Сиба-іну – опис породи, характер та догляд (60 фото)

Сиба-іну: опис породи, характер і догляд (60 фото)

Таку виразну міміку, як у чарівниці сиба-іну ще потрібно пошукати. Ось вона посміхається, ось – хитрує, а ось – начебто скривджена. Як розібратися, що насправді потрібно цій плюшевій породі собак? Про це ми зараз і розповімо!

Загальний опис породи

Сиба-іну відноситься до шпіців і, по суті, це мініатюрна акіта. Порода визнана національним японським надбанням та охороняється кінологічною організацією. Сама назва буквально перекладається як “маленька” або “карликова”. Тривалість життя сіба-іну – близько 12-15 років.

Загальний опис породи - Сіба-іну

Історія походження

Малюків сіба-іну вивели на острові Хонсю в Японії, і порода належить до споконвічно японських. Її прямі предки – давні мисливці на птахів та велику дичину, яких використовували у селах. Збереглися свідчення та зображення, що датуються 2 тисячоліттям до нашої ери.

У 19 столітті сибу активно схрещували з різними європейськими породами, через що чистокровні собаки опинилися під загрозою зникнення.Так у 1928 році з’явилася організація Nippo, яка тепер захищає аборигенні породи, включаючи сибу-іну та акіту.

Історія походження - Сіба-іну

Сіба-іну: стандарт породи

Сиба-іну примітні хитрим, трохи лисячим виразом мордочки. Вони мають трикутні і злегка нахилені вуха, чорний ніс і темні коричневі очі з піднятими куточками. Тіло підтягнуте, мускулисте та пропорційне, з гарною поставою та рівною спиною.

У сиби досить потужні лапи з розвиненими суглобами та пружинистими подушечками. За рахунок цього хода плавна, але сильна та впевнена. Товстий хвіст рівномірно покритий вовною і загорнутий кільцем. Вага сіба-іну – до 13 кг, а зріст у загривку – до 41 см. Для порівняння доросла акіта важить до 50 кг.

Густа жорстка шерсть з м’яким підшерстком здається плюшевою. Найпоширеніший забарвлення – руде, але бувають чорні і так звані зонарні сиби. В останніх кожна волосина забарвлена ​​у два кольори – чорний і білий або чорний і рудий. По тілу обов’язково проходить світлий малюнок від вилиць та підборіддя до живота, внутрішніх частин лап та хвоста.

Стандарт породи - Сіба-іну

Характер сіба-іну

Сиба-іну відрізняється вражаючою відданістю.Собака дуже спокійний і терплячий, але водночас активний і життєрадісний.

Особливості та темперамент

Сиба-іну стримані в почуттях та емоціях, байдужі до чужинців і збоку можуть здатися усунутими. Вони не виявляють агресію, але не терплять настирливості і потребують партнерства.

Особливості та темперамент - Характер сіба-іну

Ставлення до господаря

Сіба відноситься до людини як до рівного, а не як до командира. Вона не буде носити м’ячик по команді і взагалі дуже норовлива. Але якщо з нею подружитися – складно знайти вірнішого друга, готового заради господаря на все.

Ставлення до господаря - Характер сіба-іну

Ставлення до дітей

Сиба-іну горда, норовлива і не переносить неповаги, але все-таки з дітьми вона частіше ладнає. У випадку з малюками собака готова терпіти та прощати пустощі.

Ставлення до дітей - Характер сіба-іну

Відносини з іншими тваринами

Порода сіба-іну не дуже любить інших тварин і схильна домінувати.Якщо вже планується утримувати собаку з іншими вихованцями, то їй з перших місяців потрібна відповідна соціалізація.

Догляд за сіба-іну

Тонкощі догляду за японськими породами дуже схожі. Нюанси визначає структура вовни та норовливий характер вихованця.

Умови утримання

Сіба-іну – міський житель, який чудово почувається у квартирі. Але й за містом активному цікавому собаці буде добре, тільки жити він все одно повинен у приміщенні. У жодному разі не на вулиці! Врахуй, що сиба любить копати, так що на ділянці доведеться прокласти сітку від підкопів.

Умови утримання - Догляд за сіба-іну

Гігієна

Щоб шерсть була красивою та здоровою, купай сиба-іну не частіше 2 разів на рік гіпоалергенними шампунями. Вичісувати її досить раз на тиждень або 3-4 рази під час линяння. Краще придбати окремі щітки для шерсті і густого підшерстка.

Зуби чистять двічі на тиждень, а вуха з очима – 1 раз. Сиба не дуже любить подібні косметичні маніпуляції, тому доведеться терпляче привчати цуценя з ранніх місяців. Пазурі потрібно підстригати в міру відростання, тому що коли вони стають надто довгими, вони заважають і собака їх постійно гризе.

Гігієна - Догляд за сіба-іну

Прогулянки

Сиба-Іну потребує регулярних тривалих прогулянок, так що не підійде людям, у яких постійно немає часу. Собаку потрібно вигулювати щонайменше двічі на день по годині, постійно змінюючи місця, маршрути та розваги. Їм обов’язково потрібна фізична та розумова активність.

Прогулянки - Догляд за сіба-іну

Навчання та дресирування

Сиба-іну складно дресирувати за звичною схемою. Своєрідна порода з характером навряд чи підійде новачкам. Знадобиться багато терпіння і такий самий спокій і впертість, які властиві й самому собаці. Врахуй, що у сиби сильно розвинені мисливські інстинкти, тому, побачивши видобуток, навіть цей зразок розсудливості може втратити контроль.

Навчання та дресирування - Догляд за сіба-іну

Чим годувати сиба-іну

Сиба-іну потребує раціону, незвичного для наших широт. Основу складає риба, рис, нежирне м’ясо, овочі та молочка. Корисно додавати до раціону водорості та морські продукти, а сухий корм бери спеціально для екзотичних порід.

Малюків годують 4-5 разів на день, а дорослих собак від 8 місяців – двічі. Краще використовувати спеціальні підставки під миски, щоб сіба-іну не доводилося постійно нахилятися і псувати поставу. Їх підбирають спеціально за зростанням собаки.

Сиба-іну не можна перегодовувати, бо зайва вага одразу ж позначається на органах та хребті. Для запобігання проблемам з очима корисно додати до раціону вітамін А. Якщо собаці не вистачає фізичної активності, вона якийсь час може відмовлятися від їжі. Не треба змушувати – краще додай прогулянок.

Чим годувати сіба-іну

Здоров’я та хвороби породи

Сиба-іну здорові, витривалі та майже не хворіють, якщо їх правильно годувати та регулярно вигулювати. Найчастіше у них зустрічаються всілякі алергії та проблеми з чутливим травленням. Рідше – захворювання очей, атрофія сітківки, катаракта чи заворот віку. При надмірному фізичному навантаженні виявляється дисплазія суглобів.

Здоров'я та хвороби породи - Догляд за сіба-іну

Скільки коштує сіба-іну

Цуценя сіба-іну з хорошим родоводом і документами обійдеться недешево – від 85 тисяч рублів.Якщо елітні розплідники тобі неважливі, можна вкластися в 50 тисяч, але навіть малюки без документів не коштуватимуть менше ніж 30 тисяч.

Скільки коштує сіба-іну

Сіба-іну – фото

Неможливо залишитися байдужим, дивлячись на чудову та пухнасту сіба-іну. От і ми не змогли!

Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото
Сіба-іну - фото

Сіба-іну - фото