Померанський шпіц – опис породи, характер та догляд (60 фото)

Померанський шпіц: опис породи та догляд (60 фото)

Навіть ті, хто віддає перевагу великим породам, не можуть встояти перед чарівністю померанського шпіца. Жвавий, активний і велелюбний вихованець здатний розтопити найчерствіше серце! А ми розповімо, як доглядати малюка і що йому потрібно для довгого та щасливого життя!

Загальний опис породи

Померанський шпіц – мініатюрна декоративна порода собак, яка вважається довгожителі і живе по 13-16 років. Шпиці підходять навіть недосвідченим собачникам, хоча вони теж мають свої особливості, про які ми розповімо далі.

Загальний опис породи - Померанський шпіц

Історія походження

У 1870 році шпіци з рідної Англії потрапляють до Європи. Місцеві селекціонери активно зайнялися виведенням декоративної карликової породи з яскравою та пухнастою шерсткою. Помаранці вийшли настільки витонченими, що згодом стандарти для інших шпіців почали змінюватись під них.

Історія походження - Померанський шпіц

Померанський шпіц: стандарт породи

Помаранці зовсім маленькі – до 3-3,5 кг за стандартом породи. Середній зріст у загривку для дорослого собаки становить від 16 до 22 см. Для них характерна злегка піднята лисяча мордочка з вузькою щелепою, круглим чорним носом і темними мигдалеподібними очима.

У шпіців маленькі та високі стоячі вуха, пишний комір і трохи округлений силует. Хвіст високий і закруглений до спини, дуже густо вкритий вовною. Лапи сильні та добре розвинені, а грудна клітка широка щодо розмірів помаранцю.

Окрім рівної довгої вовни у шпіців обов’язково є щільний густий підшерсток, через який вони і нагадують кульки. Всупереч стереотипам померанські шпиці бувають не тільки рудими, а й чорними, коричневими, кремовими, блакитними та різнокольоровими. Усього є одинадцять затверджених забарвлень.

Померанський шпіц - стандарт породи