Популярні види акваріумних рибок – фото, назви та описи

Популярні види акваріумних рибок: фото, назви та описи

Ти навіть не уявляєш, наскільки багатий та різноманітний світ акваріумних рибок! По всьому світу люди благополучно розводять десятки, або навіть сотні видів. І у цій добірці ми зібрали найпопулярніші з них! Якщо ти давно мрієш про акваріум або просто цікавишся підводним світом – ця стаття спеціально для тебе!

1. Гуппі

Навіть люди, далекі від світу акваріумістики, зазвичай безпомилково відрізняють гуппі. Невеликі, симпатичні, невибагливі та дуже живучі – ці рибки пристосовуються до різних умов та прощають помилки новачків.

Гуппі

2. Меченосець

Мечоносці отримали свою назву за характерне подовження хвостового плавця у самців. Є кілька порід різних кольорів. Меченосці чудово вживаються в групі і охоче розмножуються в домашніх умовах.

Мечоносець

3. Апістограма

Дрібні представники цихлід вражають буяння фарб. Особливо поширені червоні, жовті та блакитні забарвлення.Це тропічна теплолюбна рибка з відповідними вимогами догляду.

Апістограма

4. Неон

Один із найпопулярніших видів нарівні з гуппі. Неони кидаються в очі своїм яскравим ефектним забарвленням. Містять їх зазвичай великими зграйками, які так гарно переливаються завдяки неоновій синій смузі вздовж тіла.

Неон

5. Боція

Велика група придонних рибок різного розміру. В основному вони активнічать у сутінках, і добре стежать за порядком у великих акваріумах. Боції миролюбні, але можуть постояти за себе.

Боція

6. Півник

Коханці яскравих різнокольорових рибок добре знають півників з їх різноманіттям форм та забарвлень плавників. Багаторічна робота селекціонерів – і різноманітність порід вражає досі. Важливо, щоб у акваріумі був лише один самець!

Півник

7. Даніо

Даніо трохи нагадують неонів і вважають за краще жити у верхніх шарах води. Містять їх строго зграйками, тому що наодинці вони стресують. Зате їм не потрібен великий акваріум.

Даніо

8. Макропод

Ідеальний мешканець тропічних акваріумів, який дуже добре розмножується у неволі. Вони не дуже уживливі, зате досить невибагливі, тому свого часу стали одними з перших мешканців акваріумів.

Макропод

9. Моллінезія

Це невеликі повністю чорні рибки, які дуже невибагливі до якості та складу води. Але треба враховувати, що виростають вони досить великими, тому акваріум для них потрібен більш просторий.

Моллінезія

10. Райдужка

Яскрава і дуже красива прісноводна рибка для домашніх акваріумів середнього розміру. Є дуже багато кольорів – буквально всі відтінки веселки. Цікаво, що насиченість фарб змінюється протягом доби.

Веселка

11. Акара

Дуже ефектна, яскрава та барвиста представниця цихлід родом із Південної Америки. Акара – мешканка великих просторих акваріумів. Від природи це хижак, якому властива досить агресивна поведінка.

Акара

12. Дискус

Яскрава велика риба нагадує диск, через що і отримала свою назву. Дискуси потребують просторого акваріуму та ретельного контролю якості води, але вони настільки ефектні та незвичайні, що стали популярними за всіх складнощів.

Діскус

13. Таракатум

Панцирний придонний сом очищає дно від залишків корму. У просторих акваріумах він зростає до 15 см. У таракатуму довгі відомі вуса. Їх не можна розводити у тісноті, бо тоді миролюбна рибка починає агресивно відвойовувати територію.

Таракатум

14. Золота рибка

Ну хто не знає золоту рибку? Насправді їх куди більше, ніж здається – вуалехвіст, левиноголівки, телескопи та багато інших підвидів. Їм потрібен простір, вони не надто акуратні і можуть виявляти агресію до дрібних рибок.

Золота рибка

15. Глофіш

Це декоративні рибки, що світяться, спеціально виведені селекціонерами. Щоб вони світилися, достатньо поставити поруч синю або ультрафіолетову лампу.

Глофіш

16. Астронотус

Астронотуси стали популярними через свій видатний інтелект. Деякі акваріумісти навіть стверджують, що рибки впізнають свого хазяїна. Головна складність – великий розмір, до 30 см, який потребує такого ж великого акваріума.

Астронотус

17. Пецилія

Маленькі рибки невибагливі у догляді і радують яскравістю кольорів. А ще вони всеїдні, живородні і добре почуваються в групах або поза зграєю. Тому вони відмінно підходять акваріумістам-початківцям.

Пецілія

18. Пельвікахроміс пульхер

За складною назвою ховається дивовижної краси забарвлення тропічної рибки. У побуті їх часто називають цихлідами-папугами. Вони уживливі і не шкодять іншим миролюбним сусідам та рослинам.

Пельвікахроміс пульхер

19. Скалярія

Вона ж – риба-янгол через її незвичайну форму тіла та плавників. Скалярії великі, дуже витончені, вражають різноманітністю кольорів і потребують великого простору. Вони воліють жити з представниками свого ж виду.

Скалярія

20. Анциструс

У побуті анциструсу часто називають сомом-прилипалою через його рот-присоску, яким він і прилипає до стінок акваріума. Це справжній санітар та незамінний помічник будь-якого акваріуміста.

Анциструс

21. Риба-клоун

Саме з них найчастіше починають новачки, які купують акваріуми. Риба-клоун легко адаптується до зовнішніх умов і відмінно уживається з такими красивими, але отруйними для багатьох підводних мешканців актініями.

Риба-клоун

22. Перлинний гурамі

Незважаючи на великі розміри, це дуже миролюбна риба, ще й дуже проста у змісті. У неї ефектне забарвлення, і боки гурамі ніби світяться зсередини. Їх містять у великих акваріумах з іншими рибками такого ж розміру та характеру.

Перлинний гурамі

23. Акантофтальмус

Незвичайна змієподібна рибка добре уживається з іншими дрібними видами та з креветками. Цікаве смугасте забарвлення відразу привертає увагу. Це придонний мешканець із слабо розвиненими плавниками.

Акантофтальмус

24. Барбус

Обширна та різноманітна група з представниками найрізноманітніших розмірів. Вони дуже активні, компанейські і навіть метушливі. Містять барбусів великими групами, подалі від повільніших видів.

Барбус

25. Тетра

І знову група дрібних зграйних рибок яскравих та різноманітних забарвлень. Тетри добре приживаються в акваріумах з великою кількістю зелені і не конфліктують із такими ж миролюбними зграйними сусідами.

Тетра

26. Тернеція

Стаємна рибка з ефектними довгими плавниками. Селекціонери вже вивели навіть підвиди, що світяться. Тернеція добре вживається з іншими миролюбними видами і не завдає клопоту.

Тернеція

27. Формоза

Маленька живородна рибка належить до тієї ж групи, що й гуппі з моллінезією. Оливкове тіло із чорною горизонтальною смугою закінчується майже прозорими плавниками.

Формоза

28. Коридорас

Це дрібні придонні соми, які бувають дуже різноманітними.Наразі селекціонери вже вивели навіть досить великі породи. Утримують їх групами, і вони добре очищають дно акваріума.

Коридорас

29. Сіамський водоростеїд

Назва виду говорить за себе – це вірний помічник у боротьбі з небажаними водоростями. Срібляста рибка з контрастною чорною смужкою не лише корисна, а й дуже симпатична.

Сіамський водоростеєд

30. Ляліус

Спокійна повільна рибка, яка чудово уживається з такими ж не надто активними сусідами. Ляліус відрізняється чудовим сріблясто-жовтогарячим забарвленням самців.

Ляліус