Топ-10 найвищих будівель у світі

Топ-10 найвищих будівель у світі

З кожним роком кількість хмарочосів стрімко зростає. Сотні метрів вже не здаються недосяжними висотами, а сучасні технології майстерно поєднують міцність конструкції та ефектний дизайн. Наш топ-10 найвищих будівель у світі виглядає дуже вражаюче!

10. Вілліс-тауер

Висота: 527 м.
Де знаходиться: Чикаго, США.

Уілліс-тауер - Найвищі будівлі у світі

Цілих 25 років Вілліс-тауер, побудований далекого 1973 року, перевершував всіх конкурентів за висотою. У хмарочоса не зовсім типова сьогодні ступінчаста конструкція, яка поступово звужується до верху. З дев’яти опорних труб перших поверхів до останніх доходить лише дві. У будівлі знаходяться основні радіо- та телепередавачі, а висота антен на даху – понад 80 м.

9. Чайна-цзунь

Висота: 528 м.
Де знаходиться: Пекін, Китай.

Чайна-цзунь - найвищі будівлі у світі

Хмарочос також знають під назвою CITIC Tower під назвою компанії-забудовника. Автори проекту стверджують, що основою концепції лягла форма і зміна ритуального судини. На його честь вежа і отримала свою назву – цзунь.

8. Фінансовий центр CTF (Гуанчжоу)

Висота: 530 м.
Де знаходиться: Гуанчжоу, Китай.

Фінансовий центр CTF Гуанчжоу - Найвищі будівлі у світі

Хмарочос проектувався як багатофункціональний центр, який можна в будь-який момент переобладнати. У Фінансовому центрі CTF найшвидший пасажирський ліфт у світі, що піднімається зі швидкістю 20,1 м/с, а це – 72,4 км/година.

7. Фінансовий центр CTF (Тяньцзінь)

Висота: 530,4 м.
Де знаходиться: Тяньцзінь, Китай.

Фінансовий центр CTF Тяньцзінь - Найвищі будівлі у світі

По суті, це трохи модернізована вежа-близнюка Фінансового центру CTF в Гуанчжоу. Завдяки обтічній формі інженерам вдалося нівелювати вплив повітряних потоків.Плавні лінії підвищують стійкість унікальної конструкції та надають мерехтіння її фасаду.