Скільки живуть кішки і як можна продовжити їхнє життя

Скільки живуть кішки та як можна продовжити їхнє життя

Домашні коти можуть бути справжніми довгожителями, особливо якщо про них правильно дбати, стежити за здоров’ям та харчуванням. Розповідаємо, скільки живуть кішки, як на це впливає порода та що робити уважним господарям!

Тривалість життя кішок, залежно від породи

Для початку зазначимо, що домашні кішки завжди живуть істотно довше за ті, які надані самі собі і живуть на вулиці. В середньому їх вік доходить до 13-15 років. Але бувають і справжні довгожителі, котрі живуть по 20 років і більше.

Можна відстежити певний зв’язок терміну життя із породою. Наприклад, російські блакитні, екзоти та бомбейські живуть близько 12 років. Британці, шотландці, сфінкси, рекси та американські бобтейли – близько 15. Мейн-куни, австралійські димчасті та азіатські таббі – по 15-18 років. А 20-річні довгожителі найчастіше зустрічаються серед сіамських, тайських та американських короткошерстих кішок.

Насправді важливіше значення має не порода, а спадковість. А зокрема генетичні відхилення, які могли дістатись від предків. Саме тому професійні заводчики так ретельно відстежують і ведуть родовід вихованців.

Скільки живуть кішки в залежності від породи

Як продовжити життя кішки?

За сприятливих умов здорова кішка без уроджених патологій майже не завдає проблем. Досить контролювати такі аспекти!

Правильне харчування

Збалансоване харчування безпосередньо впливає на тривалість життя кішки. Рекомендуємо використовувати корми класів преміум та холістик, у яких немає шкідливих добавок та сумнівних інгредієнтів. Якщо кішка має особливі потреби – ними не можна нехтувати. Це може бути алергія, ниркова недостатність, проблеми зі шлунком.

З огляду на вагу та вік тварини, її активність, породу та інші особливості. Не можна перегодовувати кішок, тому що зайва вага у них – це зовсім не мило, а такі ж серйозні ризики для здоров’я, як і у людини. Не можна годувати котів зі столу, особливо копченостями, сосисками, ковбасами і навіть молоком.

Правильне харчування - Скільки живуть кішки

Ветеринарний контроль

Якщо собаки іноді ще якось дають зрозуміти, що погано почуваються, коти до останнього не подають вигляду. Найчастіше котячі хвороби, помітні неозброєним оком, вже запущені і не завжди оборотні.Щоб цього не сталося, і потрібен регулярний огляд у лікаря, аналіз крові, а за показаннями – УЗД або навіть ВІДЛУННЯ серця.

Також не забувай про вакцинацію за календарем, тому що деякі щеплення потрібно періодично повторювати, а не ставити лише у дитинстві. Наприклад, від сказу. І важлива періодична обробка від паразитів, особливо якщо тварина буває на вулиці.

Стерилізація

Зі стерилізацією та кастрацією досі пов’язані десятки дивних міфів. Але реальність проста: без цієї процедури тварина живе набагато менше і зростають ризики гормональних або онкологічних проблем. Більше того, пологи у домашніх кішок протікають складніше, ніж у вуличних. А безконтрольні вагітності зовсім небезпечні. А ще тварин теж мають свій перелік захворювань та інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Стерилізація - Скільки живуть кішки

Активний спосіб життя

Ступінь активності кішки залежить від її темпераменту. Одні носяться по квартирі днями безперервно, а інші воліють лежати в теплому і затишному кріслі. Але навіть у самого флегматичного та спокійного вихованця мають бути іграшки, місце для активностей та дозвілля. Не забувай грати з улюбленцем, навіть якщо спочатку він відмовляється. Вияви трохи терпіння – і тварина обов’язково втягнеться у процес!

Життя на вулиці

Майте на увазі, що вуличні кішки живуть близько 7-8 років, і для них це вже щасливі довгожителі.А багато пород взагалі не призначені для таких умов. Це стосується і тих тварин, які приходять у будинок і йдуть гуляти за бажанням. Для довгого та щасливого життябільшість котів не потребує регулярних прогулянок. А якщо вже ти це робиш – не дозволяй вихованцю гуляти самому по собі.

Кохання та увага

Кішки вимагають значно менше уваги, ніж собаки, і чудово почуваються наодинці з собою. Але їм так само життєво потрібна увага і любов господаря. Інакше тварина починає чахнути та хворіти. А ще пам’ятай, що не можна постійно кричати та карати вихованця. По-перше, це неефективно. По-друге, постійний шум і суєта призводять до неврозів, а вони теж скорочують термін життя кішки.

Любов і увага - Скільки живуть кішки