Півонії (70 фото) – види, догляд та вирощування

Півонії (70 фото): види та особливості догляду

Краса півонії не залишає байдужими навіть досвідчених квітникарів із багаторічним стажем. Високі чагарники з великими квітами гарні вздовж тремтіння, парканів і просто в ландшафтних композиціях. У кожного сорту свій неповторний аромат та своя структура ніжних махрових суцвіть. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Півонія – незвичайний трав’янистий багаторічник, верхня декоративна частина якого відмирає на зиму, а навесні прокидається знову. У нього одне з найпотужніших і найрозвиненіших кореневищ серед усіх садових квітів. Бульбоподібні запасні коріння накопичують поживні речовини, які видобувають дрібні та тонкі всмоктуючі коріння. А придаткові відростки допомагають квітці розростатися та самооновлюватися з кожним роком.

Півонії здатні рости на одному місці по 10-15 років, і при цьому не завдають клопоту. Діаметр кольорів коливається від 15 до 30 см, так що їх класифікують на дрібно-, середньо- та великоквіткові. Цвітіння триває з початку весни та до літа – в середньому до 20 днів, залежно від сорту.

Загальна інформація - Півонії

Види півонії

Все величезне різноманіття сортів півонії можна розділити на три великі категорії. Трав’янисті види компактні, густі, з потужним кореневищем та різноманітними квітами. Деревоподібні дерев’яні з роками і не відмирають на зиму. Селекційні гібриди поєднують властивості обох категорій.

Корончаті півонії

У корончатих півонії пелюстки розташовані в три виразні яруси, які і формують корону. Верхні – найделікатніші, середні – тонші і вже інші, а нижні формують виразну підкладку. Відтінок середнього ярусу пелюсток може відрізнятись.

Корончаті півонії - Види півонів