Скільки живуть собаки і як продовжити їхнє життя

Скільки живуть собаки і як продовжити їхнє життя

Звичайно, дбайливих господарів завжди непокоїть питання: скільки живуть собаки. І як зробити життя улюбленого вихованця максимально довгим і щасливим. Про це ми сьогодні й розповімо! А ще – про залежність терміну життя від породи та про інші важливі речі!

Тривалість життя собак, залежно від породи

Термін життя собак різних порід відрізняється в рази, тому вивести якесь середнє значення практично неможливо, та й безглуздо. Рекорди довголіття найчастіше б’ють дрібні породи.

Наприклад, мопси, йорки, такси чи чихуахуа можуть жити по 14-17 років. А болонки – до всіх 20. А ось ротвейлери, вівчарки, великі пуделі, лабрадори та мастифи – по 10-12. Тривалість життя у 7-8 років зустрічається у догів: наприклад, у бордоських чи німецьких.

Скільки живуть собаки в залежності від породи

Як продовжити життя собаки?

Усі цифри умовні, і їх багато в чому визначає генетика, але, якщо вихованець здоровий, бадьорий і сповнений сил, ти легко можеш зробити його життя ще довшим і щасливішим!

Здоров’я

У кожної породи є свій перелік специфічних захворювань, до яких вона схильна. Наприклад, проблеми з очима та диханням у мопсів. А у великих порід, які стрімко набирають м’язову масу, поширені проблеми із суглобами та опорно-руховим апаратом. Все це потрібно враховувати задовго до придбання собаки, а потім відстежувати, попереджати та контролювати.

Здоров'я - Скільки живуть собаки

Правильне харчування

Незалежно від того, яку схему харчування ти вибереш для свого вихованця, вона має бути збалансованою. Важливо, щоб собака добирала всі свої білки, жири та вуглеводи, тому що це майже відразу позначається на здоров’ї та розвитку. Особливо це стосується молодих та активних вихованців.

Але й перегодовувати собак не можна, тому краще виробити розклад і його дотримуватися. Обов’язково вивчи список продуктів: які не можна загалом, не можна твоїй породі і не можна конкретно твоїй собакі. При захворюваннях, алергіях, нирковій недостатності та інших порушеннях раціон повинен становити ветеринар.