Лаватера (50 фото) – сорти, посадка та догляд у відкритому грунті

Лаватера (50 фото): сорти, посадка та догляд у відкритому грунті

Буйно квітуча лаватера не дарма належить до мальвових. Її яскраві бутони миттєво відволікають увагу на себе. За дивовижну красу лаватер ще називають «дикою трояндою». Крім того, ти можеш знати її під назвою хатьма. І сьогодні ми розповімо про неї детальніше!

Загальна інформація

Ефектна та яскрава лаватера в природі поширена у Східній Азії та теплому Середземномор’ї. Вона зустрічається навіть у Австралії, а культивують її вже понад 400 років. Щоправда, настільки популярною вона стала лише за останні кілька десятиліть.

Залежно від сорту лаватера може бути дуже мініатюрною або виростає до 1,5 м. У кущиків потужна коренева система, яка дозволяє швидко формувати густу та пишну крону. Навіть просто гілки лаватери виглядають дуже переконливо.

Квіти великі, одиночні або зібрані у невеликі групи. Вони можуть досягати 10 см у діаметрі, і найчастіше зустрічаються у рожевому кольорі. Також поширені жовті та білі лаватери. Цвітіння триває з початку літа до середини осені залежно від регіону. А бутони, що розкрилися, хороші навіть у зрізанні ще мінімум тиждень.

Загальна інформація

Види лаватери

Існує всього кілька десятків видів лаватери, і ще менше з них вирощують у наших садах. Зате селекціонери вивели масу сортів найрізноманітніших кольорів!

Тримісячна лаватера

Це високий однорічник з красивим зубчастим або лопатевим листям і великими одиночними кольорами. Чим ближче до верхівки кущика, тим коротше квітконоси. В основному це білі та малинові сорти.

Тримісячна лаватера

Критська лаватера

Незважаючи на південне походження, у середніх широтах цього виду теж цілком непогано живеться. Стебла і красиве зубчасте листя густо опушене. Квіти порівняно невеликі, близько 4 см у діаметрі, зате вони зібрані у суцвіття.

Критська лаватера