Когтеточка для кота своїми руками – 8 ідей як зробити, інструкція та майстер-класи (фото)

Кігтеточка для кішки своїми руками: 8 відмінних ідей

Кігтеточка для вусатого вихованця – не забаганка, а така ж необхідна річ, як лоток і миски. Ти ж не хочеш витрачати місяці, намагаючись безнадійно відучити кішку драти стіни та м’які меблі? Набагато простіше заздалегідь запобігти проблемі, ніж втомлювати з нею боротися. Тим більше, кігтеточку навіть не обов’язково купувати, ти цілком можеш зробити її власноруч!

1. Підлогова кігтеточка

Найпростіше зробити найпростішу підлогову кігтеточку, для якої тобі знадобиться дошка, дві перекладини для боків та сизалева мотузка. Прикріпи боковини до основної дошки саморізами, щоб вийшла імпровізована котушка і намотування не спадало. Оберни навколо основи сизаль або шпагат і прикріпи його степлером. Кінці можна зав’язати вузлами – для цього просвердлили невеликі отвори з двох сторін каркасу.

Подлога для кішки своїми руками
Кіттечка для кішки своїми руками

2. Кігтеточка-пуф

Навіть у маленькій квартирі знайдеться місце для великої кігтеточки, якщо поєднати її з чимось ще. Наприклад, зробити пуф із відкидною кришкою для зберігання різних дрібниць. Потрібне звичайне міцне відро з кришкою, яке потрібно обмотати сизалевой мотузкою за допомогою клей-пістолета.

Кігтеточка-пуф для кішки своїми руками

3. Висока кігтеточка на килимку

У такої кігтеточки відразу кілька переваг – вона акуратніше виглядає, міцніше стоїть, а у кота – більше «робітників» площин. Тобі знадобиться моток товстої сизальової мотузки та невеликий відріз килима. Якщо хочеш, сизаль можна пофарбувати в тон або навіть чергувати кілька кольорів.

Розчерти виворіт килимка і познач, де стоятиме кігтеточка і де будуть її кріплення. Дерев’яний брус-основа приклей або прикрути шурупами з широкою шайбою. Проклей краї килима, щоб вони не розпускалися, або закрий їх декоративною планкою-порожком. Сизаль на основу кріпиться звичайним меблевим степлером, але додатково простукати кожну скобу молотком, щоб кішка не змогла дістати їх.

Висока кігтеточка на килимку для кішки своїми руками
Висока кігтеточка на килимку для кішки своїми руками

4. Кігтеточка із банок від чіпсів

Якщо в тебе залишилося кілька високих банок від чіпсів, вони замінять собою дерев’яний брус. Шматок фанери або ламінату для основи обклей килимом і придави обтяжувачем, поки засохне. Тим самим килимом оберни банки і склей їх між собою у високу кігтеточку. Залишиться додати прикрас та іграшок або, наприклад, обмотати одну частину шпагатом.

Кігтеточка з банок від чіпсів для кішки своїми руками
Кігтеточка з банок від чіпсів для кішки своїми руками

5.Кігтеточка-ваза

Це трохи екстравагантне, але дуже ефектне та цікаве рішення, особливо – якщо у твоєму інтер’єрі переважає еко-стиль та натуральні матеріали. Найскладніше – підібрати досить важку, важку та стійку вазу,щоб кіт не міг її перекинути.

Не бери скло або тендітну кераміку, а ось модні бетонні моделі будуть дуже доречними. Для стійкості наповни її камінням, піском та іншими обтяжувачами, а на дно можна приклеїти велику плитку шиферу або керамограніту. Обмотайте вазу сизалевой мотузкою і кріпи її на звичайний клей-пістолет, а в кінці – прикрась кігтеточку декоративними гілками або сухостоєм.

Кігтеточка-ваза для кішки своїми руками

6. Мобільна кігтеточка

Маленьку переносну кігтеточку для кішки, яку ти зможеш брати з собою на дачу або подорож, можна зробити з однієї невеликої дошки. Від підлогової вона відрізняється тим, що можна обійтися без боковин, але доведеться зробити отвори під петлю-підвіс. Таку кігтеточку можна вішати, наприклад, на ручку дверей.

Мобільна кігтеточка для кішки своїми руками
Мобільна кігтеточка для кішки своїми руками

7.Двохрівнева кігтеточка

Якщо у тебе є непотрібна табуретка, тумбочка або кавовий столик, з них можна зробити окремий куточок відразу для кількох кішок. Якщо меблів немає, візьми дві широкі міцні дошки для основи та бруси для ніжок, відшліфуй, пофарбуй та пролакуй. Збери на шурупи дворівневу конструкцію: по суті, тобі треба поставити один на одного два столики.

Горизонтальні поверхні легко перетворюються на лежанки, якщо заздалегідь обшити їх хутром або обтягнути тканиною з прошарком з поролону. Відмінні кігтеточки вийдуть з ніжок, які потрібно у кількох місцях обмотати сизалевой мотузкою. Залишиться лише доповнити котячий будиночок іграшками, підвішеними бантиками та іншими розвагами для вусатого вихованця.

Двохурівнева кігтеточка для кішки своїми руками

8. Кігтеточка із шини

Зі старої автомобільної покришки можна зробити ефектну кігтеточку-пуф, яка відмінно впишеться в будь-який інтер’єр. Для цього потрібні – вимита шина, а також шматок фанери, який доведеться приклеїти чи прикріпити на шурупи. Починай намотувати сизаль на клей зверху по спіралі, а потім промаж усі переходи та потенційно слабкі місця клеєм ще й зверху.

Сидіння можна зробити м’якою, якщо обтягнути її тканиною з поролоновою прокладкою.Або пристосуй старий рушник і загорни його спіраллю, зверху обтягни тканиною і закріпи все посередині великою міцною заклепкою. Таку сіду можна приклеїти і на шину, і на відро, якщо воно витримає людину.

Кігтеточка із шини для кішки своїми руками

Відео: Як зробити кігтеточку для кота – покроково