Підбір стрижки за формою обличчя. Типи обличчя і ідеальні стрижки для них

Модними бувають не тільки одяг, взуття, аксесуари, але і стрижки. Однак останні не завжди є універсальними і підходять не всім дівчатам. Тому стилісти рекомендують робити підбір стрижки у формі обличчя, що дозволить не тільки зробити образ більш стильним, але і допоможе підкреслити всі достоїнства зовнішності, вміло сховавши її недоліки.

Особливості різних типів обличчя

Підбір стрижки за формою обличчя – це перше, з чого слід починати при зміні іміджу або чергового походу в салон краси. Цей параметр може серйозно вплинути на кінцевий результат. Кожна форма обличчя унікальна по-своєму, має свої відмінні характеристики.

Обличчя у формі овалу прийнято вважати ідеальним — до нього йде практично будь-яка стрижка

Овальна форма обличчя

Існує думка серед стилістів всього світу, що ця форма обличчя однозначно є ідеальною. Відстань між кожною точкою на обличчі правильне. Тому навіть невмілий майстер легко впорається з створенням образу для дівчини з такою формою обличчя.

Відмінними рисами цієї форми є видатні вилиці, верхня і нижня частина обличчя щодо дорівнює. Безумовно, лінії обличчя несуть округлий характер.

Кругла форма обличчя

Дівчатам з круглим обличчям характерні прямо пропорційна довжина обличчя з його шириною. При цьому повна відсутність різких ліній, тобто риси обличчя плавні і м’які.

Трикутна форма обличчя — це широкий лоб, загострене підборіддя і виділені вилиці

Трикутна форма обличчя

Представницям прекрасної статі з формою обличчя у вигляді трикутника характерна широка лінія лоба, при цьому вилиці виділяються і від них йде різкий перехід до загостреного підборіддя. Тому, якщо провести лінії на обличчі, то вийде трикутник.

Квадратна форма обличчя

Дівчата, що мають квадратну форму обличчя, відрізняються рівними пропорціями між щелепою, вилицями і щоками. Лінія підборіддя має грубі і чіткі кути.

Форма обличчя сердечком

Форма обличчя сердечком практично відповідає трикутній формі, але з одним маленьким відзнакою. Обличчя «сердечком» має лоб і підборіддя більш округлої форми, ніж трикутне, а також трохи виражені щоки.

Навіть якщо стрижка підібрана ідеально, то структура волосся може кардинально змінити результат. Чим тонше волосся, тим коротше повинна бути стрижка.

Як визначити свій тип обличчя

Підбирати стрижку за формою обличчя рекомендується починати з визначення його типу. Як дізнатися свій типаж? З допомогою дзеркала і лінійки зробити певні виміри, значення яких і визначать форму обличчя.

Виміри можна проводити кількома методами. Перший спосіб має приблизний характер визначення і передбачає наступні дії:

 

 • Виміряти відстань між чолом і підборіддям. Ця величина є довжиною обличчя, яку слід поділити на 3.
 • Далі потрібно заміряти величину від краю підборіддя до початку носа.
 • За допомогою отриманих вимірів визначають тип обличчя ось таким чином: якщо отримані величини практично рівні між собою, то імовірно тип обличчя або овальний, або сердечком.

 

У разі, якщо друга величина більше першій – відповідно, це характерно для квадратного і подовженого типу обличчя, якщо ж навпаки – то для круглого.

Підбір стрижки у формі обличчя слід виконувати, враховуючи виміри особи

Після проведення таких замірів, можна точно дізнатися свою форму обличчя:

 • ширину підборіддя (ШП) слід виміряти по краю, на висоті 1 см;
 • ширина вилиць (ШС) виміряється перед дзеркалом, для виміру вибирають найдовшу лінію вилиць;
 • ширина лоба (ШЛ) заміряється від лінії початку зростання волосся;
 • висота обличчя (ВЛ) – вимір проводиться строго по центру обличчя від підборіддя до верхньої частини лінії лоба.

Згідно вимірам, можна визначити форму обличчя:

 • Овальна форма – показник ШП наближається до значення 5,2 см, ШС – до 13 см, ШЛ – до 12,6 см, ВЛ – до 18,5 див.
 • Трикутна і серцеподібна форми – ШП – значення приблизно 3,5 см, ШС – наближається до 13 см, ШЛ – до 12,5 див.
 • Кругла форма визначається так – ВЛ повинна бути більше на 3 см, ніж ШЛ.
 • Квадратний тип визначається також, як і круглий, однак враховується ще і показник ширини щелепи, який є набагато ширшим круглого.

Правильно підібрана стрижка за формою обличчя допоможе приховати різні недоліки.

Щоб обличчя візуально стало подовженим, рекомендуються асиметричні стрижки і чубчика. Щоб обличчя стало круглішим, слід використовувати об’ємні стрижки та укладання. Щоб приховати квадратні риси, не варто робити пряму чубок і проділ.

Ідеальні стрижки для овального обличчя

Для дівчат з овальним обличчям безпрограшним варіантом є стрижки на коротке волосся. А ось довгі і рівні волосся можуть подовжити обличчя, тому таких стрижок слід уникати. Останнім писком моди вважається рвана стрижка, має трохи неохайний вигляд і хаотично завиті локони.

Оптимальним варіантом є наступні види стрижок на короткі пасма для овального обличчя: боб, «шапочка», пікс, гарсон. При цьому зачіска може бути доповнена чубчиком, яка не повинна бути важкою.

Дівчатам з овальним обличчям чудово підходять такі короткі стрижки, як боб, пікс, гарсон

Дівчатам з довжиною волосся до плечей протипоказана довга пряма чубчик, оскільки така комбінація візуально зменшить обличчя. Такого ж ефекту можна добитися і з дуже короткою чубчиком на довгих пасмах. Тому для волосся середньої довжини будуть доречні наступні стрижки – градуированное каре: класичне або подовжене, сессун, паж.

Для довгого волосся стилісти рекомендують віддавати перевагу таким стрижок, як каскад, драбинка. При цьому обов’язково наявність чубчика, оскільки довге волосся без неї – подовжать овальне обличчя.

Бажання завити волосся будь-яким із способів призведе до зоровому збільшенню обличчя в 2 рази.

Які стрижки підійдуть для круглого обличчя

Круглі риси потрібно візуально подовжити, тому перукарі радять зробити вибір на користь стрижок середньої довжини. Крім того, стрижку необхідно доповнити чубчиком, яка повинна бути асиметричною.

Слід вибирати стрижки та укладки, в яких основний акцент робиться на начесе на маківці, але ні в якому разі він не повинен переходити до бічної частини, інакше це тільки додасть повноти обличчу.

Якщо перевага віддається коротких стрижок, то слід зупинити свій вибір на таких видах, як гарсон, боб, пікс, бажано, щоб вони були об’ємними і асиметричними.

На середні волосся краще використовувати каре, при чому в будь-якій варіації. Можна експериментувати з каре під кутом, градуйованим або подовженим варіантом.

 

Дівчатам з довгим волоссям слід врахувати, що волосся не потрібно прибирати з обличчя тому кращою залишається стрижка драбинка, однак вона повинна починатися не від мочки вуха, а від плечей.

Відповідні стрижки для трикутного обличчя

Пом’якшити трикутне обличчя допоможе правильно підібрана стрижка за його формі, яка максимально зробить лоб більш вузьким, а підборіддя, навпаки, візуально ширше. Відповідно, мета стрижки – збільшення об’єму волосся в нижній частині голови, тобто на рівні підборіддя, з наступним його скороченням у верхній частині.

Стилісти категорично не рекомендують робити короткі стрижки, так як вони ніяк не допоможуть провести корекцію трикутника на обличчі, оскільки основна стрижка будуть проводиться у верхній частині голови. Тому хорошим рішенням буде вибір таких стрижок – подовжені гарсон, боб, пікс, при цьому їх рекомендується доповнити довгою чубчиком і косою.

 

Якщо і робити коротку стрижку, то краще зупинити свій вибір на зачісках, не закривають обличчя. Такі стрижки не скорегують трикутний тип обличчя, але допоможуть подовжити його, тому візуально воно буде більш овальним. При цьому не варто робити пряму і довгу чубок, ідеальним рішенням стане коротка коса або пишна зачіска.

Підходящої стрижкою для довговолосих дівчат є каскад, особливо від мочок вуха. Тим самим верхня частина голови залишається без обсягу, а нижня набуває красивого і рівномірний обсяг.

Ідеальні зачіски для квадратного обличчя

Підбираючи стрижку за формою обличчя з квадратними рисами, стилісти віддають перевагу тим зачісок і укладок, які максимально округляють квадратну форму, роблять її більш овальною.

Дівчатам з квадратною формою обличчя на короткі локони слід підбирати стрижку так, щоб вона трохи прикривала щоки, тому оптимальним варіантом є боб. Виконання стрижки має бути без різких ліній, інакше не вийде згладити квадратность обличчя.

 

Для дівчат з довжиною волосся до плечей така стрижка, як каре, при чому в будь-якому його виконанні, – правильний вибір. Головне, щоб весь обсяг укладання був сконцентрований на маківці, що дасть візуальне подовження обличчя.

Довговолосі дівчата можуть вибирати будь-яку стрижку. Чи це буде стрижка з прямим зрізом волосся, то з каскадним, не настільки важливо, всі вони візуально витягнуть обличчя. Проте стрижка драбинкою не рекомендується, якщо вона починається не від плечей.

Як підстригтися, якщо обличчя сердечком

У зв’язку з практично однаковими характеристиками з трикутною формою обличчя, рекомендації з вибору стрижки будуть аналогічними. Слід підкреслити, що стригтися і укладати волосся слід без додаткового обсягу, оскільки це тільки підкреслить форму «сердечка».

Найоптимальніша стрижка для коротких і середніх локонів – боб у всіх його варіаціях. Стрижка драбинка є кращим варіантом для довговолосих дівчат з формою обличчя «сердечко».

Поради професіоналів: як не помилитися з вибором стрижки

Поради стилістів, як безпомилково підібрати стрижку дівчині:

 • за формою обличчя;
 • за структурою і типом волосся;
 • з інших особливостей обличчя.

Для тонких пасем, як правило, потрібно обсяг, тому вибір стрижки повинен впасти на об’ємні зачіски, які створюються за рахунок выстригания нерівних пасом на маківці. Для густих локонів стилісти радять вибирати ті стрижки, які полегшать волосся, тому тут доречні такі зачіски, як каскад і драбинка.

Довжина шиї впливає на кінцевий результат бажаного образу. Коротку шию можна подовжити за допомогою коротких стрижок.

Короткі стрижки не тільки молодят, але і дозволяють візуально подовжити шию

Серед інших особливостей обличчя стилісти звертають увагу на ніс. Якщо він має маленький розмір, то слід віддати перевагу стрижці, де можна використовувати дрібні кучері. Якщо ніс широкий – стрижки та укладки, в яких слід волосся піднімати вище обличчя. Кирпатий ніс – рекомендовано волосся прибрати з обличчя і зачесати їх нагору, довгий – стрижку підбирають з подовженою та густою чілкою.

Правильно підібрана стрижки допоможе приховати будь-які недоліки, пов’язані з формою обличчя. Головне – правильно визначити свій тип і вибрати стрижку на основі структури волосся і своїх індивідуальних характеристик.

Підбір стрижки у формі особи:

Ідеальна стрижка до вашої форми обличчя: