Книжка-маля своїми руками: 5 ідей для дитячого садка та школи, як зробити

Книжка-малятка своїми руками: 5 відмінних ідей

Для дитини важливо розвиваючі завдання всіх видів. Окрім бізибордів, окреме місце у серцях юних дослідників та їхніх батьків займають книжки-малюки. Сьогодні ми розповімо 5 способів, як зробити їх своїми руками, та поділимося цікавими ідеями!

1. Книжка-малятко з паперу А4

Маленькі книжки-малюки чудово підходять для вивчення азів читання. Вони веселі та кумедні, у них немає нічого зайвого, а дитина сприймає таке дозвілля, як захоплюючу гру. Та й такі кишенькові книжки завжди зручно брати із собою у поїздки та подорожі!

Книжка-малятко з паперу А4 своїми руками

Тобі знадобиться: Папір А4, канцелярський ніж, клей, кольорові олівці, фломастери, ручки та крейда.

Як зробити: Склади аркуш паперу А4 навпіл уздовж, потім ще раз – упоперек, і знову – кожну половинку. Розгорни його та зроби розріз посередині канцелярським ножем. Промасти один бік клеєм по всій поверхні і склади книжку, зафіксувавши сторінки.

Можеш з’єднати кілька таких паперових блоків в одну товщу книжку і навіть зробити обкладинку. Залишиться лише намалювати картинки та написати текст. Їх можна використовувати для вивчення пори року, тварин, навколишніх предметів, чисел – чого завгодно!

2. Книжка-малеча на кільцях

Тактильні відчуття – найважливіший життєвий етап для всіх малюків, тому й книжки-малечі потрібні відповідні. Використовуйте великі деталі, виразні фактури, яскраві кольори та різні матеріали. З’єднуй окремі сторінки на великі кільця або зав’язки.

Книжка-малятко на кільцях своїми руками

Тобі знадобиться: Кольоровий картон, ножиці, дірокол та кільця, клей, степлер, кольорова тканина, всілякі наповнювачі та скотч.

Як зробити: Склади листок картону навпіл, склей та діроколом зроби посередині отвори для зшивки – це будуть твої сторінки. Надалі ти зможеш зібрати їх на рознімні кільця. Так книжку-малятку буде зручно зберігати, нічого не загубиться, але дитина зможе вивчати кожен аркуш окремо.

На двосторонній скотч приклей пупірчасту плівку, мереживо, гофрований папір або якийсь інший матеріал із незвичайною фактурою.Використовуй пензлики, бахрому, дрібні в’язані іграшки та прикраси, повітряні кульки, стрічки, помпони, пір’я – все, що знайдеш!

3. Книжка-малятко з тканини

М’які книжки-малеча з тканинними сторінками у величезній кількості продаються в дитячих магазинах. Але навіщо переплачувати за те, що можна легко та швидко зробити своїми руками? Досить освоїти базовий принцип – і ти зможеш робити такі іграшки, доки дитині не набридне!

Книжка-малятко з тканини своїми руками

Тобі знадобиться: Різнобарвна тканина, стрічки, мережива, фетр, великі фактурні деталі, нитки та голки.

Як зробити: Виріж кілька відрізів різнокольорової тканини 20х40 см (або того розміру, які хочеш сторінки). Прикрась їх літерами або детальками з фетру, фігурками на липучках, блискавками, кнопками, хутром, пір’ям, пензликами, шнурками, бахромою та в’язаними іграшками.

Щоб з’єднати сторінки, склади дві з них віч-на-віч, проши по периметру і залиш тільки невеликий отвір з одного боку. Через нього акуратно виверни заготовку і вклади всередину відріз тонкого синтепона для об’єму, а потім зашитий отвір. Це буде обкладинка, перша та остання сторінки, відповідно.

Всі внутрішні сторінки просто складай навпіл, зшивай, вивертай і так само наповнюй синтепоном. Внутрішні сторінки просто вошей усередину великими стібками абоприкріпи на стрічку. Зроби на обкладинці зав’язки чи застібки, щоб дитині було цікавіше, а тобі – зручніше.

4. Книжка-малятка зі старих журналів

Це дуже проста та цікава ідея книжки-малечі, яку можна втілити в життя разом із дитиною. Нехай чадо самостійно вибере тему, вирізає картинки та розміщує їх на сторінці. Таку книгу весело не лише читати, а й робити, а потім – змінюватись із друзями!

Книжка-малятко зі старих журналів своїми руками

Тобі знадобиться: Старі різнокольорові книги та журнали, ножиці, папір, клей, олівці, нитка та голка, скотч.

Як зробити: Визначся з розмірами майбутньої книжки-малятки, кількістю сторінок та темою – наприклад, це можуть бути тварини та рослини. Розділи вирізані ілюстрації на групи: дикі тварини, домашні тварини, риби, птахи тощо.

Для обкладинки візьми щільні листи картону, сторінки зроби з паперу та проши їх товстою міцною ниткою. Усередині можеш залишити вкладки з цілих журнальних сторінок із пізнавальною інформацією. Так діти зможуть більше дізнатися про тих тварин, яких раніше вирізали і клеїли.

5. Робимо книжку-малятку разом із дитиною

Іноді дітям набридають навіть милі фетрові зайчики та брязкальця, зате вони люблять творити та вигадувати нові ідеї самі. Вибирайте тему для книжки-малечі разом, малюйте, збирайте цікаві факти, використовуйте картинки та наклейки!

Як зробити книжку-малечу своїми руками разом із дитиною

Тобі знадобиться: Папір, клей, фарби та олівці, старі журнали та роздруківки, стікери, голка з ниткою.

Як зробити: Замість того, щоб робити сторінки з тканини або роздруковувати фони, намалюйте їх самостійно! Наприклад, щоб зробити книжку про тварин, спочатку намалюйте місця проживання. Для цього склади аркуші паперу А4 навпіл і вручи їх чаду разом з картинками – нехай дитина вибере тварин, яких хоче там поселити, а ти поки що знайди про них щось цікаве.

Діти старшого віку можуть самі заповнювати текст у книжці-малечі – заодно це буде невелике тренування навичок письма. Залишиться тільки наклеїти всіх тварин на свої сторінки та пошити книгу посередині звичайною щільною ниткою.