Плафон для люстри своїми руками – 15 яскравих ідей як зробити, інструкція та майстер-клас (фото)

Плафон для люстри своїми руками: 15 яскравих ідей

Освітлення – одна з головних складових будь-якого інтер’єру. Правильна подача світла, гра тіней і відблисків – все це наповнює будинок незвичайним затишком та комфортом. Абажур для світильника, зроблений власноруч – особлива деталь, яка внесе нотки ексклюзиву та виділить твоє житло серед усіх інших. У статті ми зібрали добірку з 15 ідей, як швидко та легко зробити плафон своїми руками!

1. Оригінальні плафони із пляшок

Якщо після свята в тебе залишилися порожні пляшки з-під вина, не поспішай їх викидати – їм можна подарувати друге життя, оформивши під плафони. Такі підвісні конструкції будуть чудово виглядати на кухні, особливо як освітлення барної стійки.

Найбільш трудомісткий момент – зрізання дна. Це можна зробити за допомогою склоріза або тонкої мотузки. Мотузку, попередньо змочену в будь-якій горючій рідині, слід обмотати в нижній частині пляшки та підпалити. Коли полум’я повністю обійде її, опусти пляшку в окріп, а потім у крижану воду. Після такої процедури денце відколеться.

Тепер залишається лише вмонтувати патрон з електрокабелем, вкрутити лампочку з гарною спіраллю та насолоджуватися приємним м’яким світінням.

Оригінальні плафони з пляшок своїми руками
Оригінальні плафони з пляшок своїми руками

2. Плафон зі стрічок

Стрічки – чудовий спосіб оновити старий абажур. Для початку позбався старого покриття і підготуй матеріал. Плафон можна зробити однобарвним або використовувати стрічки різних кольорів. Колір підбирають у тон інтер’єру або навпаки – контрастний, для створення акцентної зони.

Закріпи стрічку з внутрішньої сторони абажура (до верхнього обіду) і починай обмотувати зверху донизу. Щільність намотування залежить від того, наскільки м’яке світіння ти хочеш отримати. Якщо пускати стрічку внахлест – плафон буде створювати тепле розсіяне світіння, а з проміжками – ти отримаєш цікаві світлові ефекти.

Каркас можна попередньо обтягнути тканиною для щільності, а стрічки переплести у шаховому порядку. Вийде симпатичний провансовський плафон.

Плафон зі стрічок своїми руками
Плафон зі стрічок своїми руками
Плафон зі стрічок своїми руками