Рудбекія (60 фото): сорти, правильний догляд та вирощування

Рудбекія (60 фото): сорти та правильний догляд

Тобі напевно зустрічалися яскраві жовто-жовтогарячі квіти, що нагадують ромашки з темною об’ємною серединкою. Це красуня – рудбекія, яка чудово доповнює клумби і не потребує специфічного догляду. Багаторічні сорти будуть тішити тебе буйним цвітінням та витривалістю до п’яти років. Розповідаємо про рудбекію докладніше!

Загальна інформація

У природі рудбекія найчастіше зустрічається в Північній Америці, але її благополучно вирощують в Африці та Європі. Це трав’яниста рослина з сімейства Астрових, і за свою історію вона зібрала багато кумедних і промовистих прізвиськ. Наприклад, «сонячний капелюх» або «чорноокий Сюзанн».

Цікава та історія походження назви рудбекії. Часто квіти називають на честь ботаніка, який їх виявив, але з рудбекією вийшло зовсім не так. Її назвали на честь інших вчених – Рудбеков, молодший із яких свого часу відкрив людську лімфатичну систему.

Загальна інформація - Рудбекія

Високі опушені стебла рудбекії можуть витягуватися до 2, а в дикій природі і до 3 м.Листя бувають різного розміру, від 5 до 25 см, але зазвичай вони досить великі і розсічені. Знизу пластини ростуть на довгих черешках, але вгору вони все коротшають, поки не зникають зовсім.

Темна серединка – це насправді пружне суцвіття із дрібних трубчастих кольорів. Їх обрамляють язичкові пелюстки жовтих або помаранчевих відтінків. Рудбекія розпускається квітами до 15 см діаметром і дає плоди – насіннєві коробочки.

Загальна інформація - Рудбекія

Сорту рудбекії

Рудбекія може бути однорічною, дворічною або багаторічною. У наших широтах найчастіше зустрічається кілька сортів, про які ми розповімо далі.