Скільки живуть кішки і як можна продовжити їхнє життя

Скільки живуть кішки та як можна продовжити їхнє життя

Домашні коти можуть бути справжніми довгожителями, особливо якщо про них правильно дбати, стежити за здоров’ям та харчуванням. Розповідаємо, скільки живуть кішки, як на це впливає порода та що робити уважним господарям!

Тривалість життя кішок, залежно від породи

Для початку зазначимо, що домашні кішки завжди живуть істотно довше за ті, які надані самі собі і живуть на вулиці. В середньому їх вік доходить до 13-15 років. Але бувають і справжні довгожителі, котрі живуть по 20 років і більше.

Можна відстежити певний зв’язок терміну життя із породою. Наприклад, російські блакитні, екзоти та бомбейські живуть близько 12 років. Британці, шотландці, сфінкси, рекси та американські бобтейли – близько 15. Мейн-куни, австралійські димчасті та азіатські таббі – по 15-18 років. А 20-річні довгожителі найчастіше зустрічаються серед сіамських, тайських та американських короткошерстих кішок.

Насправді важливіше значення має не порода, а спадковість. А зокрема генетичні відхилення, які могли дістатись від предків. Саме тому професійні заводчики так ретельно відстежують і ведуть родовід вихованців.

Скільки живуть кішки в залежності від породи

Як продовжити життя кішки?

За сприятливих умов здорова кішка без уроджених патологій майже не завдає проблем. Досить контролювати такі аспекти!

Правильне харчування

Збалансоване харчування безпосередньо впливає на тривалість життя кішки. Рекомендуємо використовувати корми класів преміум та холістик, у яких немає шкідливих добавок та сумнівних інгредієнтів. Якщо кішка має особливі потреби – ними не можна нехтувати. Це може бути алергія, ниркова недостатність, проблеми зі шлунком.

З огляду на вагу та вік тварини, її активність, породу та інші особливості. Не можна перегодовувати кішок, тому що зайва вага у них – це зовсім не мило, а такі ж серйозні ризики для здоров’я, як і у людини. Не можна годувати котів зі столу, особливо копченостями, сосисками, ковбасами і навіть молоком.

Правильне харчування - Скільки живуть кішки