Топ-10 найдовших річок у світі

Найдовші річки у світі: ТОП-10

Неможливо порахувати всі чудеса, які щодня дарує нам природа. Скільки всього цікавого та незвіданого ми втрачаємо щодня? Настав час надолужувати втрачене, і пропонуємо почати зі знайомства з 10 найдовших річок у світі! А чи знаєш ти, що єдиного правильного рейтингу не існує, тому що через складності виміру скласти його нереально досі?

1. Амазонка

Розкішна та потужна Амазонка – найдовша та повноводна річка. Тільки уяви: на неї одну припадає 15% водоскиду від існуючих річок! Довжину Амазонки намагалися вирахувати роками, і більш-менш це вдалося лише з появою зйомок із супутника. І навіть тепер розкид у підрахунках становить від 6400 до 7100 км.

Амазонка - Найдовші річки у світі

2. Ніл

Ніл та Амазонка десятиліттями змагаються за звання найдовшої річки у світі. Рахунок іде буквально на сотні, а то й на десятки кілометрів. Загальна довжина «блакитної артерії» Африки – близько 6670 км. А скільки легенд пов’язано зі священною річкою, не кажучи вже про персональний храм і свято!

Ніл - Найдовші річки у світі

3. Міссісіпі

Річка Міссісіпі – безумовно, одна з найбільших у світі, до того ж – зірка усієї Північної Америки. Але скільки копій переламали вчені, щоб нарешті домовитись, як рахувати її довжину! А все тому, що майже половину загальної протяжності в 6420 км становить Міссурі – найбільша притока Міссісіпі.

Міссісіпі - Найдовші річки у світі

4. Янцзи

Протяжність Янцзи 6300 км по праву робить її найдовшою річкою Євразії. Саме її води зрошують китайські поля і є головною магістраллю Китаю. Янцзи спускається до нас від казкових льодовиків, і через складні переплетення навколо її довжини теж не затихають суперечки. За іншою версією це 5800 км.

Янцзи - Найдовші річки у світі