Скільки живуть папуги та як можна продовжити їхнє життя

Скільки живуть папуги та як можна продовжити їхнє життя

Важко робити якісь загальні висновки про папуг, враховуючи скільки їхніх порід та видів чудово почуваються у будинках. У всіх є свої особливості та специфіка змісту. Але ми все одно з’ясували, скільки живуть папуги та як можна продовжити їхнє життя!

Тривалість життя папуг

Найменше живуть маленькі хвилясті папужки – близько 10 років, хоч іноді зустрічаються 20-річні довгожителі. Тривалість життя корел – 15-25 років, нерозлучників – до 20, а жако та ара – близько 40-60 років.

Тривалість життя папуг

Як продовжити життя папуги?

Папуги можуть довго та щасливо жити у неволі, але для цього їм потрібно забезпечити відповідні умови. Май на увазі, що нюанси для екзотичних видів і, наприклад, хвилястих папуг можуть істотно відрізнятися.

Правильне харчування

Харчування – це головний фактор, який впливає на довголіття вихованця. Категорично не можна годувати папугу зі столу. В основі має бути зерновий корм, пророщена зелень, фрукти та овочі, каші та гілки.До речі, фрукти та ягоди можна заморожувати, але потім потрібно обов’язково розморозити до кімнатної температури.

Зернові суміші продаються готовими, і тут можна не особливо переживати. Як пророщена зелень підійдуть все ті ж зерна, а ще – молода кропива, подорожник, листя салату, кульбаба і морквяне бадилля. Фрукти та овочі можна практично будь-які, але відмовиться від картоплі, авокадо, манго та хурми. Не варто зловживати виноградом, гранатом, кукурудзою, будь-якою капустою, горошком та буряком.

Папугам потрібні гілочки, які містять корисні речовини та клітковину. Це не розвага, а обов’язкова складова раціону. Не можна давати грушу, бузок, тополю, дуб, черемху, хвойні та весняну вербу. Спочатку гілки рекомендується вимити і ошпарити окропом. А ще птахам обов’язково потрібен пісок і крейда для перетравлення їжі та отримання кальцію.

Правильне харчування - Скільки живуть папуги