Квіти, схожі на лілії – назви та фото (каталог)

Квіти, схожі на лілії: назви та фото (каталог)

Лілії казково красиві і абсолютно впізнавані, але така популярність має зворотний бік. Буває, ми бачимо лілію, і навіть не здогадуємося, що насправді це зовсім інша рослина з іншої родини. А буває, хочеться посадити лілії в саду чи вдома, але умови не підходять. Щоб такого не повторювалося, ми підготували добірку із 17 схожих кольорів. Дивись та знайомся!

1. Гусяча цибуля

За непримітною назвою ховається крихітна рання квітка із сімейства Лілієцвітних. На одному невисокому стеблі розпускається до шести ефектних жовтих зірочок.

Гусяча цибуля - Квіти схожі на лілії

2. Валлота чудова

Ніжна африканська квітка випускає до п’яти великих бутонів на кожному стеблі. Особливо красиві валлоти всіх відтінків рожевого, лососевого та пурпурного.

Валлота прекрасна - Квіти схожі на лілії

3.Гесперокалліс

Рідкісна пустельна квітка нагадує лілію на одному товстому і масивному стеблі. У наших широтах він практично не поширений, проте обов’язково заслуговує на увагу.

Гесперокалліс - Квіти схожі на лілії

4. Кардіокринум

Це справжній гігант серед Лілієцвітних, який у природному середовищі може зростати до 5 м. У нього гарне серцеподібне листя та великі вузькі бутони, сконцентровані біля верхівки.

Кардіокринум - Квіти схожі на лілії

5. Нарцис

Хоча нарциси і дуже впізнавані, але недосвідчені садівники легко можуть переплутати їх із ліліями за характерну форму квітів. Існують десятки видів нарцисів найрізноманітніших відтінків.

Нарцис - Квіти схожі на лілії

6. Татарський іксіоліріон

Синьо-фіолетові дзвіночки часто зустрічаються в Сибіру та Далекому Сході. Однорічні цибулини абсолютно невибагливі і для пишного цвітіння не потребують навіть підживлення.

Татарський іксіоліріон - Квіти схожі на лілії

7. Трициртіс

Квітка з химерною назвою і таким же химерним плямистим забарвленням нагадує одночасно лілію та орхідею. Вважається, що його аромат приваблює жаб, тому його навіть використовували як мисливську приманку.

Трициртис - Квіти, схожі на лілії

8. Еухаріс

Дуже ніжний та делікатний еухаріс з білими квітами до 12 см може розпускатися двічі на рік, чим і приваблює садівників. Через специфічну витягнуту форму бутона з довгим віночком вони злегка опускають голови вниз.

Еухаріс - Квіти схожі на лілії

9. Гіацинт

Хоча у гіацинтів зовсім інша форма суцвіть і дрібні квіти зібрані у великі кисті, окремо вони справді нагадують лілії. Рослина славиться багатством різнокольорових сортів та ніжним ароматом.

Гіацинт- Квіти схожі на лілії

10. Кандик

Невибагливий гірський багаторічник не вимагає складного догляду та відмінно уживається в тіні з іншими цибулинними. Квіти кандика завжди начебто пониклі – це його особливість.

Кандик - Квіти схожі на лілії

11. Зефірантес

Трав’янистий багаторічник проростає і розпускається за лічені дні, за що його і назвали вискочкою. Хоча історія походження назви зовсім інша, ніжні відтінки зіркоподібних кольорів справді нагадують зефір.

Зефірантес - Квіти схожі на лілії

12. Лілійник

Назва лілійника безпосередньо вказує на його подібність із класичними ліліями. У наших широтах декоративні сорти зустрічаються у більшості садів, і не всі знають, що це зовсім інша рослина з іншої родини – Ксанторреєвих.

Лілейник - Квіти схожі на лілії

13. Амарілліс

Не дарма беладонна насправді називається лілією беладонни, адже вони на диво схожі.Це вологолюбна велика рослина, бутони якої розкриваються до 12 см у діаметрі.

Амариліс - Квіти схожі на лілії

14. Ворслія

Найближчий родич амариллісу привертає увагу найцікавішими відтінками синього та фіолетового. У рідних тропіках ворслеї виростають до метра та видають до 15 великих бутонів.

Ворслея - Квіти схожі на лілії

15. Утсонія

Хоча великі яскраві бутони нагадують помісь лілії з гладіолусом, але насправді утсонія відноситься до ірисів. Квіти зібрані вздовж довгого стебла з мечовидним листям на зразок колоска.

Утсонія - Квіти схожі на лілії

16. Гіппеаструм

Своєю назвою квітка зобов’язана характерною зіркоподібною формою, через яку її часто плутають із ліліями. Найчастіше зустрічаються білі та червоні сорти, які розкриваються до 20 см.

Гіппеаструм - Квіти схожі на лілії

17. Панкрацій

Це вічнозелена середземноморська рослина, яку ще прозвали піщаною лілією. Є близько 20 видів з вузькими лілієподібними бутонами на тлі широкого сірого листя.

Панкрацій - Квіти схожі на лілії