Еліпс тренажер. Як правильно займатися, щоб схуднути. Як часто займатися

Фізичне навантаження – основа схуднення. Але для досягнення необхідного результату не обов’язково відвідувати спортивний зал. Достатні для активного схуднення навантаження можна отримати, здійснюючи фізичні вправи на еліпс-тренажері.

Еліпсоїдний тренажер для зниження маси тіла: його переваги

Перед тим, як почати тренуватися на Еліпс-тренажері для схуднення, правильним буде дізнатися особливості його застосування, переваги і недоліки. Як і будь-який домашній спортивний інвентар, він має як плюси, так і мінуси.

Еліпс тренажер. Як правильно займатися, щоб схуднути ви дізнаєтеся з нашої статті

Перевагами даного тренажера є:

 • Легкість використання. Для домашніх тренувань немає необхідності викликати тренера, для складання плану тренувань, все гранично просто.
 • Безпека. Навантаження в ході тренування розподіляються природним чином. Отримати травму під час занять практично неможливо.
 • Сприяє схудненню. Під час активної діяльності на еліпс-тренажері організм витрачає стільки калорій, скільки було б спалено при ходьбі на біговій доріжці та у 2 рази більше, ніж за той же проміжок часу в басейні. Заняття на даному тренажері являє собою кардіо-тренування, а це означає, що жирові відкладення будуть активно спалюватися, а маса тіла не буде збільшуватися через наростання м’язової маси.
 • Зміцнення здоров’я. За рахунок рівномірних кардіо-навантажень зміцнюються не тільки м’язи, але й серце, судини і легкі.
 • Навантаження на важкодоступні м’язи. Тренувальне пристрій має режим зворотного ходу, що дозволяє задіяти ті м’язи, які не зачіпають інші тренажери і фітнес-вправи.
 • Тиша. Пристрій практично не видає шумів під час занять.
 • Різноманіття налаштувань. В ході тренувань можна змінювати довжину, напрямок і швидкість кроку.
 • Еліпс-тренажер припустимо до застосування навіть особам з надмірною масою тіла, так як не підвищує навантаження на суглоби, і в ході тренувань не виникає удар стоп про педалі. Як правильно займатися, щоб схуднути — дізнайтеся далі в статті.

  Які м’язи задіює тренажер під час тренування

  В ході занять на розглянутому тренувальному пристрої навантаження розподіляється на м’язи:

  • преса;
  • сідниць;
  • рук;
  • стегон;
  • плечей;
  • гомілок.

  Такий розподіл навантажень дозволяє рівномірно зміцнювати м’язовий каркас і спалювати жир по всьому тілу.

  Важливо знати! Перш ніж купувати даний агрегат, необхідно пройти комплексне обстеження, так як є протипоказання.

  Як правильно використовувати тренажер для зниження маси тіла

  Елипс-тренажер, на думку фахівців, є кращим засобом для зміцнення тіла та схуднення.

  Як правильно займатися, щоб схуднути:

 • Розминка. Кожне тренування має починатися з підготовки м’язів. Ця процедура допомагає тілу підготуватися до майбутніх навантажень поступово. Для здійснення розминки досить зробити кілька простих вправ, наприклад, кругові рухи руками, присідання і нахили. Замінити ці вправи допустимо 5 хвилинами на тренажері в повільному режимі.
 • Постава. Під час здійснення тренування необхідно рівно тримати голів і спину, в іншому випадку тренування принесе тільки шкоду для організму.
 • Сон і тренування. Забороняється проводити перед сном. Фізичні навантаження допустимі не пізніше ніж за 1,5-2 години до відходу до сну.
 • Перегляд телепередач. Не слід під час тренування дивитися улюблені передачі, так як це знижує ефективність вправ.
 • Плавне завершення тренування. Зниження навантаження під кінець тренування дозволяє організму з меншим стресом переносити різку зміну діяльності.
 • Якщо в ході тренування тримати в напрузі м’язи живота, це прискорить процес схуднення.

  Зверніть увагу! Перш ніж починати активну тренування на еліпс-тренажері, необхідно не тільки ознайомитися з інструкцією про те, як правильно займатися, щоб схуднути, але і вирахувати оптимальні показники пульсу для свого віку. Зробити це можна за формулою: 220 — вік людини.

  Виходячи з отриманої цифри, можна визначити, при яких показниках пульсу слід знизити навантаження або збільшити її. 70% від отриманої цифри – це той показник, при якому організм ефективно витрачає жири без шкоди для організму.

  Для осіб, які мають спортивну підготовку, ця цифра може досягати 80%.

  Особливості інтервального тренування на тренажері

  Інтервальне тренування має на увазі під собою зміну швидкості кроку протягом усього заняття.

  Інтервальна тренування проводиться наступним чином:

 • Повільний початок протягом 5 хвилин. Швидкість кроку повинна становити не більше 115 кроків за хвилину.
 • Другий етап тренування – чергування швидкості ходьби. Необхідно чергувати швидкість кроків наступним чином: 1 хвилина – 125 ш/м, 1 хвилина – 130 ш/м, 1 хвилина – 135 ш/м, 2 хвилини – 115 ш/м. Таке чергування ритмів необхідно здійснити 6 разів.
 • Завершальним етапом стає збільшення швидкості кроку до 140 на 2 хвилини і подальше уповільнення кроку до 110 кроків на 5 хвилин.
 • Щоб схуднути на еліпс-тренажері, потрібно знати, як правильно займатися, якщо заданий темп став звичним чи перестав приносити бажані результати.

  У такому разі слід збільшувати швидкість кроку на 5 позицій на кожному етапі тренування, зберігаючи наведену вище структуру.

  Як часто займатися з еліпс-тренажером для кращого результату

  Для отримання максимального результату, необхідно здійснювати тренування не менше 4 днів на тиждень.

  Тривалість занять залежить від індивідуальних особливостей організму, обраної схеми тренувань і бажаного результату. Наприклад, при інтервального тренування, час повністю задано схемою, дотримуючись якої, можна легко скинути зайві кілограми.

  Чим підсилити ефект від тренувань з тренажером

  Незалежно від того, скільки часу і сил вкладено в тренування, отриманий результат буде складати лише 30 % від можливого. Тому заняття необхідно поєднувати з правильним харчуванням і повноцінним відпочинком.

  Що необхідно Як правильно займатися на еліпс-тренажері, щоб схуднути, для максимального результату Правильне харчування Необхідно вживати правильні продукти харчування з достатньою кількістю вітамінів і мінеральних речовин. Виключити їжу, багату швидкими вуглеводами Повноцінний відпочинок Дотримання розпорядку сну дозволяє набратися необхідною кількістю енергії для продуктивних тренувань і гарного самопочуття

  Важливо пам’ятати! Повноцінний відпочинок і сон є невід’ємною частиною ефективних тренувань. Якщо нехтувати цим аспектом, то навіть сама продуктивна тренування не дасть належного ефекту.

  Правильне харчування

  Основою правильного харчування є часте вживання невеликих порцій їжі. За день може бути до 6 прийомів їжі. Дробове харчування дозволяє активізувати обмін речовин, що в свою чергу призведе до більш швидкої втрати ваги і більшої працездатності.

  Підрахунок жирів і вуглеводів. За добу людині дозволено вжити до 2 г жирів на 1 кг ваги (бажаного). Вуглеводи ж слід ділити в співвідношенні 20% швидких вуглеводів до 80% складних.

  Бажано скласти свій раціон харчування таким чином, щоб швидкі вуглеводи організм отримував виключно з фруктів. При цьому останнє вживання вуглеводів повинно проводитися не пізніше, ніж за 6 годин до відходу до сну.

  Відпочинок

  Організму необхідно 8 годин безперервного сну. Але слід знати, що сон в різний час доби несе для організму різну цінність. Так, наприклад, сон з 19-20 годин прирівнюється до 7 годин, а сон з 4-5 ранку має цінність декількох хвилин.

  З цього випливає, що якщо людина ляже спати о 10 годині вечора, то проспав до 6 ранку, він повністю відновить весь необхідний запас енергії. При цьому на сон буде витрачено всього 8 годин. А якщо людина буде пізно лягати спати до обіду, він не отримає необхідної кількості енергії і буде почувати себе «розбитим». При цьому на сон буде витрачено 12 годин.

  Вчені довели, що, засинаючи в 7 вечора і прокидаючись в 2 години ночі, людина здатна повністю відновитися і відчувати себе добре.

  Еліпс-тренажер: протипоказання

  Незважаючи на всі позитивні аспекти розглянутого тренажера, на ньому не слід займатися людям:

  • з періодичними гіпертонічними кризами;
  • з яскраво вираженою серцево-судинною недостатністю;
  • з бронхіальною астмою;
  • зі стенокардією або тахікардією;
  • мають злоякісні новоутворення.

  Заняття на тренажерах дають хороший ефект, але безсумнівно є й інші методи підтримувати своє тіло в порядок. Одним з таких методів є відвідування фітнес-залу, де тренер підбере грамотну схему тренувань відповідно до наявних протипоказань.

  Яких результатів можна досягти за тренуваннями на еліпс-тренажері

  Займаючись на тренажері Еліпс можна досягти:

  • зменшення маси тіла;
  • збільшення тонусу м’язів;
  • поліпшення витривалості;
  • зміцнення м’язового корсета;
  • поліпшення обміну речовин;
  • нормалізації кровотоку всього організму;
  • зміцнення серцево-судинної системи.

  Еліпс-ефективний тренажер не тільки схуднути, але і у загальному зміцненні організму.

  Маючи мінімум протипоказань і масу позитивних якостей, цей агрегат може поборотися за перше місце серед інших тренажерів, таких як велотренажер або бігова доріжка.

  Корисне відео про еліпс тренажері. Як правильно займатися, щоб схуднути:

  Як схуднути за допомогою еліптичного тренажера: