Топ-10 найвищих будівель у світі

Топ-10 найвищих будівель у світі

З кожним роком кількість хмарочосів стрімко зростає. Сотні метрів вже не здаються недосяжними висотами, а сучасні технології майстерно поєднують міцність конструкції та ефектний дизайн. Наш топ-10 найвищих будівель у світі виглядає дуже вражаюче!

10. Вілліс-тауер

Висота: 527 м.
Де знаходиться: Чикаго, США.

Уілліс-тауер - Найвищі будівлі у світі

Цілих 25 років Вілліс-тауер, побудований далекого 1973 року, перевершував всіх конкурентів за висотою. У хмарочоса не зовсім типова сьогодні ступінчаста конструкція, яка поступово звужується до верху. З дев’яти опорних труб перших поверхів до останніх доходить лише дві. У будівлі знаходяться основні радіо- та телепередавачі, а висота антен на даху – понад 80 м.

9. Чайна-цзунь

Висота: 528 м.
Де знаходиться: Пекін, Китай.

Чайна-цзунь - найвищі будівлі у світі

Хмарочос також знають під назвою CITIC Tower під назвою компанії-забудовника. Автори проекту стверджують, що основою концепції лягла форма і зміна ритуального судини. На його честь вежа і отримала свою назву – цзунь.

8. Фінансовий центр CTF (Гуанчжоу)

Висота: 530 м.
Де знаходиться: Гуанчжоу, Китай.

Фінансовий центр CTF Гуанчжоу - Найвищі будівлі у світі

Хмарочос проектувався як багатофункціональний центр, який можна в будь-який момент переобладнати. У Фінансовому центрі CTF найшвидший пасажирський ліфт у світі, що піднімається зі швидкістю 20,1 м/с, а це – 72,4 км/година.

7. Фінансовий центр CTF (Тяньцзінь)

Висота: 530,4 м.
Де знаходиться: Тяньцзінь, Китай.

Фінансовий центр CTF Тяньцзінь - Найвищі будівлі у світі

По суті, це трохи модернізована вежа-близнюка Фінансового центру CTF в Гуанчжоу. Завдяки обтічній формі інженерам вдалося нівелювати вплив повітряних потоків.Плавні лінії підвищують стійкість унікальної конструкції та надають мерехтіння її фасаду.

6. Світовий торговий центр 1

Висота: 541,3 м.
Де знаходиться: Нью-Йорк, США.

Світовий торговий центр 1 - Найвищі будівлі у світі

Будинок побудований на місці веж-близнюків на згадку про події 11 вересня 2001 року, за якими із завмираннями серця стежив увесь світ. Це найвищий хмарочос на заході, і за сумісництвом – найнадійніший. У проекті використовувалася посилена арматура і бетон, міцність якого в сім разів вища за звичайний. Один металевий шпиль на вершині важить 758 тонн.

5. Lotte World Tower

Висота: 555 м.
Де знаходиться: Сеул, Південна Корея.

Lotte World Tower - Найвищі будівлі у світі

Будівництво довго відкладали, тому що через близькість аеропорту в районі розважального комплексу Lotte World діяли обмеження за висотою. Окрім наземної частини у вежі є шість підземних поверхів, тому технічно загальна висота та поверховість конструкції ще більша. За проектом будівля витримає землетрус до 9 балів.

4.Міжнародний фінансовий центр Пінань

Висота: 599 м.
Де знаходиться: Шеньчжень, Китай.

 Міжнародний фінансовий центр Пінань - Найвищі будівлі у світі

Досить молодий хмарочос ввели в експлуатацію лише у 2017 році. Передбачалося, що Пінань буде вищим за Шанхайську вежу за рахунок 60-метрової антени, але її довелося прибрати, як перешкоду для авіації. Цікава конструктивна особливість центру – двоповерхові ліфти.

3. Королівська годинна вежа

Висота: 601 м.
Де знаходиться: Мекка, Саудівська Аравія.

Королівська годинна вежа - Найвищі будівлі у світі

На батьківщині башта відома під назвою Абрадж аль-Бейт, і це найяскравіший сучасний архітектурний комплекс у Мецці. Зверху встановлений гігантський годинник діаметром 43 м. Можна було б відзначити подібність з Біг-Беном, але Абрадж аль-Бейт більше за нього в шість разів. Вогники на циферблаті вказують на час молитви і їх помітно з 30 км.

2. Шанхайська вежа

Висота: 632 м.
Де знаходиться: Шанхай, Китай.

Шанхайська вежа - Найвищі будівлі у світі

Вежа-рекордсмен відзначилася за всіма статтями: найвищий оглядовий майданчик, другий за величиною готель, найвищий та один із найшвидших у світі пасажирський ліфт: 578,5 м зі швидкістю до 20 м/с. На будівництво пішло близько 4,2 мільярда доларів – феноменальна сума навіть для хмарочосів.

1. Бурдж-Халіфа

Висота: 828 м.
Де знаходиться: Дубай, ОАЕ.

Бурдж-Халіфа - Найвищі будівлі у світі

Комплекс, спроектований компаніями з Чикаго, налічує близько 30 тисяч резиденцій, готелів та торгових центрів. Бурдж-Халіфа – справжнє торжество інженерної думки та архітектурне диво, яке досі не вдалося перевершити. Будували її спочатку, щоб залучити до країни туристів, адже уряд ОАЕ шукав альтернативних шляхів розвитку, крім нафтопромисловості. Що вже казати, їм вдалося!