Скільки живуть собаки і як продовжити їхнє життя

Скільки живуть собаки і як продовжити їхнє життя

Звичайно, дбайливих господарів завжди непокоїть питання: скільки живуть собаки. І як зробити життя улюбленого вихованця максимально довгим і щасливим. Про це ми сьогодні й розповімо! А ще – про залежність терміну життя від породи та про інші важливі речі!

Тривалість життя собак, залежно від породи

Термін життя собак різних порід відрізняється в рази, тому вивести якесь середнє значення практично неможливо, та й безглуздо. Рекорди довголіття найчастіше б’ють дрібні породи.

Наприклад, мопси, йорки, такси чи чихуахуа можуть жити по 14-17 років. А болонки – до всіх 20. А ось ротвейлери, вівчарки, великі пуделі, лабрадори та мастифи – по 10-12. Тривалість життя у 7-8 років зустрічається у догів: наприклад, у бордоських чи німецьких.

Скільки живуть собаки в залежності від породи

Як продовжити життя собаки?

Усі цифри умовні, і їх багато в чому визначає генетика, але, якщо вихованець здоровий, бадьорий і сповнений сил, ти легко можеш зробити його життя ще довшим і щасливішим!

Здоров’я

У кожної породи є свій перелік специфічних захворювань, до яких вона схильна. Наприклад, проблеми з очима та диханням у мопсів. А у великих порід, які стрімко набирають м’язову масу, поширені проблеми із суглобами та опорно-руховим апаратом. Все це потрібно враховувати задовго до придбання собаки, а потім відстежувати, попереджати та контролювати.

Здоров'я - Скільки живуть собаки

Правильне харчування

Незалежно від того, яку схему харчування ти вибереш для свого вихованця, вона має бути збалансованою. Важливо, щоб собака добирала всі свої білки, жири та вуглеводи, тому що це майже відразу позначається на здоров’ї та розвитку. Особливо це стосується молодих та активних вихованців.

Але й перегодовувати собак не можна, тому краще виробити розклад і його дотримуватися. Обов’язково вивчи список продуктів: які не можна загалом, не можна твоїй породі і не можна конкретно твоїй собакі. При захворюваннях, алергіях, нирковій недостатності та інших порушеннях раціон повинен становити ветеринар.

Ветеринарний контроль

Під час щорічного огляду лікар докладно вивчить стан вихованця та призначить додаткові аналізи за необхідності. Це допоможе раніше виявити можливі захворювання та патології, непомітні неозброєним оком. Крім того, ветеринар проводить планову вакцинацію та обробку від паразитів. Для собак це особливо важливо, тому що вони гуляють вулицею.

Ветеринарний контроль - Скільки живуть собаки

Стерилізація

Думка, що не можна втручатися у те, що дала природа – міф та стереотип. Рання стерилізація чи кастрація собаки у рази знижує ризик розвитку пухлин у майбутньому. Вона запобігає запальним процесам і порушенням гормонального фону, сприятливо позначається на психіці вихованця і навіть знижує ймовірність побутового травматизму при вічному пошуку партнерів. Чи треба говорити, що безконтрольне розмноження шкідливе для будь-якого організму, і собачий – не виняток?

Прогулянки та активний спосіб життя

У різних порід різні потреби в активності, не кажучи про те, що твій собака має свій характер. Але май на увазі, якщо змусити добу сидіти вдома собаку, яку потрібно активно вигулювати щонайменше дві години на день – рано чи пізно вона почне хворіти і чахнути. А якщо перевантажувати домашні декоративні породи інтенсивними фізичними навантаженнями – результат буде той самий.

Прогулянки та активний спосіб життя - Скільки живуть собаки

Життя на вулиці

Далеко не всі породи пристосовані до життя на вулиці чи навіть на ділянці біля будинку. Це підходить для деяких сторожових собак, але категорично неприйнятно для більшості бійцівських,гончаків і особливо декоративних порід.

Вихування та соціалізація

Не можна залишити собаку рости сам по собі. Правильне виховання та соціалізація без перебільшення сильно впливають на психіку та нервову систему тварини. А, як відомо, неврози не лише псують характер, а й скорочують тривалість життя. Якщо сумніваєшся у своїх силах – звернися до кінолога. А для бійцівських порід це взагалі обов’язкова програма.

Кохання та увага

Мабуть, найочевидніший пункт нашого списку. Собака завжди вимагатиме уваги, причому уваги господаря, а не будь-якої випадкової людини. Тільки тварина, яка живе в любові та гармонії, проживе справді довге та щасливе життя.

Любов та увага - Скільки живуть собаки