Померанський шпіц – опис породи, характер та догляд (60 фото)

Померанський шпіц: опис породи та догляд (60 фото)

Навіть ті, хто віддає перевагу великим породам, не можуть встояти перед чарівністю померанського шпіца. Жвавий, активний і велелюбний вихованець здатний розтопити найчерствіше серце! А ми розповімо, як доглядати малюка і що йому потрібно для довгого та щасливого життя!

Загальний опис породи

Померанський шпіц – мініатюрна декоративна порода собак, яка вважається довгожителі і живе по 13-16 років. Шпиці підходять навіть недосвідченим собачникам, хоча вони теж мають свої особливості, про які ми розповімо далі.

Загальний опис породи - Померанський шпіц

Історія походження

У 1870 році шпіци з рідної Англії потрапляють до Європи. Місцеві селекціонери активно зайнялися виведенням декоративної карликової породи з яскравою та пухнастою шерсткою. Помаранці вийшли настільки витонченими, що згодом стандарти для інших шпіців почали змінюватись під них.

Історія походження - Померанський шпіц

Померанський шпіц: стандарт породи

Помаранці зовсім маленькі – до 3-3,5 кг за стандартом породи. Середній зріст у загривку для дорослого собаки становить від 16 до 22 см. Для них характерна злегка піднята лисяча мордочка з вузькою щелепою, круглим чорним носом і темними мигдалеподібними очима.

У шпіців маленькі та високі стоячі вуха, пишний комір і трохи округлений силует. Хвіст високий і закруглений до спини, дуже густо вкритий вовною. Лапи сильні та добре розвинені, а грудна клітка широка щодо розмірів помаранцю.

Окрім рівної довгої вовни у шпіців обов’язково є щільний густий підшерсток, через який вони і нагадують кульки. Всупереч стереотипам померанські шпиці бувають не тільки рудими, а й чорними, коричневими, кремовими, блакитними та різнокольоровими. Усього є одинадцять затверджених забарвлень.

Померанський шпіц - стандарт породи

Характер померанського шпіца

Помаранці чарівні і привабливі, миттєво стають душею компанії і постійно радують власника. Але, як і у всіх, у них є свої переваги та недоліки!

Особливості та темперамент

Померанські шпіци веселі, життєрадісні та дуже грайливі, люблять будь-які активності та завжди готові на авантюри.Здається, що шпіц постійно посміхається і радий усім, хто готовий приділяти йому увагу. Зворотний бік медалі в тому, що ця порода дуже погано переносить самоту і не підійде тим, кого постійно немає вдома.

Особливості та темперамент - Характер померанського шпіца

Ставлення до господаря

Шпіц готовий вірно і віддано захищати свою територію та господаря. Але для цього потрібно побудувати з собакою довірчі стосунки, інакше вона намагатиметься домінувати. Не дозволяй вихованцю нахабніти або вередувати, і намагайся частіше зайняти його справою.

Ставлення до господаря - Характер померанського шпіца

Ставлення до дітей

Схибні померанські шпіци погано ладнають з маленькими дітьми, тому не варто заводити такого собаку в будинку з новонародженим. Якщо дитині 7-10 років – вже можна спробувати, але чим старше – тим краще. Важливо навчити чадо дбайливо поводитися з собакою, інакше вона буде нервовою та полохливою.

Ставлення до дітей - Характер померанського шпіца

Відносини з іншими тваринами

Померанський шпіц легко порозуміється з іншими тваринами, якщо потрапиву будинок з ними з раннього віку. А от подружити дорослого вихованця з конкурентами вже вкрай проблематично – шпіци надто хочуть домінувати.

Відносини з іншими тваринами - Характер померанського шпіца

Догляд за померанським шпицем

Хоча догляд за померанцем і займає чимало часу, але за своєю суттю він дуже простий. Більшість регулярних процедур – це розчісування розкішної вовни.

Умови утримання

Незважаючи на те, що померанські шпіци дуже активні, вони чудово почуваються навіть у невеликій квартирі. Але обов’язково потурбуйся, щоб у собаки було достатньо іграшок та занять. Виділили помаранче окреме місце для сну та відпочинку, інакше шерсть буде всюди. І обов’язково май на увазі, що галаслива та емоційна порода любить голосно та дзвінко гавкати.

Умови утримання - Догляд за померанським шпіцем

Гігієна

Розчісувати померанського шпіца рекомендується щодня хоча б по півгодини та з перших місяців. Під час линяння доводиться повторювати процедуру кілька разів на день. Для купання краще використовувати шампунь.

Раз на тиждень померанцям потрібно чистити зуби спеціальною пастою.Регулярно підрізай пазурі раз на півтора тижні, щоб вони не відростали. Періодично потрібно оглядати вуха, а щенятам – капати очі, щоб вони не підтікали.

Цуценят померанських шпіців не стрижуть повністю – лише окремі ділянки з міркувань гігієни. Дорослій собаці потрібно регулярно підстригати шерсть на лапках, вушках, животі. Акуратно підстригти кудлатого помаранцю не так просто, тому довір це професіоналам.

Гігієна - Догляд за померанським шпіцем

Прогулянки

Померанський шпіц – декоративна порода, тому його можна привчити до лотка або пелюшки. Але активному та емоційному собаці обов’язково потрібно гуляти двічі на день мінімум по годині. Цуценя привчають поступово – по 10-15 хвилин тільки в хорошу погоду.

Прогулянки - Догляд за померанським шпіцем

Навчання та дресирування

Хоч померанський шпіц – маленька декоративна порода, але його обов’язково треба дресирувати. Занадто розпещені вихованці стають примхливими і майже некерованими. А враховуючи, що крихітний помаранець вважає себе великим і грізним собакою, це загрожує проблемами.

Навчання та дресирування - Догляд за померанським шпіцем

Чим годувати померанського шпіца

У нормі у помаранців швидкий метаболізм і відмінний апетит, тому їм не можна давати безконтрольно їсти. За таких розмірів навіть півкіло можуть стати критичною зайвою вагою. Вибирай спеціалізовані корми для шпіців або мініатюрних порід та дотримуйся дозування виробника.

На натуральному раціоні особливо важливими є білки – риба 2 рази на тиждень, відварене м’ясо нежирних сортів, яйця, кисломолочні продукти. Близько 15% раціону мають становити зварені на воді каші. До них можна додавати деякі овочі, фрукти та ягоди. Не можна давати собаці свинину, солодощі, молоко, кістки, картопля, бобові, випічку та пшоно.

Маленьких цуценят годують по 5-6 разів на день крихітними порціями, шпицям від півроку досить 2-3 рази на добу, а дорослих собак можна годувати 1-2 рази. Регулярно давай вихованцю вітаміни під час активного росту, стресів, хвороб, линьки, зміни зубів, при вагітності та в старості.

Чим годувати померанського шпіца

Здоров’я та хвороби породи

Найчастіше у померанських шпіців зустрічаються хвороби пародонту, яких можна уникнути, якщо регулярно чистити зуби.Вивихи та підвивихи, властиві маленьким активним породам собак, можна запобігти контролю ротації та ваги. Гіпотиреоз – це гормональна проблема та порушення обмінуречовин, тому потрібно періодично здавати кров на аналіз.

Здоров'я та хвороби породи - Померанський шпіц

Скільки коштує померанський шпіц

Приблизно за 30 тисяч рублів можна придбати померанський шпіц без документів. Якщо потрібне щеня з родоводом та з усіма паперами – ціна починається від 45 і доходить до 80 тисяч. Окремі цуценята можуть коштувати набагато дорожче.

Скільки коштує померанський шпіц

Померанський шпіц – фото

Хоча фотографії і не здатні передати всю чарівність померанських шпіців, але вони теж виглядають просто чарівно. Тільки поглянь!

Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото

Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото
Померанський шпіц - фото