Вербена (85 фото) – види, правильний догляд та вирощування

Вербена (85 фото): види, правильний догляд

Шукаєш, чим прикрасити сад та ділянку, коли перші весняні квіти відцвітуть? Чимось що буде досить елегантним та яскравим, але водночас невибагливим у догляді? Тоді зверни увагу на вербену – витончена трав’яниста рослина, яка покриє ділянку строкатим килимом. А ми розповімо, які види вербени існують і як їх доглядати!

Загальна характеристика

Вербена належить однойменному сімейству простих та невибагливих трав’янистих рослин. Це можуть бути дрібні чагарники, густий квітучий килим або навіть високі прямі напівчагарники за кілька метрів вистій.

Квіти вербени завжди дрібні, максимум – до 2,5 см, але при цьому вони зібрані в густі суцвіття та кисті. Спектр фарбування широкий і різноманітний: від білого і жовтого до рожевого, темно-червоного і навіть блакитного або синього.

Деякі сорти вербени активно застосовують у медицині для лікування та профілактики проблем травлення. У кулінарії вона часто використовується для аромату при приготуванні консервації та заготовок. Лікарська вербена має попит ще й серед бджолярів та любителів меду.

Загальна характеристика - Вербена

Історія та використання

Проста та непримітна на перший погляд вербена – священна рослина. Сама назва походить від латинського «слово», тому що саме вербену використовували при клятвах та заклинаннях.

Древні кельти готували з цієї квітки напій кохання та створювали захисні обереги від злих духів. А за християнською легендою саме ця квітка розрослася біля підніжжя хреста Христа на Голгофі, і ним же зупиняли кров у ранах.

Історія та використання - Вербена

Вербена була символом Венери, її носили в ладанках навіть під час бою з ворогами. Вважалося, що вона дарує красу та молодість, а у дітей – розвиває здібності та пам’ять. Вірили, що вербена приносить і зберігає в домі благополуччя та багатство.

Вінками з вербени зміцнювали дружбу та шлюби, а її соком загартовували залізо для мечів та кинджалів. Знахарі лікували нею всі хвороби, а її відваром мили голову від головного болю та турбот. Відьми використовували квіти вербени для своїх заклинань та приворотних зілля.

Історія та використання - Вербена