Скільки живуть папуги та як можна продовжити їхнє життя

Скільки живуть папуги та як можна продовжити їхнє життя

Важко робити якісь загальні висновки про папуг, враховуючи скільки їхніх порід та видів чудово почуваються у будинках. У всіх є свої особливості та специфіка змісту. Але ми все одно з’ясували, скільки живуть папуги та як можна продовжити їхнє життя!

Тривалість життя папуг

Найменше живуть маленькі хвилясті папужки – близько 10 років, хоч іноді зустрічаються 20-річні довгожителі. Тривалість життя корел – 15-25 років, нерозлучників – до 20, а жако та ара – близько 40-60 років.

Тривалість життя папуг

Як продовжити життя папуги?

Папуги можуть довго та щасливо жити у неволі, але для цього їм потрібно забезпечити відповідні умови. Май на увазі, що нюанси для екзотичних видів і, наприклад, хвилястих папуг можуть істотно відрізнятися.

Правильне харчування

Харчування – це головний фактор, який впливає на довголіття вихованця. Категорично не можна годувати папугу зі столу. В основі має бути зерновий корм, пророщена зелень, фрукти та овочі, каші та гілки.До речі, фрукти та ягоди можна заморожувати, але потім потрібно обов’язково розморозити до кімнатної температури.

Зернові суміші продаються готовими, і тут можна не особливо переживати. Як пророщена зелень підійдуть все ті ж зерна, а ще – молода кропива, подорожник, листя салату, кульбаба і морквяне бадилля. Фрукти та овочі можна практично будь-які, але відмовиться від картоплі, авокадо, манго та хурми. Не варто зловживати виноградом, гранатом, кукурудзою, будь-якою капустою, горошком та буряком.

Папугам потрібні гілочки, які містять корисні речовини та клітковину. Це не розвага, а обов’язкова складова раціону. Не можна давати грушу, бузок, тополю, дуб, черемху, хвойні та весняну вербу. Спочатку гілки рекомендується вимити і ошпарити окропом. А ще птахам обов’язково потрібен пісок і крейда для перетравлення їжі та отримання кальцію.

Правильне харчування - Скільки живуть папуги

Умови утримання

Папугам обов’язково потрібно тепло – близько 20-25 градусів. Для хвилястих папуг допустимі короткострокові зниження, але в ідеалі не менше 18 градусів. У жарку пору року потрібна ванна з водою, щоб остудитися і пограти.

Клітка має бути досить просторою, з урахуванням розмірів птиці – щонайменше в 5 разів довша. Краще підходять звичайні прямокутні цільнометалеві, без складних форм та виступів.Її ставлять подалі від вікна та опалювальних приладів, але у досить світлому місці. Восени та взимку потрібне додаткове підсвічування, щоб продовжити день до 15 годин.

Обов’язково потрібне щоденне прибирання, а раз на тиждень – генеральне чищення із заміною піску та піддону. Не забувай чистити всі кути, жердинки та іграшки. Їх можна промивати гарячою водою із содою.

Ветеринарний контроль

Найчастіше у папуг зустрічаються хвороби шлунково-кишкового тракту, так що при найменших порушеннях апетиту, випорожнень або при появі блювоти рекомендуємо негайно звернутися до ветеринара. Протяги та холод призводять до захворювань дихальної системи.

Якщо птах млявий, постійно спить, не грає, не доглядає оперення – пора до фахівця. Якщо папуга сопить і важко дихає, але виглядає здоровим – також. Тривожні симптоми – надмірна худорлявість (помітна по випирає кілю), постійна спрага, нарости на лапках, дивна поведінка. Не затягуй, якщо хочеш, щоб вихованець жив довго.

Ветеринарний контроль - Скільки живуть папуги

Активний спосіб життя

Папуг не можна постійно тримати в клітці. Їм потрібна регулярна можливість літати – щонайменше по півгодини на день. І подбай про достатню кількість різних іграшок – жердинок, дзвіночків, дзеркал та гойдалок. Папуги дуже тямущі вихованці, тому їм потрібна різноманітність та розумова активність.

Кохання та увага

Майже всі папуги дуже люблять увагу і навіть можуть бути руйнівними, коли його не отримують. Займайсяз ним, грай, навчай, і пам’ятай, що від туги птахи хворіють. До речі, тому багатьох папужок краще тримати парою або невеликою родиною. А ще пам’ятай, що птахи зазнають сильного стресу, коли їх ловлять у кулак, так що переноси папужки на пальці або руці.

Любов та увага - Скільки живуть папуги