Топ-10 найдовших річок у світі

Найдовші річки у світі: ТОП-10

Неможливо порахувати всі чудеса, які щодня дарує нам природа. Скільки всього цікавого та незвіданого ми втрачаємо щодня? Настав час надолужувати втрачене, і пропонуємо почати зі знайомства з 10 найдовших річок у світі! А чи знаєш ти, що єдиного правильного рейтингу не існує, тому що через складності виміру скласти його нереально досі?

1. Амазонка

Розкішна та потужна Амазонка – найдовша та повноводна річка. Тільки уяви: на неї одну припадає 15% водоскиду від існуючих річок! Довжину Амазонки намагалися вирахувати роками, і більш-менш це вдалося лише з появою зйомок із супутника. І навіть тепер розкид у підрахунках становить від 6400 до 7100 км.

Амазонка - Найдовші річки у світі

2. Ніл

Ніл та Амазонка десятиліттями змагаються за звання найдовшої річки у світі. Рахунок іде буквально на сотні, а то й на десятки кілометрів. Загальна довжина «блакитної артерії» Африки – близько 6670 км. А скільки легенд пов’язано зі священною річкою, не кажучи вже про персональний храм і свято!

Ніл - Найдовші річки у світі

3. Міссісіпі

Річка Міссісіпі – безумовно, одна з найбільших у світі, до того ж – зірка усієї Північної Америки. Але скільки копій переламали вчені, щоб нарешті домовитись, як рахувати її довжину! А все тому, що майже половину загальної протяжності в 6420 км становить Міссурі – найбільша притока Міссісіпі.

Міссісіпі - Найдовші річки у світі

4. Янцзи

Протяжність Янцзи 6300 км по праву робить її найдовшою річкою Євразії. Саме її води зрошують китайські поля і є головною магістраллю Китаю. Янцзи спускається до нас від казкових льодовиків, і через складні переплетення навколо її довжини теж не затихають суперечки. За іншою версією це 5800 км.

Янцзи - Найдовші річки у світі

5. Хуанхе

Китай – країна-щасливчик, адже нею протікає одразу дві величні річки. Друга – Хуанхе, яка спускається з гір Тибету і тягнеться на 5500 км.Історія Жовтої річки оточена десятками легенд, адже на її берегах зародилася китайська цивілізація. Цікава та рідкісна особливість Хуанхе – часта зміна русла.

Хуанхе - Найдовші річки у світі

6. Об

Ситуація з гігантською річкою Сибіру нагадує історію з Міссісіпі та Міссурі. Тільки довжина Іртиша, притоку Обі, навіть більша, ніж біля самої річки, приблизно на 500 км! Загальна протяжність у результаті – 5410 км, від початку до Північно-Льодовитого океану.

Об - Найдовші річки у світі

7. Єнісей

Ще одна сибірська річка займає почесне місце серед найдовших та найповноводніших у світі. За різними розрахунками, довжина Єнісея становить від 4100 до 5238 км. Єнісей – це не лише неземна краса природи Сибіру, ​​а ще найважливіша транспортна артерія та джерело енергії для електростанцій з усього регіону.

Єнісей - Найдовші річки у світі

8. Амур

Цей список був би неповним без далекосхідного гіганта Амура, що протікає вздовж кордону Росії та Китаю.Хоч довжина самого Амура – ​​2824 км, але разом із правою частиною Аргунь вона становить цілих 4400, а за деякими версіями – понад 5000 км. Прибережніміста унікальні, адже росли та розвивалися на стику двох культур.

Амур - Найдовші річки у світі

9. Конго

Одна з найбільших африканських рік розтягнулася за різними підрахунками на 4370 або 4700 км. По повноводності це друга річка у світі, що поступається лише Амазонці, хоч її водоскид і вп’ятеро менше. Конго має багато цікавих особливостей. Наприклад, вона двічі проходить екватор, а ще має друге ім’я Луалаба.

Конго - Найдовші річки у світі

10. Меконг

Найбільша річка Індокитаю розтяглася практично на 4500 км. Її води бачили найдивовижніші та екзотичні куточки Сходу, і навіть частково стали кордоном між Лаосом, М’янмою та Таїландом. Дельта річки у В’єтнамі одна з найбільших у світі, і саме там вона ділиться на дев’ять рукавів. Через це Меконг ще називають рікою Дев’яти драконів.

Меконг - Найдовші річки у світі