Левкой (50 фото) – види, догляд і посадка у відкритому грунті

Левкой (50 фото): види, догляд і посадка у відкритий грунт

Якщо ви любите запашні рослини, які прикрашають сад не тільки красою, а й дивовижним запахом – сміливо вибирайте лівий. Крім того, він ще й дивовижно невибагливий, довго цвіте і майже не вимагає догляду. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Левкой – напівчагарник не самого вражаючого розміру – в середньому близько 50 см. Правда, залежить від сорту, адже бувають і карлики, і велетні. Різні види успішно вирощують як однорічні або багаторічні рослини.

Левкой славиться своїм ароматом, який наповнює сад після заходу сонця. У нього прямі розгалужені пагони з великими листям і такі ж великі суцвіття рожевого, білого, червоного або фіолетового кольору. Є сорти з махровими і простими квітками, і обидва варіанти можна вирощувати з однієї партії насіння.

Загальна інформація

Типи Левкоя

Кількість сортів і видів левкой або матіоли налічується сотнями. Але поки ми пропонуємо розглянути основні категорії, які користуються популярністю серед садівників.

Левкой одноствольний

Високий високий кущ з поодинокими рівними пагонами.Основна причина популярності цього виду – великі і яскраві квіти в таких же великих і об’ємних суцвіттях.

Одностволовий левкой

Двурогий левкой

Це гіллястий чагарник середньої висоти – приблизно до 50 см. У міру зростання перетворюється в акуратну декоративну кульку з ароматними волотистеми суцвіттями.

Двурогий Левкой

Дерево левкой

Його пагони сильно розгалужуються зверху, завдяки чому вони дійсно нагадують крону дерева. Суцвіття маленькі, але товсті і махрові, такі дуже красиві.

Дерево Левкой

Левкой запашний

Найароматніший вид, який якраз і потрібен тим, хто цінує Маттіолу через запах. Листя левкоя запашного зібране в щільну розетку прямо біля землі.

Запашний левкой

Пірамідальний Левкой

Цей кущ левкой росте у вигляді піраміди, за що і отримав свою назву. Є зовсім карликові сорти, а є справжні гіганти з діаметром квітки 5-6 см.

Пірамідальний Левкой

Догляд Левка

Левкой воліє тепло, але в цілому добре пристосований до умов середніх широт. Рослина легко адаптується і не вимагає особливого догляду!

Температура та освітлення

Левкой – літня рослина, тому віддає перевагу тепло, але не боїться короткочасних похолодань. Деякі сорти витримують температуру нижче -5 градусів. Але ділянка повинна бути сонячною, тому що інакше ви не досягнете пишного і рівномірного цвітіння.

Температура та освітлення

Полив

Якщо літо видалося дощовим, то додатково поливати левку не потрібно, адже з цим легко переборщити. Лише в посушливі періоди має сенс додавати вологу.

Зрошення

Грунт

Але з грунтом доведеться постаратися, адже це чи не єдина вимога для зростання левкой. Нам потрібні кислі або болотисті ґрунти, а в ідеалі – суглинки та пісковики. Майте на увазі, що мульчувати ґрунт не потрібно, але видаляти бур’яни обов’язково потрібно.

Грунт

Добрива та підживлення

Не можна зловживатидобривами перед посадкою лівка, тому що це загрожує розвитком грибка. А ось у процесі активного росту і цвітіння регулярно вноси мінеральні підживлення кожні 2-3 тижні, але не зачіпай пагони та коріння.

Добрива та підживлення

Зимівка

У теплих регіонах лівкою чудово зимує у відкритому ґрунті. Але вже середніх широтах він перетворюється на однорічник. Рослини у вазонах та контейнерах можна занести до будинку, але вони все одно втратить декоративність за зиму.

Зимівка

Посадка та розмноження

Лівкою розмножують насінням через розсаду приблизно в середині березня. Контейнери при цьому потрібно тримати у теплому та темному приміщенні, а при появі сходів – перенести до світла, але знизити температуру до 10 градусів.

Коли через пару тижнів лівкою зміцніє, саджанці можна пікірувати. При пересадці у відкритий ґрунт врахуй, що йому не потрібні глибокі лунки та товстий дренаж. Групи левкоїв висаджуй одразу в траншеї з відстанню до 40 см, залежно від розмірів сорту.

Ранні сорти лівка можна висівати відразу у відкритий ґрунт, але врахуй, що й зацвітуть рослини до кінця літа. Для тривалого та безперервного цвітіння кілька партій насіння висаджують розсадою з інтервалом у 2 тижні.Зимостійкі сорти можна посадити в ґрунт наприкінці зими і присипати піском – тоді сходи з’являться рано та одразу в саду. Але через заморозки зійти можуть не всі.

Посадка та розмноження

Шкідники та хвороби левкоя

Головне правило здорового лівка – не саджай його після хрестоцвітих. Друге табу – використання органіки для підживлення. Саме це є основні причини хвороб рослини. Зокрема – грибка та кілки хрестоцвітих, яких практично неможливо позбутися. Явно хворі рослини краще просто якнайшвидше видалити з коренем.

На листі левка охоче селяться хрестоцвіті блішки. Від них допомагає звичайна зола. А ось з метеликами та гусеницями краще одразу боротися професійними інсектицидами.

Шкідники та хвороби лівка

Лівкою – фото

Лівкою – дуже красива і ефектна рослина. І наша добірка фотографій левучого квітучого – найкраще тому підтвердження!

Лівкою – фото
Лівкою - фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою - фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото
Лівкою – фото