Левкой (50 фото) – види, догляд і посадка у відкритому грунті

Левкой (50 фото): види, догляд і посадка у відкритий грунт

Якщо ви любите запашні рослини, які прикрашають сад не тільки красою, а й дивовижним запахом – сміливо вибирайте лівий. Крім того, він ще й дивовижно невибагливий, довго цвіте і майже не вимагає догляду. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Левкой – напівчагарник не самого вражаючого розміру – в середньому близько 50 см. Правда, залежить від сорту, адже бувають і карлики, і велетні. Різні види успішно вирощують як однорічні або багаторічні рослини.

Левкой славиться своїм ароматом, який наповнює сад після заходу сонця. У нього прямі розгалужені пагони з великими листям і такі ж великі суцвіття рожевого, білого, червоного або фіолетового кольору. Є сорти з махровими і простими квітками, і обидва варіанти можна вирощувати з однієї партії насіння.

Загальна інформація

Типи Левкоя

Кількість сортів і видів левкой або матіоли налічується сотнями. Але поки ми пропонуємо розглянути основні категорії, які користуються популярністю серед садівників.

Левкой одноствольний

Високий високий кущ з поодинокими рівними пагонами.Основна причина популярності цього виду – великі і яскраві квіти в таких же великих і об’ємних суцвіттях.

Одностволовий левкой

Двурогий левкой

Це гіллястий чагарник середньої висоти – приблизно до 50 см. У міру зростання перетворюється в акуратну декоративну кульку з ароматними волотистеми суцвіттями.

Двурогий Левкой

Дерево левкой

Його пагони сильно розгалужуються зверху, завдяки чому вони дійсно нагадують крону дерева. Суцвіття маленькі, але товсті і махрові, такі дуже красиві.

Дерево Левкой

Левкой запашний

Найароматніший вид, який якраз і потрібен тим, хто цінує Маттіолу через запах. Листя левкоя запашного зібране в щільну розетку прямо біля землі.

Запашний левкой