Програма вправ в тренажерному залі для дівчат. Для схуднення і рельєфу м’язів

Тренажерний зал – це не тільки тренування з використанням кардіотренажерів. Велика частина занять відведено вправам з обважнювачами. Сюди відносяться випади з гантелями, підтягування, присідання зі штангою і багато інших вправи, одночасно спрямовані на розвиток м’язів і спалювання жиру.

Як правильно тренуватися в тренажерному залі

Час, проведений на тренажерах, доповнює і закріплює основні вправи, але ніяк не замінює їх (якщо немає обмежень по здоров’ю).

Програма вправ в тренажерному залі для дівчат варіюється в залежності від цілей (сушка, нарощування маси і т. д.)

Будь-який досвідчений тренер в тренажерному залі скаже, що програма вправ для дівчат нічим не відрізняється від програми для чоловіків. Для досягнення відчутного результату дівчатам слід тренуватися нарівні з чоловіками. Це не означає, що жінки повинні брати таку ж вагу, як і чоловіки, і повністю копіювати «чоловічий стиль» тренувань. Однак існують загальні принципи та для «жіночих» і «чоловічих» тренувальних програм.

Основні правила тренування в залі (незалежно від статі):

  • робота з важкими вагами;
  • кількість повторів має залежати від мети (1-5 повторень – розвиток м’язів, 6-12 – збільшення м’язової маси, більше 12 – розвиток витривалості);
  • тренування, що включає силові вправи, триває 60 хвилин (не більше);
  • будь-яка програма охоплює базові (сукупність м’язів) і умовно-базові (конкретна група м’язів) вправи.

Важливо знати! Бажані форми досягаються не інтенсивністю тренувань, а «правильними», систематичними вправами. Часті, тривалі і хаотичні тренування принесуть більше шкоди, ніж користі.