Йоркширський терєр – опис породи, характер та догляд (фото)

Йоркширський тер'єр: опис, характер та догляд

Чарівні, веселі та грайливі йорки здатні розтопити найчерствіше серце. Це ідеальний собака для маленької квартири, великої родини та галасливого міста. Тому розповідаємо, що обов’язково потрібно знати про йоркширські тер’єри, перш ніж зважитися на такий відповідальний крок – покупку собаки!

Історія походження

Йорки сьогодні – одна з найпопулярніших декоративних порід у світі. Вивели їх на півночі Англії в однойменному графстві Йоркшир, ймовірно, з уотерсайдських тер’єрів. Простим людям не можна було заводити великі породи, і дрібні тер’єри чудово справлялися з охороною, супроводом та полюванням на гризунів.

Пізніше люди почали масово переїжджати до міст у пошуках кращого життя і забирали з собою чарівних собак. Пізніше з цих тер’єрів вивели десяток різних порід, включаючи предків сучасних йорків. Деякі кінологи вважають, що в їхній крові є домішки манчестерських тер’єрів та мальтійських болонок.

Історія походження - Йоркширський тер'єр

Загальна інформація про породу

Йоркширські тер’єри – одна з найменших порід у світі, тому вага дорослого собаки навряд чи досягає 3,2 кг. Висота йорку в загривку – не більше 20 см, за рідкісними винятками. При правильному догляді та хорошому харчуванні вони живуть до 16 років.

Загальна інформація - Йоркширський тер'єр

Зовнішність

Це довгошерста порода з прямою шерстю, яка рівномірно спадає по проділу від носа до кінчика хвоста. При крихітних розмірах у йоркширських тер’єрів гармонійна статура з м’язовими лапами та бездоганною поставою. Хвіст прямий і вище за лінію хребта, але в дитинстві його купують до половини.

Характерна особливість породи – шовковиста шерсть, що покриває і мордочку, і хвіст. Довжина може доходити до підлоги, тому йорки часто стрижуть і роблять забавні зачіски. Незважаючи на це, вони майже не линяють, бо вони не мають підшерстка. За рахунок структури волосся собаки рідше викликають алергію.

У йорків маленька голова, яка здається трохи плескатою через будову. Досить великі стоячі вуха, цікавий чорний ніс, живі й блискучі очі, дрібні рівні зуби – все це йоркширський тер’єр.

Зовнішність - Йоркширський тер'єр