняно з іншими фунгіцидами, дуже висока здатність, що викорінює. Він швидко проникає у тканини рослини і починає діяти вже протягом першої години. Якщо використовувати фунгіцид на початкових стадіях зараження, він упорається за 2-3 дні. Системна дія триває 7-10 днів.

Принцип дії - Фунгіцид Хорус інструкція із застосування

Застосування Хоруса

Хорус потрібний для лікування широкого спектру захворювань плодових дерев. Це гнильні та грибкові процеси яблунь, груш, черешень, персиків, абрикос та інших культур. Хорус використовують від парші, борошнистої роси, плодової гнилі, альтернаріозу, моніліозу, кокомікозу та клястероспоріозу.

Препарат порушує природні процеси у клітинах шкідливих мікроорганізмів, поки вони тільки проникають у рослину або вже розвиваються на ній. Дія Хоруса на грибок після зими унікальна і не має аналогів такої ж ефективності.

Застосування фунгіциду Хорус

Переваги

Фунгіцид Хорус випускається у вигляді водорозчинних гранул у пакетах від 1 г до 1 кг. Він дуже економічно витрачається, ефективний за низької температури від +3 градусів і нетоксичний для рослин. Препарат сумісний з пестицидами, практично не проникає в ґрунт і не просочується у ґрунтові води.

При обробці на початку сезону Хорус проникає в структуру молодого листя лише за дві години. При обробці перед збиранням урожаю захисна плівка фунгіциду запобігає появі гнили і вдвічі скорочує втрати врожаю через неї. Надалі такі плоди набагато краще та довше зберігаються.

Більшість фунгіцидів дуже токсичні для довкілля. Хорус же небезпечний і не загрожує бджолам або іншим корисним садовим комахам. Він нешкідливий для здоров’я домочадців, птахів, домашніх вихованців, якщо дотримуватися дозування та заходів захисту.

Переваги - Фунгіцид Хорус інструкція із застосування

Недоліки фунгіциду

Суттєвих недоліків у Хоруса лише два.Він підходить тільки для молодого листя, тому його майже не використовують на дорослих рослинах, занадто заражених деревах або на деревах з товстим жорстким листям. І за високої температури від +25 градусів препарат стає неефективним.

Недоліки - Фунгіцид Хорус інструкція із застосування

Дозування Хоруса

Дозування та інтервал між обробкою дерев Хорусом залежить від конкретного захворювання. Це завжди прописано на упаковці, тому обов’язково ознайомся з нею перед використанням.

Для лікування яблунь та груш від парші, борошнистої роси, альтернаріозу та моніліозу розчини 2 г фунгіциду на 10 л води. Цього вистачить приблизно на 100 квадратів саду. Перше обприскування потрібно на стадії формування зелених конусів, а наступне – коли дерева закінчать цвісти.

Від моніліального опіку розводи 2-3,5 г фунгіциду. Косточковим потрібно два обприскування: до цвітіння та через 7-10 днів. Для лікування від кокомікозу, кластероспоріозу або кучерявості листя бери 3,5 г Хоруса на 10 л води. Обприскай дерева, як тільки помітиш перші ознаки захворювання, і повтори процедуру через 7-10 днів.

Дозування - Фунгіцид Хорус інструкція із застосування

Профілактика плодової гнилі Хорусом

У профілактичних цілях плодові культури обприскують Хорусом напровесні, як тільки встоїться температура вище +3 градусів. Потрібно рівномірно обприскати всі дерева, щоб розчин із дозуванням 3,5 г на 10 л покрив листя захисною плівкою.Друге профілактичне оброблення проводиться за два тижні до дозрівання врожаю.

Профілактика плодової гнилі - Фунгіцид Хорус інструкція

Приготування розчину

Під час роботи з фунгіцидом Хорус одягни рукавички, маску, респіратор та спецодяг. Для змішування препарату використовуй безпосередньо бак обприскувача або окрему ємність, яка не потрібна для поливу чи побутових потреб. Розчин потрібно готувати та використовувати відразу, буквально за дві-три години.

Наповни бак водою приблизно на третину, додай потрібну дозу фунгіциду та ретельно перемішай. Речовина повинна повністю розчинитись, щоб у воді не плавав порошок та гранули. Потім часткою решту води і перемішай ще раз. У міру обприскування бак необхідно періодично збовтувати, щоб речовина не випадала в осад.

Приготування розчину - Фунгіцид Хорус інструкція

Відео: Хорус – як застосовувати, інструкція